mfnews.ir

انتشار: ۱۱:۴۳ - ۲۱ دی ۱۳۹۲
کد خبر : ۶۱۶۰
تعداد بازدید: ۳۰۸۲
يك تجربه مفيد در زمستان سرد غرب كشور
در پي نصب تعداد 34دستگاه آبگرمکن خورشیدی در شركت شير و دام كنگاور به منظور تأمین بخشی از آب گرم سالن شیردوشی سرماي زمستان شهرستان كنگاور با صرفه جويي در مصرف سوخت همراه شد.

در پي نصب تعداد 34دستگاه آبگرمکن خورشیدی در شركت شير و دام كنگاور به منظور تأمین بخشی از آب گرم سالن شیردوشی سرماي زمستان در شركت شير و دام كنگاور  با صرفه جويي در مصرف سوخت همراه شد.

 به گزارش پايگاه خبري بنياد مستضعفان مهندس شفيعي عضو هيات مديره شركت در اين باره گفت :  با توجه به آزاد سازی حامل های انرژی در اجرای طرح هدفمند سازی یارانه ها  ،  شرکت  شير و دام كنگاور به منظور صرفه جوئی در مصرف و کاهش هزینه های انرژی و همچنین استفاده از انرژی های نو و پاک با توجه به پتانسیل بسیار مناسب بهره گیری از انرژی خورشیدی شامل تابش و روزهای آفتابی فراوان ، اقدام به نصب 34 دستگاه آبگرمکن خورشیدی در محل سالن شیردوشی كرد.

بنا بر اين گزارش وي افزود:   اين تجربه در  زمستان سرد امسال نقش بسيار موثري در صرفه جويي  مصرف سوخت در شركت به همراه داشت . مهندس شفيعي در رابطه با خصوصیات و نکات فنی آبگرمکن ها تشريح كرد:  ظرفیت ذخیره آب در دستگاه به میزان 250 لیتر ،گرم و ثابت نمودن دمای آب در حدود 80-70 درجه سانتیگراد در شرایط آفتابی و در روزهای ابری و ابری روشن  نیز به 50-40 درجه سانتیگراد می باشد همچنین ساخت ، نوع طراحی و پوشش جدار داخلی این دستگاه ها به نحوی است که قابلیت نگهداری  و ثابت ماندن دمای آب را برای مدت طولانی دارا است .

عضو هيات مديره شركت شير و دام كنگاور  در مورد هزينه اجراي طرح گفت :  قریب به 55 درصد از هزینه های خرید دستگاه های مذکور به صورت بلاعوض و به صورت یارانه ای  از محل صندوق طرح توسعه استان  به منظور حمایت از صنایع تولیدی کشاورزی تأمین شد .


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها