mfnews.ir

انتشار: ۱۹:۵۲ - ۲۰ تير ۱۳۹۳
کد خبر : ۶۵۸۵
تعداد بازدید: ۸۹۵۷
مجتمع های مسکونی نگین درشهر رامسر که از دیر باز به عنوان عروس شمال لقب گرفته بود با نقشه بسیار زیبا و مصالح کاملا مرغوب توسط شرکت عمران مسکن شمال احداث شد.

مجتمع های مسکونی نگین درشهر رامسر که از دیر باز به عنوان عروس شمال لقب گرفته بود با نقشه بسیار زیبا و مصالح کاملا مرغوب توسط شرکت عمران مسکن شمال احداث شد.

 

این شركت در زمينه هاي شهـرسازي ، انبـوه سـازي ، پيمانكاري و صنعـت گردشگري در استانهاي شمالي كشور فعاليت داشتـه و داراي رتبه دو ابنيه و رتبه يك راهسازي مي باشد . ازجمله پروژه هاي مهم این شرکت عبارتند از : قطعات 21 و22 آزاد راه تهران- شمال و پروژه كنار-گذرساري  .   اين شركت  داراي رتبه يك انبوه سازي مي باشد كه  سـالانه صدها واحد در شمال كشور احداث مي نمايد . ساخت 1200 واحد مسكوني به متراژ 306000 مترمربع از عمـده فعاليتهاي شـركت در سالهاي گـذشتـه محسوب ميشود . ازجمله پروژه هاي مهم سرمايه گذاري مي توان پروژه هاي  مجتمع 85  واحدي تجاري - پزشكي دانا ، 135 واحدي اركيده ،53 واحدي- تجاري و مسكوني پامچال ، 18 واحدي سيكاس، 10 واحدي نسترن ،10 واحدي نيلوفر، 208 واحدي جانبازان در رشت و پروژه 84 واحدي جانبازان بابل ،152 واحد ويلايي درخـزرشهر ، 56   واحدويلايي در درياكنار بابلسر، 650 واحدي رامسر‌ و 330 واحدی در نمك آبرود اشاره نمود .

 علاوه بر پروژه هاي سرمايه گذاري ، صدها واحد مسكوني و اقامتي بصورت  مشاركتی  مانند پروژه 212  واحدي پامچال و  باران در  بابلسر ، 32 واحدي نمك آبرود ، 28 واحدي رشت ، 50 واحدي لاهيجان توسط شركت اجـراء شده است .

  

مشخصات پروژه :

مجتمع مسكوني 188 واحدي نگين رامسر يك پروژه سرمايه گذاري در زمينه ساخت وساز  مي باشد .كه با طراحي معماري مناسب سعي بر اين شده است كه يك محيط مناسب و آرام جهت سكونت ساكنين فراهم شود .با توجه به حيطه فعاليت شركت كه در اساسنامه ابنيه و راهسازي ، سرمايه گذاري در ساختمان سازي و انبوه سازي تعريف شده است اين طرح نيز در چارچوب اساسنامه و ماموريت تعريف شده بنياد مي باشد .

اين پروژه با كاربري مسكوني در زميني به مساحت 16060 متر مربع در بلوار معلم شهر رامسر اجرا گردیده كه داراي چشم انداز بسيار زيبا نسبت به كوه و دريا مي باشد.

اين پروژه مشتمل بر 4 بلوك و هر بلوك داراي 13 طبقه روي پارگينگ مي باشد و در هر طبقه 4 واحد مسكوني طراحي شده است . مساحت زمین پروژه بالغ بر 16060 متر مربع میباشد .

 همچنين هر واحد مسكوني بصورت 2 اتاق خوابه طراحي شده است و براي هر  واحد مسكوني يك پاركينگ و انباري جداگانه در نظر گرفته شده است .

مساحت هر واحد به قرار ذيل مي باشد :

بلوك L1   : 44 واحد 105 متر مربعي ،‌ 3 واحد 68 متر مربعي و 2 واحد 190 متر مربعي

بلوك  M1  :‌44 واحد 105 متر مربعي ،‌ 3 واحد 68 متر مربعي و 2 واحد 190 متر مربعي

بلوك  N1  :‌40 واحد 103 متر مربعي ،‌ 3 واحد 70 متر مربعي و 2 واحد 190 متر مربعي

بلوك  O1  :‌40 واحد 103 متر مربعي ،‌ 3 واحد 70 متر مربعي و 2 واحد 190 متر مربعي

 

اهداف پروژه ها

 از اهداف مهم پروژه می توان  به افزايش توليد مسكن ، اجراي طرحهاي سرمايه گذاري و در نتيجه افزایش در آمد و سود و همچنین ایجاد اشتغال و جلو گیری از مهاجرت مردم منطقه اشاره کرد.

 

ضرورت اجرای پروژه ها

اين پروژه يك مجتمع مسكوني واقع درشهررامسر مي باشد وبا توجه به اينكه شهررامسر در شمال كشورداراي چشم انداز زيبا نسبت به كوه  و دريا مي باشد، مورد توجه توريست قرار گرفته است لذا ساخت اين چنين مجتمع هاي مسكوني با استقبال توريست مواجه خواهد شد .

 همچنين به علت افزايش جمعيت كشور ، نياز به مسكن افزايش چشمگيري خواهد داشت لذا با توجه به نزديكي اين پروژه به شهرهاي چابكسر و تنكابن ، جمعيت سريز اين شهرها را نيز جذب خواهد نمود .

 

زمان بندی پروژه ها

طبق مصوبه مورخ 18/8/87 ستاد برنامه بنیاد ،این پروژه ها در فروردین ماه 1386 شروع و در شهریور ماه 1388 به پایان رسید .تاریخ آغاز بهره برداری از این پروژه ها خرداد سال 1388 می باشد .بازگشت سرمایه گذاری این پروژه ها  2.5 ساله پیش بینی شده است.

 

اقدامات کلیدی جهت اجرای پروژه ها

1-        تهیه نقشه مناسب جهت جذب مشتری

2-        اخذ مجوزات لازم از سازمانهای ذیربط

3-        رعایت استاندارهاو مشخصات فنی ساختمان

 

 

موفقیت های کسب شده در رسیدن به هدف

1-        سود آوری مناسب برای شرکت

2-        ساخت مسکن مناسب برای مصرف کنندگان

3-        رونق کسب و کار در منطقه

 

تاثیرات اقتصادی

از جمله اثرات اقتصادی این طرحها ارتقا و توسعه ظرفیت ساخت و ساز شرکت، سودآوری، تکمیل فرآیند شهرک سازی در  شهرک، پاسخگویی به تقاضای مشتریان و حفظ سهم بازار بوده که در حوزه اقتصادی پیگیری و تا حصول نتیجه ادامه داشته است. همچنین پنج مهندس  و یک نفر نیروی خدماتی بصورت مستقیم در این مجتمع ها مشغول بوده و از طرف دیگر با توجه به اینکه این پروژه ها توسط پیمانکار انجام شده لذا نیروهای بومی از هر صنف با توجه به نیاز پروژه دراین طرح مشغول بکار بودند. در این پروژه ها اغلب مواد و مصالح مورد استفاده  از تولیدات داخلی میباشد.

 

تاثیرات اجتماعی و فرهنگی

با توجه به کیفیت متفاوت مصالح مصرفی ساخت، همچنین رعایت استانداردهای فنی، پروژه در موقعیت متفاوت و متمایزی نسبت به مجموعه های مسکونی موجود در منطقه بوده و اهداف شرکت در این راستا محقق شده است.شرکت در حال حاضر تعامل سازنده و موثری با دستگاههای اجرایی استان دارد.

 

همکاری با مراكز علمي و حافظ محیط زیست

ایجاد فضای سبز و درختکاری در محوطه ساختمان از جمله اقداماتی میباشد که جهت همکاری با محیط زیست صورت گرفته است و با توجه به اینکه استفاده از دانش و تکنولوژی روز دنیا یکی از اهداف شرکت در بخش مسکن می باشد ، لذا این شرکت سعی نموده تا از مواد و  مصالح روز دنیا استفاده نماید نظیر استفاده از دیوارهای سبک" تری دی پنل "و بلوکهای سقفی یونولیتی جهت سبک سازی ساختمان ، بکارگیری رنگهای مقاوم در برابر رطوبت در نمای ساختمان و استفاده از کیفی ترین مصالح به منظور رفاه ساکنین و افزایش طول عمر مفید ساختمانها.    

 مسلما رکود در بازار مسکن تاثیر منفی در ساخت و ساز منطقه داشته ولی یکی از اهداف شرکت عمران مسکن شمال ادامه ساخت وساز در زمان رکود بازار مسکن بوده که با توجه به ساخت کیفی و استفاده از کارشناسان متخصص ، بخوبی از عهده اینکار برآمده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۸
در انتظار بررسی: ۱
غیر قابل انتشار: ۰
پرویز محمد نزاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۰ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۳
4
0
با سلام و عرض احترام
لطفا لسیت قیمت آپارتمان های دوخوابه طبقه 2 تا 4 را برایم بفرستید .متشکرم
رضا آمل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۷ - ۱۳۹۴/۰۴/۰۶
5
0
لطفا لسیت قیمت آپارتمان های دوخوابه طبقه 2 تا 4 طبقه و موقعیت مکانی آپارتمان را رایم بفرستید .متشکرم
سینا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۵ - ۱۳۹۴/۰۴/۱۲
6
0
محیطی ارام وبسیار زیبا میباشد در این برجها تاریخ با تمام زیباییهاوزشتیهایش به همان شکل ازقبل تا حال زیر پای شماست وشما نظاره گر ان به همراه همان طبیعت تاریخی میباشید
ایران
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۲ - ۱۳۹۴/۰۴/۱۲
2
0
چرا نظرهارا انعکاس نمیدهبد
مدیر پایگاه نظری به نامه ایران برای سایت خبری ارسال نشده است 
کامران
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۷ - ۱۳۹۴/۰۴/۱۵
4
0
در صورت امکان قیمت واحدها را بروز منعکس نمایید
فرهاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۳ - ۱۳۹۵/۰۵/۱۱
1
0
لطفاً در صورت امکان و وجود اطلاعات لازم، قیمت واحدهای مسکونی را اعلام فرمایید. با تشکر
فرهاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۸ - ۱۳۹۵/۰۵/۱۱
1
0
لطفاً در صورت امکان و وجود اطلاعات لازم، قیمت واحدهای مسکونی را اعلام فرمایید. با تشکر
بنفشه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۰۸
2
0
سلام..لطفا قیمت واحدها را اعلام بفرمایید.قیمت هر متر چقدر محاسبه شده
پرطرفدارترین ها