mfnews.ir

انتشار: ۱۵:۳۷ - ۲۱ اسفند ۱۳۹۲
کد خبر : ۶۳۳۰
تعداد بازدید: ۳۴۷۷
گوشتيران با توليد فرآورده هاي با كيفيت مواد غذايي موفق به دريافت لوح و تنديس صنايع غذايي به انتخاب مصرف كنندگان شد. وهمچنين انواع گواهينامه هاي تضمين كيفيت را براي توليدات خود اخذ كرده است. محصولات قابل عرضه اين شركت عبارتند از : سوسيس ، كالباس، همبرگر ، انواع ناگت(غذاهاي پخته شده) ،گوشت بسته بندي و ساير فرآورده هاي پروتئيني.

پروتئين گستر سينا ازجمله واحدهاي تابعه شركت سرمايه گذاري صنايع غذايي سينا ، اولين توليد كننده فرآورده هاي گوشتي در كشور مي باشد،

 فعاليتهاي اين شركت علاوه بر توزيع و عرضه محصولات در استان تهران ،ساير استانها و مناطق آزاد كشور را نيزدر بر مي گيرد . توليدات اين شركت يكي از كيفي ترين محصولات گوشتي در سطح بازار مي باشد كه مورد استقبال خريداران قرار گرفته است.

گوشتيران با توليد فرآورده هاي با كيفيت مواد غذايي موفق  به دريافت لوح و تنديس صنايع غذايي به انتخاب مصرف كنندگان شد. وهمچنين انواع گواهينامه هاي تضمين كيفيت را براي توليدات خود اخذ كرده است. محصولات قابل عرضه اين شركت عبارتند از : سوسيس ، كالباس، همبرگر ، انواع ناگت(غذاهاي پخته شده) ،گوشت بسته بندي و ساير فرآورده هاي پروتئيني.

 

خط توليد انواع ژامبون

طرح خريد و نصب يك دستگاه تامبلر با هدف توليد محصولات انواع ژامبون فيله گوشت و فيله مرغ به عنوان توليدات جديد در سبد محصول شركت گوشتيران در سال 84 مطرح و پس از تاييد كارشناسي ستاد برنامه بنياد در همان سال آغاز و  به بهره برداري رسيد. با بهر ه برداري از دستگاه تامبلر شركت گوشتيران توانست وزن و حجم گوشت مصرفي را از طريق تزريق مايع ادويه به گوشت افزايش داده و همچنين با بهبود رنگ ، طعم و مزه ،گوشت مصرفي در محصولات و درشت تر شدن گوشت نمايشي مصرفي در محصولات ،كيفيت آنها را افزايش دهد كه اين تغيير با استقبال مشتريان مواجه و مزيت رقابتي محصولات شركت را در پي داشته است كه با اجراي اين پروژه قيمت تمام شده گوشت مصرفي در توليدات كاهش و در نتيجه حاشيه سود محصولات روند رو به رشدي را نشان داده است.

 

 خط توليد بسته بندي گوشت

طرح بسته بندي گوشت با هدف توليدو بسته بندي محصولات گوشت قرمز و مرغ و ارايه محصولات جديد در تكميل سبد محصول و همچنين ايجاد سهم بازار جديد توسط شركت گوشتيران در سال 87  پس از تصويب ستاد برنامه بنياد آغاز و در همان سال نيز به بهره برداري رسيد. با بهره برداي از اين پروژه شركت توانست مقدار توليد و فروش خود را افزايش دهد و از لحاظ كيفي به دليل استفاده از گوشت ها ي تازه و نوع بسته بندي آنها باعث ايجاد تمايز محصولات تازه بسته بندي شده اين شركت از محصولات مشابه عرضه شده دربازار گرديد. از طرفي شركت با استفاده بهينه از گوشت تازه در ديگر فرآورده هاي گوشتي توليدي از جمله انواع برگرها ، موفق شد سطح كيفي آنها را نيز ارتقا دهد واز سوي ديگراستفاده از  گوشت تازه در توليد فرآورده هاي گوشتي ديگر باعث كاهش قيمت تمام شده گوشت در توليد محصولات اين شركت شده است.

طرح توسعه خط توليد ناكت

     گوشتيران به عنوان يكي از خوشنام ترين و با سابقه ترين برندهاي توليد مواد غذايي سالم در كشور ، خط توليد انواع غذاي آماده (ناگت) را راه اندازي نمود .اين طرح بر اساس اهداف پيش بيني شده در برنامه ميان مدت دوم بنياد با ظرفيت توليد روزانه 6 تن در ارديبهشت سال 85 آغاز و در مرداد سال 87 به بهره برداري رسيد.يكي از پر مصرف ترين محصولات در سبد غذايي خانواده ها ، محصولات آماده ونيمه آماده سالم است به طوري كه روند رو به افزايش مشتريان غذاهاي آماده به موازات پيدايش تكنولوژي پيشرفته در فرآوري محصولاتي از اين دست شركت پروتئين گستر سينا را بر آن داشت تا اجراي پروژه خط توليد غذاي آماده به صورت انواع ناگت را در دستور كار قرار دهد.

 ماشين آلات اين خط از آخرين دستاوردهاي تكنولوژي كشور هلند در زمينه توليد محصولات ناگت ،از جمله پيشرفته ترين خطوط توليد اين محصول در نوع خود مي باشد كه با استفاده از بهترين نوع ماده اوليه و با بهره گيري از فرآيند كاملا پيوسته و مكانيزه ، محصول توليدي را سرخ و پس از پخت كامل با استفاده از سيستم انجماد سريع "اسپيرال" منجمد و بسته بندي مي نمايد، توليدات اين خط به صورت محصولات ناگت سوخاري وسرخ شده از انواع گوشت قرمز و سفيد در ده نوع مختلف قابل عرضه در بازار است.توليد اين ده  محصول منطبق با استانداردهاي روز دنيا مي تواند زمينه فعاليت و راهيابي به بازارهاي منطقه را فراهم آورد. گوشتيران هم اكنون درصدد توليد محصولات منجمد تهيه شده از سبزي ها مانند ذرت، سيب زميني و هويج فرآوري شده و عرضه آن به بازار مي باشد  كه به زودي خواهد توانست در زمينه توليد اين دسته از محصولات منجمد نيز در بازار حضور چشمگيري را داشته باشد .

 

اثرات اجتماعي:

يكي از شاخصهاي جوامع پيشرفته و در حال توسعه رو آوردن به غذاهاي سريع و آماده مي باشد و كشور ما نيز از اين امر مستثني نيست، پس به همين جهت مشتريان و مصرف كنندگان اين نوع غذاها تمامي تلاش خود را براي تهيه و خريد برندهاي با كيفيت و مطلوب به عمل مي آورند.براساس آمارهاي به دست آمده يكي از پرفروش ترين برندهاي قابل استفاده و مصرف آحاد جامعه ،توليدات گوشتيران و فرآورده هاي توليدي شركت پروتئين گستر سينا مي باشد. در همين راستا مسئولان و دست اندركاران شركت برآن شده اند تا با شناخت ذائقه مصرف كنندگان محصولات جديد و با كيفيت ديگري را براي عرضه به بازار مصرف در دستور كار خود قرار دهند.

 

تاثيرات  اقتصادي:

با احداث خطوط جديد در  شركت پروتئين گستر سينا شرايط مصرف انرژي و هدر رفت آن كاهش يافته و با نوسازي و به روزرساني دستگاههاي نصب شده، كيفيت محصول افزايش و قيمت تمام شده به نفع مشتريان كاهش يافته تا حدي كه توليدات اين شركت در بازار فروش از جمله محصولاتي مي باشد كه مشتريان بي شماري را به خود جذب نموده و با توجه به پژوهشهاي صورت گرفته ، آمارها حاكي از استقبال خريداران از فرآوردهاي گوشتي اين شركت مي باشد وازطرفي با راه اندازي خطوط جديد اشتغال زايي قابل توجهي به صورت مستقيم و غير مستقيم ايجاد شده است .

تاثيرات بهداشتي و زيست  محيطي

بر اساس هماهنگي با وزارت بهداشت ودرمان براي كليه محصولات توليدي مجوز توليد از آن وزارت خانه دريافت و از بابت كيفيت و بهداشت، محصولات با درجه عالي به بازار مصرف عرضه شده و از طرفي با رعايت كليه موارد زيست محيطي وايجاد فضاي سبز موفق به دريافت كليه استانداردهاي مورد نظر محيط زيست شد و با هماهنگي هاي صورت گرفته خطوط توليد گوشتيران مرتباَ مورد بازديد كارشناسان محيط زيست و بهداشت قرار مي گيرد وبه همين لحاظ مصرف كنندگان با اطمينان از كيفيت وبهداشت محصولات توليدي به سمت خريد و مصرف محصولات گوشتيرا ن روي آورده اند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها