mfnews.ir

انتشار: ۱۲:۵۷ - ۲۵ خرداد ۱۳۹۳
کد خبر : ۶۵۰۷
تعداد بازدید: ۱۶۶۸
اهداف پروژه طرح جامع توسعه مجموعه فرهنگی ورزشی امام خمینی (ره):
در طرح جامع، مشاور مجموعه را از منظر تمام كاربري هاي ممكن از جمله كاربري اقامتی ، تجاري، فرهنگي ، پرديس علم و هنر، ورزشي ، آموزشي ، بهداشتي و درماني و تفريحي مورد مطالعه قرار داده است.

مجموعه فرهنگي ورزشي امام خميني(ره) لواسان در شمال ورودي شهر لواسان كوچك از توابع لواسانات و در حدود 15 كيلومتري تهران قرار دارد. ارتفاع متوسط محل آن از سطح آبهاي آزاد حدود 2000 متر و مساحت آن 230هكتار است.

اين مجموعه از سال 1370 به عنوان اردوگاه تربيتي جهت برگزاري اردوهاي دانش آموزي توسط معاونت محرومان بنياد وسپس توسط بنياد علوي مورد بهره‌برداري قرار گرفته است.

 

تاثيرات اجتماعي و اقتصادي پروژه

 در طرح جامع، مشاور مجموعه را از منظر تمام كاربري هاي ممكن از جمله كاربري اقامتی دائم-موقت-هتل‌ها و هتل آپارتمان ها و مهمانسراها ، اداري ، تجاري شامل فروشگاه‌هاي بزرگ و كوچك، تجاري خدماتي شامل رستوران و چايخانه- تالار مهماني و جشن‌ها، فرهنگي شامل مراكز فرهنگي و فرهنگسرا ها –سالن هاي نمايش، همايش ها –كتابخانه هاوموزه ها- پرديس علم و هنر، ورزشي  شامل ورزشگاه ها و استاديوم ها–سالن هاي ورزشي و ... ،  آموزشي شامل  مدارس – دانشگاه ها –مراكز آموزشي و ... ، بهداشتي و درماني شامل  بيمارستان ها – كلينيك ها – راكز سلامت و تفريحي شامل شهرهاي بازي–پارك ها – كلوپ ها و ...مورد مطالعه قرار داده است.

 

اهداف پروژه

هدف از مطالعات انجام شده طراحي و ایجاد فضاهای جدید و مناسب جهت پرورش جسمی، تربیتی و علمی جوانان و نوجوانان، بهره برداری از مجموعه نه تنها بعنوان اردوگاه دانش آموزی در مدت کوتاهی از سال بلکه افزایش زمان بهره برداري برای تمام طول مدت سال و تغییر وبهبود عملکرد فضاهای موجود در راستای به روز کردن روش های آموزشی وپرورشی مي باشد.

اجراي طرح باعث درآمدزايي مجموعه از طريق استفاده بهينه از فضاهاي موجود، ايجاد فضاهای جدید و عملکردهایی که علاوه براستفاده از آنها در زمان تشکیل اردوها در مواقع دیگر بتواند منبع درآمدی برای مجموعه باشد و ایجاد فضاها و عملکردهای جدید و مستقل از اردوگاه خواهد شد.

گفتني است نام شركت مجري پروژه  شركت اسكان و ميزان سرمايه گذاري پروژه معادل  1806 ميليون ريال است

كه از آبان 87 آغاز و طي 43 ماه در خرداد 91 به اتمام رسيده و گزارش اختتاميه ان صادر شده است .

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها