mfnews.ir

انتشار: ۱۰:۳۶ - ۱۱ تير ۱۳۹۳
کد خبر : ۶۵۶۷
تعداد بازدید: ۳۴۶۲
بابلسر شهری واقع در جلگه دریای خزر دارای جاذبه های گردشگری و طبیعی فراوانی است که به لحاظ امکانات رفاهی جذب توریسم ، امکان توسعه و جذب سرمایه های بیشتری را دارد وبه همین لحاظ شرکت عمران مسکن شمال با احداث مجتمع ویلایی بابلسر 1 با استفاده از بهترین مصالح ساخت داخل توانست گامی در جهت تامین مسکن مردم این شهر بردارد .

 بابلسر شهری واقع در جلگه دریای خزر دارای جاذبه های گردشگری و طبیعی فراوانی است که به لحاظ امکانات رفاهی جذب توریسم ، امکان توسعه و جذب سرمایه های بیشتری را دارد وبه همین لحاظ شرکت عمران مسکن شمال با احداث مجتمع ویلایی بابلسر 1 با استفاده از بهترین مصالح ساخت داخل توانست گامی در جهت تامین مسکن مردم این شهر بردارد .

خدمات شرکت عمران مسکن شمال

شركت عمران و مسكن شمال در زمينه هاي شهـرسازي ، انبـوه سـازي ، پيمانكاري و صنعـت گردشگري در استانهاي شمالي كشور فعاليت داشتـه و داراي رتبه دو ابنيه و رتبه يك راهسازي ميباشد . ازجمله پروژه هاي مهم ، قطعات 21 و22 آزاد راه تهران- شمال و پروژه كنار-گذرساري  ميباشد .   اين شركت  داراي رتبه يك انبوه سازي ميباشد كه  سـالانه صدها واحد در شمال كشور احداث مي نمايد . ساخت 1200 واحد مسكوني به متراژ 306000 مترمربع از عمـده فعاليتهاي شـركت در سالهاي گـذشتـه محسوب ميشود . ازجمله پروژه هاي مهم سرمايه گذاري ميتوان پروژه هاي  مجتمع 85  واحدي تجاري - پزشكي دانا ، 135 واحدي اركيده ،53 واحدي- تجاري و مسكوني پامچال ، 18 واحدي سيكاس، 10 واحدي نسترن ،10 واحدي نيلوفر، 208 واحدي جانبازان در رشت و پروژه 84 واحدي جانبازان بابل ،152 واحد ويلايي درخـزرشهر ، 56   واحدويلايي در درياكنار بابلسر، 650 واحدي رامسر‌ و 330 واحد در نمك آبرود اشاره نمود .

 علاوه بر پروژه هاي سرمايه گذاري ، صدها واحد مسكوني و اقامتي بصورت  مشاركت  مانند پروژه 212  واحدي پامچال و  باران در  بابلسر ، 32 واحدي نمك آبرود ، 28 واحدي رشت ، 50 واحدي لاهيجان توسط شركت اجـراء شده است .

معرفی موقعیت جغرافیایی پروژه :

شهرک خِزرشهر یک شهرک‌ ساحلی است که در استان مازندران قرار دارد. این شهرک در کیلومتر ۶ جاده بابلسر به فریدون‌کنار قرار دارد.خزرشهر شامل دو بخش خزرشهرشمالی و خزرشهرجنوبی می‌باشد. خزرشهر جنوبی دقیقا روبروی خزرشهر شمالی در آن سوی جاده مابین بابلسر و فریدونکنار قرار دارد

مشخصات پروژه :

پروژه21 واحدی بابلسر 1 واقع درخزرشهر جنوبی در زمینی به مساحت 19119 مترمربع در 21 بلوک بصورت ویلایی دوبلکس تا مقطع سفت کاری توسط شرکت عمران و مسکن شمال احداث گردیده است .

