mfnews.ir

انتشار: ۱۳:۲۱ - ۰۳ خرداد ۱۳۹۳
کد خبر : ۶۴۵۶
تعداد بازدید: ۱۸۰۷
موزه داران برتر ایران در مراسم بزرگداشت روز جهانی موزه و هفته میراث فرهنگی تقدیر شدند.

 موزه داران برتر ایران در مراسم بزرگداشت روز جهانی موزه و هفته میراث فرهنگی تقدیر شدند.

به گزارش پايگاه خبري بنياد مستضعفان  : مراسم بزرگداشت روز جهانی موزه و هفته میراث فرهنگی پیش از ظهر روز 28 اردیبهشت ماه در تالار حافظیه کاخ سعد آباد برگزار شد و در آن از موزه داران برتر و دست اندرکاران عرصه موزه ها تقدیر به عمل آمد.

در این مراسم از سازمان ها و نهادهای فعال در زمینه راه اندازی موزه های تخصصی مانند سازمان محیط زیست موزه های بنیاد مستضعفان و موزه های آستان قدس رضوی تقدیر شد.

همچنین از اهدا کننده 28 تخته فرش فرهنگی تاریخی به موزه فرش ایران و رئیس شرکت سهامی فرش ایران به عنوان اهدا کننده 158 تخته فرش به این موزه تقدیر به عمل آمد.

در بخش هیأت کارشناسی اموال منقول فرهنگی تاریخی از منوچهر کلانتری، خلیل مستوفی و اسدالله بیرانوند و تورج ژوله پژوهشگر برتر در زمینه فرش قدردانی شد.

مدیران برتر موزه نیز شکوفه ابوالفتح زاده مدیر موزه قاجار در استان آذربایجان شرقی و مهناز اسدی مدیر موزه جهان نما در کاخ نیاوران معرفی شدند.

فاطمه اصل صریرایی از موزه آذربایجان طاهره طهماسبی از موزه ساری نسرین قوامین از موزه رشت و جواد نصیری از موزه ملی ایران به عنوان امین اموال برتر معرفی شدند.

تکتم بهروش از موزه بیرجند هویزه جعفری از موزه بابل و سیما میری از موزه ملی ایران موزه دار برتر شدند.

در بحث راهنمای برتر موزه نسرین آزادبخش از موزه آبگینه و سفالینه رضا بایرام زاده از موزه خوی مردم شریفی از موزه صاحبقرانیه کاخ نیاوران و ابراهیم هاشمی از موزه خانه کرد تقدیر شد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها