mfnews.ir

انتشار: ۱۰:۵۳ - ۱۴ تير ۱۳۹۳
کد خبر : ۶۵۷۳
تعداد بازدید: ۳۲۰۲
تجربه موفق استفاده از فناوري رنگ هاي مقاوم به رطوبت در بابلسر 2
پروژه21 واحدی بابلسر 2واقع درخزرشهر جنوبی در زمینی به مساحت 19526 مترمربع در 21 بلوک بصورت ویلایی دوبلکس تا مقطع سفت کاری توسط شرکت عمران و مسکن شمال احداث گردیده است .

مازندران از جمله استانهای سرسبز شمال است که شغل اصلی مردم کشاورزی، دامداری ،ماهیگیری و خدمات گردشگری است که در طول سنوات گذشته بیشترین میزان جذب گردشگر را به خود اختصاص داده و در راستای جذب توریسم تمام تلاش مسئولان بر آن بوده که با تامین مسکن به ویژه واحدهای ویژه اقامت مسافران ، رونق بیشتری را در این منطقه ایجاد کنند . در اجرای این استراتژی شرکت عمران و مسکن شمال توانسته با احداث واحدهای مسکونی گام موثری را در این جهت ایفا کند که از جمله این موارد احداث 21 واحد ویلایی در خزر شهر جنوبی شهر بابلسر با استفاده از بهترین نقشه معماری و کیفی ترین مصالح تولید داخل می باشد. 

 

  مهمترین فعالیتهای عمران مسکن شمال:

شركت عمران و مسكن شمال در زمينه هاي شهـرسازي ، انبـوه سـازي ، پيمانكاري و صنعـت گردشگري در استانهاي شمالي كشور فعاليت داشتـه و داراي رتبه دو ابنيه و رتبه يك راهسازي ميباشد . ازجمله پروژه هاي مهم در دست اقدام ، قطعات 21 و22 آزاد راه تهران- شمال و پروژه كنار-گذرساري  ميباشد .   اين شركت  داراي رتبه يك انبوه سازي ميباشد كه  سـالانه صدها واحد در شمال كشور احداث مي نمايد . ساخت 1200 واحد مسكوني به متراژ 306000 مترمربع از عمـده فعاليتهاي شـركت در سالهاي گـذشتـه محسوب ميشود . ازجمله پروژه هاي مهم سرمايه گذاري ميتوان پروژه هاي  تجاري - پزشكي دانا ، 135 اركيده ،تجاري و مسكوني پامچال ، سيكاس، نسترن ، نيلوفر، 208 واحدي جانبازان در رشت و پروژه 84 واحدي جانبازان بابل ،152 واحد ويلايي درخـزرشهر ، 56   واحدويلايي در درياكنار بابلسر، 650 واحدي رامسر‌ و 330 واحد در نمك آبرود اشاره نمود .

 علاوه بر پروژه هاي سرمايه گذاري ، صدها واحد مسكوني و اقامتي بصورت  مشاركت در شهرهای نمک آبرود ، بابلسر ،لاهیجان ورشت توسط شركت اجـراء شده است .

 

مشخصات عمومی و موقعیت پروژه :

هرک خِزرشهر  شهرکی‌ ساحلی است که در استان مازندران قرار دارد. این شهرک در کیلومتر ۶ جاده بابلسر به فریدون‌کنار قرار گرفته.خزرشهر شامل دو بخش خزرشهرشمالی و خزرشهرجنوبی می‌باشد. خزرشهر جنوبی دقیقا روبروی خزرشهر شمالی در آن سوی جاده مابین بابلسر و فریدونکنار قرار دارد.با توجه به آب و هوای شمال ایران که دارای بارندگی فراوانی میباشد ، اغلب ساختمانهای بصورت سقف شیروانی احداث میشوند ، همچنین تمامی ساختمانها بعلت رطوبت زیاد منطقه دارای کرسی به ارتفاع متوسط 80 سانت است که در اغلب شهرهای شمالی کشور رعایت می شود.

پروژه21 واحدی بابلسر 2واقع درخزرشهر جنوبی در زمینی به مساحت 19526 مترمربع در 21 بلوک بصورت ویلایی دوبلکس تا مقطع سفت کاری توسط شرکت عمران و مسکن شمال احداث گردیده است .

مساحت هر ویلا تقریبا 435  متر مربع در نظر گرفته شده است ، لذا مساحت کل بالغ بر 9118 متر مربع میباشد.

 

اهداف پروژه : اهداف پروژه:

1-        سود آوری مناسب برای شرکت

2-        ساخت مسکن مناسب برای مصرف کنندگان

3-        رونق کسب و کار در منطقه

با توجه به اهداف و خط مشي شركت عمران و مسکن شمال به منظور افزايش توليد مسكن و اجراي طرحهاي سرمايه گذاري و در نتيجه بالا بردن در آمد و سود ، اين پروژه به عنوان سابقه اي درخشان در رزومه شركت با تائيد هئيت مديره به اجرا در آمده است  .

 

ضرورت اجرای پروژه :

 با توجه به اینکه آمار ورود مسافران كه براي گذران اوقات فراغت خود به شمال كشور مسافرت مي نمايند بطوركل  سالانه افزايش مي يابد و معمولا برخي از اين افراد تمايل دارند كه محلي براي اسكان موقت خود در شمال كشور فراهم نمايند ، همچنین سهم بسیار کمی از سرريز جمعيت هاي شهرهاي اطراف محل پروژه كه معمولا همگی از از اقشار مرفه جامعه میباشند و بدنبال محل مناسبي جهت اسكان دائم خود مي باشند ،‌ این شهرک را انتخاب می كنند .

 

زمان بندی پروژه :

طبق مصوبه ستاد برنامه بنیاد این پروژه در دی ماه 1390 شروع و در شهریور ماه 1392  به پایان رسید .

تاثیرات اقتصادی:

ارتقاء و توسعه ظرفیت ساخت شرکت، سودآوری، تکمیل فرآیند شهرک سازی شهرک، پاسخگویی به تقاضای مشتریان و حفظ سهم بازار از اهدافی بوده که در حوزه اقتصادی پیگیری و تحقق یافته است. در این طرح 4مهندس  ویک نفر نیروی خدماتی بصورت مستقیم در این پروژه مشغول بکار بوده و از طرف دیگر با توجه به اینکه این پروژه توسط پیمانکار انجام گردیده لذا نیروهای بومی فراوانی دراین پروژه مشغول بکار بودند. در این پروژه اغلب مواد و مصالح مورد استفاده  از تولیدات درجه یک داخلی می باشد

 

تاثیرات اجتماعی و فرهنگی  و سیاسی:

با توجه به کیفیت متفاوت مصالح مصرفی ساخت، همچنین رعایت استانداردهای فنی، پروژه در موقعیت متفاوت و متمایزی نسبت به مجموعه های مسکونی موجود در منطقه بوده و اهداف شرکت را در این راستا محقق شده است. ایجاد فضای سبز و درختکاری در محوطه ساختمان از جمله اقداماتی می باشد که جهت همکاری با محیط زیست صورت گرفته است .

با توجه به اینکه استفاده از دانش و تکنولوژی روز دنیا یکی از اهداف شرکت در بخش مسکن میباشد ، لذا این شرکت سعی نموده تا از مواد و  مصالح روز دنیا استفاده نماید نظیر استفاده ار دیوارهای سبک تری دی پنل و بلوکهای سقفی یونولیتی جهت سبک سازی ساختمان ، بکارگیری رنگهای مقاوم در برابر رطوبت در نمای ساختمان و ... مسلما رکود در بازار مسکن تاثیر منفی در ساخت و ساز منطقه داشته ولی یکی از اهداف شرکت عمران مسکن شمال ادامه ساخت وساز در زمان رکود بازار مسکن بوده که بخوبی از عهده اینکار برآمده است.شرکت تعامل سازنده ای و موثری با دستگاههای اجرایی استان دارد.هرگونه بي ثباتي دراقتصاد کلان مي تواند سيستم کارآیي مسکن را غيرکارآمد ساخته و اهداف تعيين شده در بخش را دور از دسترس سازد، پس شرط اوليه در تمهيد بخش مسکن کارآمد، ايجاد محيط باثبات اقتصادي است.

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها