mfnews.ir

انتشار: ۱۵:۳۸ - ۰۸ تير ۱۳۹۳
کد خبر : ۶۵۵۹
تعداد بازدید: ۵۰۷۷
اجراي پروژههاي شقايق يك و دو توسط عمران ومسکن شمال
مجتمع های مسکونی شقایق 1و 2 توسط شرکت عمران ومسکن شمال در منطقه خوش آب و هوای شهرک نمک آبرود در استان مازندران با بهترین مصالح و کیفیت ساخت احداث و به خریداران واگذار شد .

مجتمع های مسکونی شقایق 1و 2 توسط شرکت عمران ومسکن شمال در منطقه خوش آب و هوای شهرک نمک آبرود  در استان مازندران با بهترین مصالح و کیفیت ساخت احداث و به خریداران واگذار شد .

 

معرفی شرکت عمران و مسکن شمال

این شركت در زمينه هاي شهـرسازي ، انبـوه سـازي ، پيمانكاري و صنعـت گردشگري در استانهاي شمالي كشور فعاليت داشتـه و داراي رتبه دو ابنيه و رتبه يك راهسازي مي باشد . ازجمله پروژه هاي مهم این شرکت عبارتند از : قطعات 21 و22 آزاد راه تهران- شمال و پروژه كنار-گذرساري  .   اين شركت  داراي رتبه يك انبوه سازي مي باشد كه  سـالانه صدها واحد در شمال كشور احداث مي نمايد . ساخت 1200 واحد مسكوني به متراژ 306000 مترمربع از عمـده فعاليتهاي شـركت در سالهاي گـذشتـه محسوب ميشود . ازجمله پروژه هاي مهم سرمايه گذاري مي توان پروژه هاي  مجتمع 85  واحدي تجاري - پزشكي دانا ، 135 واحدي اركيده ،53 واحدي- تجاري و مسكوني پامچال ، 18 واحدي سيكاس، 10 واحدي نسترن ،10 واحدي نيلوفر، 208 واحدي جانبازان در رشت و پروژه 84 واحدي جانبازان بابل ،152 واحد ويلايي درخـزرشهر ، 56   واحدويلايي در درياكنار بابلسر، 650 واحدي رامسر‌ و 330 واحدی در نمك آبرود اشاره نمود .

   علاوه بر پروژه هاي سرمايه گذاري ، صدها واحد مسكوني و اقامتي بصورت  مشاركتی  مانند پروژه 212  واحدي پامچال و  باران در  بابلسر ، 32 واحدي نمك آبرود ، 28 واحدي رشت ، 50 واحدي لاهيجان توسط شركت اجـراء شده است .

 

معرفی موقعیت جغرافیایی پروژه

شهر توريستي نمك آبرود كه در دوازده كيلومتري غرب چالوس واقع شده قسمتي از اراضي منطقه را با وسعت تقريبي 650 هكتار در بر مي گيرد . حد شمالي اين اراضي را درياي خزر و حد جنوبي آن را ارتفاعات مدوبن ( از ارتفاعات سلسله جبال البرز ) تشكيل داده است . وجود پارك هاي جنگلي بنفشه و شمشاد در قسمت شمالي اين مجموعه با وسعت تقريبي 200 هكتار مناظر بديعي را در اين قسمت از اراضي به وجود آورده است . ضمن آنكه در جنوب اين اراضي دامنه كوه مدوبن به صورت جنگلي فشرده و با جاذبه هاي بصري فوق العاده واقع شده است .

 

مشخصات پروژه

پروژه 60 واحدي شقايق 1 و پروژه 60 واحدی شقایق 2 از پروژه هاي سرمايه گذاري شركت عمران و مسكن شمال مي باشد . اين پروژه هابا كاربري مسكوني هر یک در زميني به مساحت 6520 متر مربع در 10 قطعه زمين  واقع در محله دو شمالي نمك آبرود كه داراي چشم انداز بسيار زيبا مي باشد ،احداث شده است.  هر مجتمع دارای 10 بلوك 6 واحدی  شامل 3طبقه روي پيلوت می باشد كه در هر طبقه آن 2 واحد مسكوني  در نظر گرفته شده است .مساحت کل هر یک از این پروژه ها 11193  متر مربع و مساحت مفید هر یک از آن بالغ بر9720 متر مربع می باشد. با توجه به آب و هوای شمال ایران که دارای بارندگی فراوانی می باشد ، بلوکها بصورت سقف شیروانی احداث می شوند ، همچنین تمامی ساختمانها به علت رطوبت زیاد منطقه دارای کرسی به ارتفاع متوسط 80 سانت می باشند.

 

اهداف پروژه ها

 از اهداف مهم پروژه می توان  به افزايش توليد مسكن ، اجراي طرحهاي سرمايه گذاري و در نتيجه افزایش در آمد و سود و همچنین ایجاد اشتغال و جلو گیری از مهاجرت مردم منطقه اشاره کرد.

 

ضرورت اجرای پروژه ها

مدیریت شهرك نمک آبرود را شرکت عمران و مسکن شمال  عهده دار مي باشد و با توجه به فراز و نشيب هايي كه در بازار مسكن ايران وجود دارد ، تلاش مدیران و کارکنان شرکت بر این بوده که ساخت و ساز را در شهرك فعال نشان دهند، لذا شركت در زمان ركود بازار مسكن  در حال ساخت وساز بوده تا بتواند بعد رواني و احساس پويا بودن شهرك را در بين ساكنين منطقه حفظ نمايد.

 

زمان بندی پروژه ها

طبق مصوبه مورخ 4/12/89 ستاد برنامه بنیاد ،این پروژه ها در بهمن ماه 1389 شروع و در شهریور ماه 1392 به پایان رسید .تاریخ آغاز بهره برداری از این پروژه ها خرداد سال 1393 می باشد هر چند که در مجتمع شقایق 1 برخی از خریداران ساکن شده اند. طول دوره بازگشت سرمایه گذاری این پروژه ها  2.5 ساله پیش بینی شده است.

 

اقدامات کلیدی جهت اجرای پروژه ها

1-        تهیه نقشه مناسب جهت جذب مشتری

2-        اخذ مجوزات لازم از سازمانهای ذیربط

3-        رعایت استاندارهاو مشخصات فنی ساختمان

 

 

 موفقیت های کسب شده در رسیدن به هدف

1-        سود آوری مناسب برای شرکت

2-        ساخت مسکن مناسب برای مصرف کنندگان

3-        رونق کسب و کار در منطقه

 

 

تاثیرات اقتصادی

از جمله اثرات اقتصادی این طرحها ارتقا و توسعه ظرفیت ساخت و ساز شرکت، سودآوری، تکمیل فرآیند شهرک سازی در  شهرک، پاسخگویی به تقاضای مشتریان و حفظ سهم بازار بوده که در حوزه اقتصادی پیگیری و تا حصول نتیجه ادامه داشته است. همچنین پنج مهندس  و یک نفر نیروی خدماتی بصورت مستقیم در این مجتمع ها مشغول بوده و از طرف دیگر با توجه به اینکه این پروژه ها توسط پیمانکار انجام شده لذا نیروهای بومی از هر صنف با توجه به نیاز پروژه دراین طرح مشغول بکار بودند. در این پروژه ها اغلب مواد و مصالح مورد استفاده  از تولیدات داخلی میباشد.

 

تاثیرات اجتماعی و فرهنگی

با توجه به کیفیت متفاوت مصالح مصرفی ساخت، همچنین رعایت استانداردهای فنی، پروژه در موقعیت متفاوت و متمایزی نسبت به مجموعه های مسکونی موجود در منطقه بوده و اهداف شرکت در این راستا محقق شده است.شرکت در حال حاضر تعامل سازنده و موثری با دستگاههای اجرایی استان دارد.

 

همکاری با مراكز علمي و حافظ محیط زیست

ایجاد فضای سبز و درختکاری در محوطه ساختمان از جمله اقداماتی میباشد که جهت همکاری با محیط زیست صورت گرفته است و با توجه به اینکه استفاده از دانش و تکنولوژی روز دنیا یکی از اهداف شرکت در بخش مسکن می باشد ، لذا این شرکت سعی نموده تا از مواد و  مصالح روز دنیا استفاده نماید نظیر استفاده از دیوارهای سبک تری دی پنل و بلوکهای سقفی یونولیتی جهت سبک سازی ساختمان ، بکارگیری رنگهای مقاوم در برابر رطوبت در نمای ساختمان و استفاده از کیفی ترین مصالح به منظور رفاه ساکنین و افزایش طول عمر مفید ساختمانها.    

 مسلما رکود در بازار مسکن تاثیر منفی در ساخت و ساز منطقه داشته ولی یکی از اهداف شرکت عمران مسکن شمال ادامه ساخت وساز در زمان رکود بازار مسکن بوده که با توجه به ساخت کیفی و استفاده از کارشناسان متخصص ، بخوبی از عهده اینکار برآمده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها