mfnews.ir

انتشار: ۱۲:۲۳ - ۱۱ تير ۱۳۹۳
کد خبر : ۶۵۶۹
تعداد بازدید: ۳۹۴۸
توسط عمران مسکن شمال احداث شد:
پروژه دانا یکی از پروژهای شرکت عمران و مسکن شمال با کاربری تجاری – اداری می باشد که قسمت اداری آن بعنوان مطب پزشکان در نظر گرفته شده است . مساحت زمین پروژه 1350 متر مربع می باشد، این پروژه در 13 طبقه با 80 واحد جهت مطب پزشکان و 5 واحد تجاری احداث شده و بنای کل پروژه 12500 متر مربع و بنای مفید آن بالغ بر 9966 متر مربع می باشد. در این پروژه بیشتر مصالح مورد استفاده از تولیدات داخلی بوده است.

شركت عمران و مسكن شمال از شرکتهای تحت پوشش هلدینگ عمران و مسکن ایران در زمينه هاي شهـرسازي ، انبـوه سـازي ، پيمانكاري و صنعـت گردشگري در استانهاي شمالي كشور فعاليت داشتـه و داراي رتبه دو ابنيه و رتبه يك راهسازي ميباشد . ازجمله پروژه هاي مهم ، قطعات 21 و22 آزاد راه تهران- شمال و پروژه كنار-گذرساري ميباشد . اين شركت داراي رتبه يك انبوه سازي ميباشد كه سـالانه صدها واحد در شمال كشور احداث مي نمايد . ساخت 1200 واحد مسكوني به متراژ 306000 مترمربع از عمـده فعاليتهاي شـركت در سالهاي گـذشتـه محسوب ميشود . ازجمله پروژه هاي مهم سرمايه گذاري ميتوان پروژه هاي مجتمع 85 واحدي تجاري - پزشكي دانا ، 135 واحدي اركيده ،53 واحدي- تجاري و مسكوني پامچال ، 18 واحدي سيكاس، 10 واحدي نسترن ،10 واحدي نيلوفر، 208 واحدي جانبازان در رشت ،پروژه 84 واحدي جانبازان بابل ،152 واحد ويلايي درخـزرشهر ، 56 واحدويلايي در درياكنار بابلسر، 650 واحدي رامسر‌ و 330 واحد در نمك آبرود اشاره کرد .


علاوه بر پروژه هاي سرمايه گذاري ، صدها واحد مسكوني و اقامتي بصورت مشاركت مانند پروژه 212 واحدي پامچال و باران در بابلسر ، 32 واحدي نمك آبرود ، 28 واحدي رشت ، 50 واحدي لاهيجان توسط شركت اجـرا شده است .


موقعیت جغرافیایی پروژه

با توجه به اینکه پروژه دانا در استان گیلان و در شهر رشت واقع در بلوار گلسار احداث شده است لذا ویژگی عمومی محل احداث مورد بررسی قرار می گیرد.

گیلان ،استانی در شمال ایران و در بخش غربی کرانه های جنوبی دریای خزر قرارگرفته، این استان در کنار استان های مازندران،قزوین ،آذربایجان ، اردبیل و زنجان قرار دارد. مرکز این استان کلانشهر رشت می باشد . این شهر در 325 کیلومتری شمال غربی تهران واقع شده است و وسعتش بالغ بر 1427 کیلومترمربع میباشد. با توجه به آب و هوای شمال ایران که دارای بارندگی فراوانی میباشد ، اغلب ساختمانها بصورت سقف شیروانی احداث میشوند ، همچنین تمامی ساختمانها بعلت رطوبت زیاد منطقه دارای کرسی به ارتفاع متوسط 80 سانت می باشند.


مشخصات پروژه

پروژه دانا یکی از پروژهای شرکت عمران و مسکن شمال با کاربری تجاری – اداری می باشد که قسمت اداری آن بعنوان مطب پزشکان در نظر گرفته شده است . مساحت زمین پروژه 1350 متر مربع می باشد، این پروژه در 13 طبقه با 80 واحد جهت مطب پزشکان و 5 واحد تجاری احداث شده و بنای کل پروژه 12500 متر مربع و بنای مفید آن بالغ بر 9966 متر مربع می باشد. در این پروژه بیشتر مصالح مورد استفاده از تولیدات داخلی بوده است.

اهداف پروژه

با توجه به اهداف و خط مشي شركت به منظور افزايش توليد و اجراي طرحهاي سرمايه گذاري و در نتيجه بالا بردن در آمد و سود ، اين پروژه به عنوان سابقه اي ديگر در رزومه شركت با تائيد هئيت مديره به اجرا در آمده است .

مجتمع تجاري – پزشكي دانا رشت يك پروژه سرمايه گذاري در زمينه ساخت وساز مي باشد كه با طراحي معماري مناسب سعي بر اين شده است كه يك محيط مناسب و آرام جهت كار فراهم شود.

با توجه به حيطه فعاليت شركت كه در اساسنامه ابنيه و راهسازي ، سرمايه گذاري در ساختمان سازي و انبوه سازي تعريف شده است اين طرح نيز در چارچوب اساسنامه و ماموريت تعريف شده بنياد مي باشد .


ضرورت اجرای پروژه

با توجه به اينكه محل اجراي طرح از قديم بعنوان مركز و محل فعاليت پزشكان در شهر رشت ، معروف بوده و اكثر پزشكان معتبر شهرستان مذكور تمايل به خريد مطب در اين منطقه را دارند وهمچنین با توجه به اينكه متاسفانه هيچگونه مكان مناسب با كاربري پزشكي در اين منطقه ساخته نشده است در این راستا شرکت تصمیم به اجرای این پروژه گرفته است .


زمان بندی پروژه

طبق مصوبه ستاد بنیاد این پروژه در شهریور ماه 1385 آغاز و در اسفند ماه 1389 به مدت 54 ماه به پایان رسید .

اقدامات کلیدی جهت اجرای پروژه

1- تهیه نقشه معماری مناسب مجتمع تجاری - اداری

2- اخذ مجوزهای لازم و همکاری با سازمانهای ذیربط

3- رعایت استاندارهاو مشخصات فنی ساختمان

تاثیرات اقتصادی

ارتقا و توسعه ظرفیت ساخت شرکت، سودآوری، تکمیل فرآیند شهرک سازی شرکت، پاسخگویی به تقاضای مشتریان و حفظ سهم بازار از اهدافی بوده که در حوزه اقتصادی پیگیری و محقق شده است. رکود در بازار مسکن باعث کاهش ساخت و ساز در منطقه بوده ، اما یکی از اهداف شرکت عمران مسکن شمال ادامه ساخت وساز در زمان رکود بازار مسکن بوده که بخوبی از عهده اینکار برآمده است. تعداد 4 مهندس و یک نیروی خدماتی بصورت مستقیم در این پروژه مشغول به غعالیت بوده و از طرف دیگر با توجه به اینکه این پروژه توسط پیمانکار انجام گرفته نیروهای بومی بی شماری دراین پروژه مشغول بکار بوده اند. هرگونه بي ثباتي دراقتصاد کلان مي تواند سيستم کارآي مسکن را غيرکارآمد ساخته و اهداف تعيين شده در بخش را دور از دسترس سازد، پس شرط اوليه در تمهيد بخش مسکن کارآمد، ايجاد محيط باثبات اقتصادي است. در طول دوره ساخت شرکت تعامل سازنده ای و موثری با دستگاههای اجرایی استان نیز داشته است.


تاثیرات اجتماعی و فرهنگی

با توجه به کیفیت متفاوت مصالح مصرفی ساخت، همچنین رعایت استانداردهای فنی، پروژه در موقعیت متفاوت و متمایزی نسبت به مجموعه های اداری موجود در منطقه قرار گرفته و اهداف شرکت در این راستا محقق شده است.

موفقیت های کسب شده در رسیدن به هدف :

1- سود آوری مناسب برای شرکت

2- ساخت مجتمع مناسب برای مصرف کنندگان

3- رونق کسب و کار در منطقه

4- ایجاد فضای خدماتی – پزشکی مناسب در شهر رشت


همکاری با محیط زیست جهت رفع آلودگی تولید

ایجاد فضای سبز و درختکاری در محوطه ساختمان از جمله اقداماتی میباشد که جهت همکاری با محیط زیست صورت گرفته است .با توجه به اینکه استفاده از دانش و تکنولوژی روز دنیا یکی از اهداف شرکت در بخش مسکن میباشد ، بنابراین شرکت سعی نموده تا از مواد و مصالح روز دنیا استفاده نماید نظیر استفاده ار دیوارهای سبک تری دی پنل و بلوکهای سقفی یونولیتی جهت سبک سازی ساختمان ، بکارگیری رنگهای مقاوم در برابر رطوبت در نمای ساختمان .


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها