mfnews.ir

انتشار: ۱۱:۰۴ - ۱۴ تير ۱۳۹۳
کد خبر : ۶۵۷۴
تعداد بازدید: ۳۲۹۳
توسط عمران مسکن شمال فراهم شد
پروژه 10 واحدی نیلوفر با کاربری مسکونی در زمینی به مساحت 480 متر مربع در شهر رشت احداث شده است، تعداد طبقات این پروژه 5 طبقه روی پیلوت بوده که بنای کل آن 1439 متر مربع و بنای مفید آن بالغ بر 1288 متر مربع میباشد .

شهر رشت که مرکز استان گیلان است از جمله شهرهای پرجمعیت محسوب می شود و بر اساس رشد جمعیت تقاضای روز افزون مسکن در این شهر وجود دارد ، بنابراین سازندگانی که توانایی احداث ساختمانهای کیفی را داشته باشند می توانند بخشی از بازار مسکن این شهر را تصاحب کنند و در این راستا شرکت عمران ومسکن شمال توانسته با احداث مجتمع های مسکونی و تجاری ادرای سهم قابل توجهی در تامین مسکن مورد نیاز شهروندان این شهر داشته باشد از جمله احداث مجتمع مسکونی نیلوفر با بهترین کیفیت و استفاده از مصالح درجه یک داخلی وبا کیفیت توانسته نظر خریداران را به طرحهای احداثی خود جلب کند.

 

معرفی شرکت

شركت عمران و مسكن شمال از شرکتهای تابعه بنیاد مستضعفان، پیشگام درصنعت  شهـرسازي ، انبـوه سـازي ، پيمانكاري و گردشگري در استانهاي شمالي كشور فعاليت داشتـه و داراي رتبه دو ابنيه و رتبه يك راهسازي مي باشد . ازجمله پروژه هاي اصلی و مهم این شرکت احداث قطعات 21 و22 آزاد راه تهران- شمال و پروژه كنار-گذرساري  مي باشد .   اين شركت  داراي رتبه يك انبوه سازي مي باشد كه  سـالانه صدها واحد مسکونی و تجاری اداری در شمال كشور احداث مي نمايد . طراحی و ساخت 1200 واحد مسكوني به متراژ 306 هزار مترمربع از عمـده فعاليتهاي شـركت در سالهاي گـذشتـه محسوب ميشود . ازجمله پروژه هاي مهم این شرکت  مي توان به  مجتمع  واحدي تجاري - پزشكي دانا ، مسکونی اركيده ،تجاري و مسكوني پامچال ، مسکونی سيكاس، نسترن ، ،  مجتمع های مسکونی جانبازان در رشت و بابل ، واحدهای ويلايي خـزرشهر ،   واحدهای ويلايي درياكنار بابلسر، 650 واحدي رامسر‌ و 330 واحدی در نمك آبرود اشاره کرد . علاوه بر پروژه هاي سرمايه گذاري ، صدها واحد مسكوني و اقامتي بصورت  مشاركت  مانند پروژه 212  واحدي پامچال و  باران در  بابلسر ، 32 واحدي نمك آبرود ، 28 واحدي رشت ، 50 واحدي لاهيجان توسط این شركت اجـرا شده است .

 

موقعیت جغرافیایی پروژه

گیلان ،استانی است که در شمال ایران و در بخش غربی کرانه های جنوبی دریای خزر قرار گرفته، این استان در کنار استان های مازندران،قزوین ،آذربایجان ، اردبیل و زنجان قرار دارد. مرکز این استان کلانشهر رشت می باشد ،این شهر در 325 کیلومتری شمال غربی تهران واقع شده و وسعتش بالغ بر 1427 کیلومترمربع می باشد.با توجه به اینکه پروژه نیلوفر در استان گیلان و در شهر رشت  واقع در بلوار گلسار احداث شده در نتیجه ویژگی عمومی محل احداث مورد بررسی قرار می گیرد. با توجه به آب و هوای شمال ایران که دارای بارندگی فراوانی دارد ، اغلب ساختمانهای بصورت سقف شیروانی احداث می شوند ، همچنین تمامی ساختمانها بعلت رطوبت زیاد منطقه دارای کرسی به ارتفاع متوسط 80 سانت می باشند.

 

 

مشخصات عمومی پروژه

     پروژه 10 واحدی نیلوفر با کاربری مسکونی در زمینی به مساحت 480 متر مربع در شهر رشت احداث شده است، تعداد طبقات این پروژه 5 طبقه روی پیلوت بوده که بنای کل آن 1439 متر مربع و بنای مفید آن بالغ بر 1288 متر مربع میباشد .

 

اهداف پروژه :

 با توجه به اهداف و خط مشي شركت به منظور افزايش توليد مسکن و اجراي طرحهاي سرمايه گذاري و در نتيجه بالا بردن در آمد و سود ، اين پروژه به عنوان سابقه اي ديگر در رزومه شركت با تائيد هئيت مديره به اجرا در آمده است .

 

ضرورت اجرای پروژه :

با بررسي ايي كه بر روي آمار ورود مسافران كه براي گذران اوقات فراغت خود به شمال كشور مسافرت مي نمايند ،مشخص شد كه اين روند به طور كل حدود 10 در صد سالانه افزايش مي يابد و معمولا برخي از اين افراد تمايل دارند كه محلي براي اسكان موقت خود در شمال كشور فراهم نمايند ، علاوه بر اين سرريز جمعيت هاي شهرهاي اطراف محل پروژه نيز بدنبال محل مناسبي جهت اسكان دائم خود مي باشند ،‌ با توجه به شرايط فوق نياز به ساخت و ساز در منطقه خصوصا با موقعيت مكاني عالي طرح مذكور ،  براي برآورده كردن تقاضاي موجود بشدت احساس نياز مي شود . 

 

زمان بندی پروژه :

طبق مصوبه ستاد بنیاد، مورخ 4/10/87 عملیات اجرایی این پروژه در شهریور ماه 1386 آغاز و در آذر ماه 1389 به مدت 28 ماه به پایان رسیده است .

 

تاثیرات اقتصادی:

ارتقاء و توسعه ظرفیت ساخت شرکت، سودآوری، تکمیل فرآیند شهرک سازی شهرک، پاسخگویی به تقاضای مشتریان و حفظ سهم بازار از اهدافی بوده که در حوزه اقتصادی پیگیری و تحقق یافته است.

 

تاثیرات اجتماعی و فرهنگی سیاسی:

با توجه به کیفیت متفاوت مصالح مصرفی ساخت، همچنین رعایت استانداردهای فنی، پروژه در موقعیت متفاوت و متمایزی نسبت به مجموعه های اداری موجود در منطقه قرار دارد  و اهداف شرکت را در این راستا محقق کرده است. در این پروژه چهار مهندس  ویک نفر نیروی خدماتی بصورت مستقیم مشغول به فعالیت بوده و از طرف دیگر با توجه به اینکه این پروژه توسط پیمانکار انجام شده در نتیجه نیروهای بومی فراوانی دراین پروژه مشغول بکار بودند.سود آوری مناسب برای شرکت ، ساخت مسکن مناسب برای مصرف کنندگان ورونق کسب و کار در منطقه و همچنین ایجاد فضای سبز و درختکاری در محوطه ساختمان از جمله اقداماتی بوده  که با همکاری با مردم منطقه صورت گرفته است .

با توجه به اینکه استفاده از دانش و تکنولوژی روز دنیا یکی از اهداف شرکت در بخش مسکن میباشد ، بنابراین شرکت سعی کرده تا از مواد و  مصالح روز دنیا استفاده نماید نظیر بکارگیری از دیوارهای سبک تری دی پنل و بلوکهای سقفی یونولیتی جهت سبک سازی ساختمان ، استفاده از رنگهای مقاوم در برابر رطوبت در نمای ساختمان.

مسلما رکود در بازار مسکن تاثیر منفی در ساخت و ساز منطقه داشته ولی یکی از اهداف شرکت عمران مسکن شمال ادامه ساخت وساز در زمان رکود بازار مسکن می باشد که به خوبی از عهده اینکار برآمده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: