mfnews.ir

انتشار: ۱۵:۳۲ - ۱۰ تير ۱۳۹۳
کد خبر : ۶۵۶۲
تعداد بازدید: ۲۶۳۳
در همايش " لیزینگ؛ کارآفرینی و توسعه اقتصادی" از بين 9مقاله برتر همايش ارائه دو مقاله از سوي مديران شركت ليزينگ سينا تحسين شركت كنندگان را برانگيخت

در همايش " لیزینگ؛ کارآفرینی و توسعه اقتصادی" از بين 9مقاله برتر همايش  ارائه دو مقاله از سوي  مديران شركت ليزينگ سينا تحسين  شركت كنندگان را برانگيخت .  

 

به گزارش پايگاه خبري بنياد مستضعفان به نقل از روابط عمومي شركت ليزينگ سينا : حمید شیروانی دبیر کانون شرکت های لیزینگ و رییس این همایش پانل های اصلي همایش را، چارچوب فقهی و حقوقی صنعت لیزینگ، تامین مالی، مدیریت دارایی و بدهی و ریسک در صنعت لیزینگ، صنعت لیزینگ و رفاه اجتماعی و نقش صنعت لیزینگ در تامین مالی بنگاه هابرشمرد  .

بنا براين گزارش : در نشست كميته علمي همايش با دبيري دكتر رهنماي رودپشتي دبير كل انجمن مهندسي مالي ايران از مجموع مقالات دريافتي تنها 9 مقاله از آقايان : علي رحماني ، خداداد خدادادي ، علي شيدايي  مدیر عامل و عضو هیات مدیره لیزینگ جامع سینا، روح ا... جراحي مدیر برنامه ریزی و تحقیق و توسعه لیزینگ جامع سینا ، ميثم رادپور ، محمد زمان محمدي ، سيد عباس موسويان و حسن كلهر و خانم مينا ستاري به عنوان مقالات برگزيده انتخاب و ارائه شد  

در ادامه  چكيده مقالات مديران شركت ليزينگ جامع سينا ارائه مي شود

 

چكيده نقش بازار سرمایه در تامین مالی صنعت لیزینگ

*علي شيدايي

امروزه بحث تامین منابع مالی در کشور و صنعت لیزینگ از اهمیت بالایی برخوردار بوده و نقش حیاتی در چرخه  فعالیت و عمر شرکت ها دارد. علیرغم فعالیت لیزینگ در حوزه پول ، منابع تامین مالی این صنعت به دلیل محدودیت در جذب سپرده ، محدود بوده و تا مقداری گران است و  تامین مالی از طریق سهامداران ، بازار پول ، بازار سرمایه و فروشندگان کالا  انجام می گردد که به دلیل اهمیت قیمت تمام شده پول جهت تعیین استراتژی و حوزه های فعالیت ،  استفاده از روش های مختلف تامین مالی در میزان قیمت تمام شده با اهمیت بوده و شرکت های لیزینگ به منظور افزایش سهم بازار و کاهش بهای تمام شده پول ، می بایست از منابع مختلف برای رسیدن به ترکیب بهینه هزینه سرمایه ( WACC ) استفاده نمایند.

در این مقاله تامین مالی از طریق بازار سرمایه و  روش های آن از جمله انتشار سهام ، اوراق مشارکت و اوراق صکوک مورد بررسی قرار می گیرد.

 

 

چكيده مقاله نقش لیزینگ عملیاتی در رفاه اجتماعی

*روح اله جراحی 

یکی از انواع لیزینگ که می توان گفت سهم زیادی در عملکرد  لیزینگ کشورهای جهان داشته لیزینگ عملیاتی است و  دارای ویژگی هایی هست که می تواند تاثیرات قابل توجهی در اوضاع و احوال مستاجران مربوط به جای گذارند. طبیعتاً این ویژگی ها از طریق لیزینگ های مالی (سرمایه ای) که ماهیت پرداخت کامل دارند قابل دسترسی نخواهد بود: نوسازی تکنولوژیک، اختیار فسخ زود هنگام، اقساط اجاره نازل تر، بسته خدماتی، مطابقت با بودجه عملیاتی، منافع مالیاتی قابلیت انعطاف پایان دوره.

نداشتن محدودیت در قالب قرارداد اعم از: مدت و مبلغ تسهیلات و جایگزینی مورد قرارداد (یعنی برمبنای آن اموال خریداری شده توسط شرکت لیزینگ با هزینه مشخص جهت استفاده دائم یا موقت به مستأجر (خریدار) واگذار میشود و همزمان یا پس از امضای قرارداد مال الاجاره را میتوان به شرکت مسترد نماید. که این امر امکان تنظیم بودجه، حفظ سرمایه مشتریان و امکان استفاده بهینه از آن را برای طرف قرارداد مهیا می نماید و همین طور می تواند هر زمانی که امکان مالی بهتر یا بدتر برای مشتریان بوجود آمد مورد قرارداد را به مورد ارزان تر یا گرانتر تبدیل نماید وجود این شرایط قابل انعطاف، جهت انطباق هرچه بیشتر با نیازهای مشتریان و در نظر گرفتن شرایط و موقعیت آنان باعث آسایش طرف قرارداد خواهدشد.

با توجه به اهمیت موضوع در مسیر انجام مطالعاتی  این مقاله ، پیرامون تعریف دقیق لیزینگ عملیاتی و شناسایی تفاوت های لیزینگ عملیاتی با لیزینگ های مالی یا سرمایه ای، مزایای لیزینگ عملیاتی از دیدگاه موجر و مستاجر و نقش آن در رفاه اجتماعی و همچنین امکان ورود به عرصه لیزینگ عملیاتی  و  موضوع استفاده از این مکانیسم به صورت مبنایی و الفبایی مورد بررسی قرار گرفته و با شناسایی کلیه گوشه و زوایای این شیوه مدرن اعتباری مباحث تکنیکی آن ، نظیر ریسک های مختلف مبادله از دیدگاه موجر و مستاجر، قوانین و مقررات، مالیات بندی، مزایای استهلاکی و حسابداری، تحلیل شده  تا از این رهگذر بتوان به نتایجی جامع دست یافت و ماحصل این بررسی ها و نتایج پیش زمینه و بستری برای تحقیقات فراگیر آتی و  نیز انشاء الله شروع لیزینگ عملیاتی در لیزینگ های ایران به صورت عام صورت گیرد.

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۱
غیر قابل انتشار: ۰
رسول صدری
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۱:۵۰ - ۱۳۹۳/۰۴/۱۲
0
0
پیشتاز بودن همکاران در نوآوریهای لیزینگ ایران باعث افتخار است .

موفقیت دوستان بخصوص جناب جراحی با پشتکاری که دارند آرزوی قلبی ماست.
رسول صدری
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۱:۵۰ - ۱۳۹۳/۰۴/۱۲
1
0
پیشتاز بودن همکاران در نوآوریهای لیزینگ ایران باعث افتخار است .

موفقیت دوستان بخصوص جناب جراحی با پشتکاری که دارند آرزوی قلبی ماست.
پرطرفدارترین ها