مساحت هر ویلا تقریبا425 متر مربع در نظر گرفته شده است ، لذا مساحت کل بالغ بر 8940 متر مربع میباشد. با توجه به آب و هوای شمال ایران که دارای بارندگی فراوانی میباشد ، اغلب ساختمانهای بصورت سقف شیروانی احداث میشوند ، همچنین تمامی ساختمانها بعلت رطوبت زیاد منطقه دارای کرسی به ارتفاع متوسط 80 سانت میباشند

 

اهداف پروژه :

1-     سود آوری مناسب برای شرکت

2-      ساخت مسکن مناسب برای مصرف کنندگان

3-     رونق کسب و کار در منطقه

برای حصول به اهداف فوق موارد زیر اقدام شد

1-     نقشه معماری مناسب ذائقه خریداران

2-     اخذ مجوزهای لازم با هماهنگی ارگانهای ذیربط

3-    رعایت استاندارهاو مشخصات فنی ساختمان

با توجه به اهداف و خط مشي شركت به منظور افزايش توليد مسكن و اجراي طرحهاي سرمايه گذاري و در نتيجه بالا بردن در آمد و سود ، اين پروژه به عنوان سابقه اي درخشان ديگری در رزومه شركت با تائيد هئيت مديره به اجرا در آمده است  .

 

ضرورت اجرای پروژه :

با توجه به اینکه آمار ورود مسافرين كه براي گذران اوقات فراغت خود به شمال كشور مسافرت مي نمايند  سالانه رو به افزايش است و معمولا برخي از اين افراد تمايل دارند كه محلي براي اسكان موقت خود در شمال كشور فراهم نمايند ، همچنین سهم بسیار کمی از سرريز جمعيت هاي شهرهاي اطراف محل پروژه (معمولا همگی از متمولین می باشند )که  نيز بدنبال محل مناسبي جهت اسكان دائم خود مي باشند ،‌ این شهرک را انتخاب می نمایند .

 

زمان بندی پروژه :

طبق مصوبه ستاد بنیاد  این پروژه در بهمن ماه 1387 آغاز و در آبان ماه 1390 به مدت 33 ماه تکمیل وبه بهره برداری رسید.  با توجه به اینکه این پروژه بصورت کلید تحویل مصوب گردیده ولی بدلیل مشکلات مالی شرکت بالاجبار ابتدا همه بلوکها را تا مرحله سفت کاری با پیمانکار قرارداد بسته و در ادامه با توجه به شرایط مالی 5 بلوک را بعد از گذشت چند ماه از آماده شدن مرحله سفت کاری ، به پیمانکار جهت ادامه مرحله نازک کاری تحویل داده شده است که این پروژه در انتهای شهریور ماه به اتمام رسید. تمامی واحدهای این پروژه به فروش رسیده است.

 

 

تاثیرات اقتصادی:

ارتقاء و توسعه ظرفیت ساخت شرکت، سودآوری، تکمیل فرآیند شهرک سازی شهرک، پاسخگویی به تقاضای مشتریان و حفظ سهم بازار از اهدافی بوده که در حوزه اقتصادی پیگیری و تحقق یافته است. در این پروژه 4مهندس  ویک نفر نیروی خدماتی بصورت مستقیم مشغول به فعالیت بوده و از طرف دیگر با توجه به اینکه این پروژه توسط پیمانکار انجام گردیده لذا نیروهای بومی فراوانی دراین پروژه مشغول بکار بودند

 

تاثیرات اجتماعی و فرهنگی:

با توجه به کیفیت متفاوت مصالح مصرفی ساخت، همچنین رعایت استانداردهای فنی، پروژه در موقعیت متفاوت و متمایزی نسبت به مجموعه های مسکونی موجود در منطقه بوده و اهداف شرکت را در این راستا محقق شده است. ایجاد فضای سبز و درختکاری در محوطه ساختمان از جمله اقداماتی میباشد که جهت همکاری با محیط زیست صورت گرفته است . با توجه به اینکه استفاده از دانش و تکنولوژی روز دنیا یکی از اهداف شرکت در بخش مسکن میباشد ، لذا این شرکت سعی نموده تا از مواد و  مصالح روز دنیا استفاده نماید نظیر استفاده ار دیوارهای سبک تری دی پنل و بلوکهای سقفی یونولیتی جهت سبک سازی ساختمان ، بکارگیری رنگهای مقاوم در برابر رطوبت در نمای ساختمان و ... در این پروژه اغلب مواد و مصالح مورد استفاده  از تولیدات داخلی میباشد .

شرکت عمران مسکن شمال تعامل سازنده ای و موثری با دستگاههای اجرایی استان دارد هرگونه بي ثباتي دراقتصاد کلان مي تواند سيستم کارآیي مسکن را غيرکارآمد ساخته و اهداف تعيين شده دراین  بخش را دور از دسترس سازد، پس شرط اوليه در تمهيد بخش مسکن کارآمد، ايجاد محيط باثبات اقتصادي و تعامل سازنده با سازمانها ، مخاطبان ،خریداران و سازندگان  است.

 

 

 

 

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: