mfnews.ir

انتشار: ۱۱:۰۷ - ۲۴ آذر ۱۳۹۲
کد خبر : ۶۰۹۲
تعداد بازدید: ۲۰۹۹
رييس كل بانك مركزي در جمع مديران بانك سينا:
رئيس كل بانك مركزي جمهوري اسلامي ايران روز شنبه 23 آذرماه با حضور در بانك سينا و ديدار با مديرعامل و مسئولان بانك به تشريح سياست هاي اين بانك و راه هاي ارتقاي مناسبات بانك ها پرداخت.

رئيس كل بانك مركزي جمهوري اسلامي ايران روز شنبه 23 آذرماه با حضور در بانك سينا و ديدار با مديرعامل و مسئولان بانك به تشريح سياست هاي اين بانك و راه هاي ارتقاي مناسبات بانك ها پرداخت.

به گزارش پايگاه خبري بنياد مستضعفان به نقل از روابط عمومي بانك سينا : دكتر سيف با حضور در نشستي كه مديرعامل، معاونين، مديران، مشاوران، سرپرستان مناطق و رؤساي شعب تهران بانك سينا حضور داشتند، با ايراد سخناني، بانك سينا را بانكي متعادل، منظم و برخوردار از نيروي انساني با انگيزه دانست كه با اتكا به مديريت جديد مي تواند رشد بهتري را تجربه كند و در جايگاه بالاتر و قوي تري در نظام بانكي قرار گيرد.

وي در ادامه با اشاره به تجربه موفق بانكداري خصوصي در كشور، گفت: بانكداري خصوصي در كشور، تجربه موفقي است كه بايد از آن مراقبت شود و در همين راستا بايد نسبت به آن چه كه سبب تضعيف اين جايگاه مي شود، حساس بود.

وي تصريح كرد: آنچه كه ما بايد به شدت نسبت به آن حساس باشيم، طرز تلقي و باورهاي عمومي از بانكداري مخصوصاً بانك هاي خصوصي در جامعه است كه در اين راستا بايستي با دفاع منطقي و پاسخ درست به انتقادات موجود كه بعضاً هم منطقي هستند، زمينه تصورات مثبت از بانك ها را در جامعه ايجاد كنيم.

سيف يكي از مثبت ترين نوع رقابت در بانك ها را، رقابت در راستاي جلب رضايت مشتريان برشمرد و گفت: مهم اين است كه درك و باور متقابلي از خواست مشتري داشته باشيم و به دور از سطحي نگري و با توسعه فرهنگ مشتري مدار در ساختار بانك، تمامي اعضا و تك تك همكاران را نسبت به اين موضوع حساس كنيم به طوري كه با برخورد مناسب با مشتري و ارائه پاسخ مستدل و قانع كننده، زمينه رضايت او فراهم شود.

رئيس كل بانك مركزي در ادامه تصريح كرد: نظام بانكي بايد با اتحاد و انسجام و با درك درست از مسئوليت و وظايف خود، بيش از پيش به سمت ايجاد آرامش خاطر براي ذي نفعان و فعالان اقتصادي پيش برود.

دكتر سيف، در اين راستا خاطر نشان كرد بانك مركزي نياز به بازسازي و بازآرايي در ساختار دروني خود دارد تا بتواند وظيفه اثر در قبال جامعه كه حساس ترين بخش آن نظارت بر بانك ها است را به نحو مطلوب انجام دهد كه اقداماتي نيز در اين زمينه شروع شده و با استفاده از تجريبات و يك گروه از كارشناسان براي توسعه ابعاد عملياتي اين هدف و پيشبرد برنامه بانك مركزي 1400 در حال انجام است.

وي افزود: اعاده اعتماد بين سه ضلع بانك ها، بانك مركزي و مشتري يك بحث جدي است كه در گام اول جهت اصلاح اين حوزه، بازنگري در دستورالعمل ها و بخش هاي مبهم را در دستور كار داريم و بناست با تنظيم رابطه مشتري از موضع منطقي صحبت كردن با وي، به يك استاندارد مشخص برسيم به طوري كه مشتري به اين باور برسد كه براي پاسخگويي و دريافت نياز خود از بانك، نيازي به سفارش و رابطه خاص ندارد و بر اساس اين استانداردها، پاسخ مطلوب خود را دريافت مي كند.

رئيس كل بانك مركزي در ادامه، يكي از برنامه هاي اين بانك را، اقدام در راستاي رتبه بندي بانك هاي كشور از لحاظ صورت هاي مالي، سرمايه پايه و پياده سازي حاكميت شركتي توصيف و تصريح كرد: فراهم شدن اين زمينه مي تواند به مشتريان در قضاوت نسبت به بانك ها با اتكا به معيارهاي درست كمك نمايد و لذا ضروري است كه بانك ها از هم اكنون تحقق شرايط كيفي را براي دستيابي به ثبات بيشتر و پرداختن دقيق تر به ترازها و صورت هاي مالي در دستور كار قرار دهند.

رييس بانك مركزي همچنين ضمن انتقاد از موضوع برداشت از حساب بانك گفت: اين امر هيچ استدلال و منطق درستي نداشت، اقدامات ما اكنون به سمت رفع ابهامات گذشته و تلاش تا حصول نتيجه مطلوب خواهد بود.

وي در ادامه، ضرورت اصلاح ساختار مالكيت بانك هاي خصوصي را يادآور شد و با اشاره به الگوهاي موردنظر بانك مركزي تصريح كرد: اين از جمله موضوعاتي است كه پس از اتخاذ تصميم نهايي به مرحله اجرا در خواهد آمد.

دكتر سيف، يكي از مشكلات بانك ها را، مطالبات معوق آنها دانست و گفت: سعي ما بر اين است كه رقم مطالبات را به كمتر از 5 درصد برسانيم و در اين راستا بانك ها بايد با دقت نظر و هدف گذاري درون سازماني، زمينه موفقيت در اين بخش را فراهم آورند.

وي در بخش ديگري از سخنان خود با ابراز اين كه بخشي از مشكلات نظام بانكي، مربوط به توقعات نابجا از اين سيستم است، افزود: اگر سعي كنيم با تعريف درست از توقعات، وظايف خود را بر اين اساس بازنگري و اجرايي سازيم، مشكلات موجود رفع خواهد شد.

دكتر كوروش پرويزيان مديرعامل بانك سينا هم در اين نشست گفت: با اشاره به صراحت در بيان و شجاعت در اعلام نظرات ايشان، انتظار مي رود بانك مركزي بيش از گذشته بتواند در ارتقاي نظام اقتصادي كشور ايفاي نقش نمايد.

دكتر پرويزيان در اين نشست، گزارشي از وضعيت بانك سينا در بخش منابع، مصارف، كفايت سرمايه و ديگر فعاليت هاي اين بانك ارائه كرد.ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها