mfnews.ir

انتشار: ۱۱:۳۴ - ۲۳ تير ۱۳۹۳
کد خبر : ۶۶۰۶
تعداد بازدید: ۲۸۶۷
روژه توسعه محصول خامه 100 گرمی پاستوریزه صبحانه و طعم دار در کارخانه لبنیات پاک تهران با ظرفیت 3.9 تن در ساعت در جهت ایجاد تنوع در محصول و سودآوری بیشتر با توجه به نیاز بازاربا موفقيت به پایان رسید .

شركت لبنيات پاك در سال 1338 با نام شركت سهامي لبنيات پاستوريزه پاك تشكيل شده است . نوع شركت در ابتدا بر اساس مصوبه مجمع عمومي فوق العاده در سال 1350 به شركت سهامي خاص و متعاقبا طبق تصميم گيري مجمع عمومي فوق العاده در سال 1354 به شركت سهامي عام تبديل شده است. مركز اصلي شركت و كارخانه جات آن از بدو تاسيس واقع در تهران ، جاده قديم كرج ، بزرگراه فتح  ، ميدان شير مي باشد .

 

معرفی پروژه

پروژه توسعه محصول خامه 100 گرمی پاستوریزه صبحانه و طعم دار در کارخانه لبنیات پاک تهران با ظرفیت 3.9 تن در ساعت در جهت ایجاد تنوع در محصول و سودآوری بیشتر با توجه به نیاز بازار از يكم  فروردين ماه 89  آغاز و در تاریخ 30 تير ماه90 به پایان رسید .

 از اهداف پروژه می توان به مواردی چون :

 1 . تامین نیاز بازار تهران در اولویت اول و سایر نقاط کشور

2 . ایجاد تنوع در محصول استراتژیک خامه و تولید انواع خامه های طعم دار

3 . افزایش سودآوری شرکت به دلیل حاشیه سود مناسب  محصول  توليدي

 

تاثیرات اقتصادی

با توجه به هدف کلی پروژه حاضر که اختصاص به خرید خط خامه فرم سیل با ظرفیت 27000 عدد در ساعت دارد لازم به ذکر است لبنیات پاستوریزه پاک همواره و در طول سالیان گذشته به عنوان یکی از بزرگترین تولید کنندگان محصولات لبنی در کشور مطرح بوده و در زمینه تولید و عرضه خامه پاستوریزه در وزن یکصد گرم بعنوان لیدر بازار این محصول کاملاً شناخته شده است.

اجرا و راه اندازی پروژه مذکور بعنوان یک استراتژی سرمایه گذاری از جهت توسعه بازار و دفاع از سهم فعلی بازار و جهت جلوگیری از پیشرفت رقبا حائز اهمیت است تا برای توسعه و گسترش بازار خامه و افزایش سود حاصل از فروش این محصول اقدام به خرید و نصب و راه اندازی این دستگاه شود و تولید محصول مذکور در طعم های مختلف و به تبع آن شیب رشد فروش این محصول افزایش یابد.

لازم به ذکر است با تامین و راه اندازی دستگاه و افزایش ظرفیت تولید از 1.5 به 3.9 تن در ساعت میزان فروش و سودآوری این محصول استراتژیک افزایش چشمگیری یافته که این موضوع تاثیر به سزایی بر سیستم اقتصادی کارخانه لبنی داشته است.

 

 

 

تاثیرات فرهنگی

در بحث بهداشت مواد غذائی ، تمامی فرآورده های لبنی حساسیت و سرعت فساد پذیری بسیار بالایی دارند . در کارخانه پاک همواره جهت رعایت حقوق مصرف کنندگان و بهبود کیفیت محصولات تمامی عملیات تولیدی از ابتدای ورود شیر خام و مواد افزودنی آن مانند ، پودر کاکائو ، عسل و سایر ، تا پایان عملیات بسته بندی و انتقال به سردخانه و حتی بارگیری با توجه به تعرفه های نظارتی آزمایشگاه کارخانه و با نظارت و کنترل کارشناسان آزمایشگاه و کنترل کیفی صورت  می گیرد.

با اجرای پروژه توسعه محصول خامه و بهره گیری از تجهیزات و ماشین آلات پیشرفته و همچنین اتوماسیون خطوط تولید و  بسته بندی درصد کنترل و نظارت بر مراحل ذکر شده افزایش یافته و این مهم باعث افزایش کیفیت محصولات تولیدی، کاهش ضایعات و همچنین افزایش بهره وری خط تولید محصول خامه 100 گرمی شده است.

 شایان ذکر است توجه و سرمایه گذاری شرکت لبنیات پاک بر نوع بسته بندی محصول خامه و تلاش برای ماندگاری این محصول با برند آشنای پاک در بازار موجب شد تا این محصول سال ها به عنوان لیدر در بازار خامه باقی بماند و مشتریان خواهان مصرف آن باشند.

 

 

 

تاثیرات اجتماعی

امروزه نیاز روزافزون جمعیت به مواد غذایی، رشدی جهشی را در صنایع غذایی ایجاب می نماید. شیر و فرآورده های لبنی از جمله مهمترین منابع تأمین پروتئین و کلسیم محسوب می شوند اینگونه پروتئین ها نسبت به سایر پروتئین های موجود ساده و ارزاننر است از این  جهت برای تأمین پروتئین مورد نیاز از آن استفاده می شود و در سبد کالای خانوارها بعد از غلات بیشترین سهم را از نظر وزنی تشکیل می دهند

همانگونه كه قبلاً اشاره شد رقابت به شدت در حال افزايش است و مشتريان حق انتخاب بيشتري نسبت به گذشته يافته اند. با توجه به اینکه شركت پاك همواره بعنوان رهبر بازار در خامه صد گرمي بوده و هيچ شركتي نتوانسته به صورت جدي با آن رقابت نمايد کارخانه پاک جهت حفظ و بهبود موقعیت فعلی خود اقدام به اجرا و راه اندازی پروژه مذکور نمود.لازم به ذکر است با راه اندازی این پروژه و افزایش حجم تولید، قابلیت خرید خامه پاک در بازار فروش توسط مصرف کنندگان افزایش می یابد و سهم به سزایی از بازار فروش خامه به برند پاک  اختصاص خواهد یافت.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۱
غیر قابل انتشار: ۰
همکار بنیاد
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۰:۴۲ - ۱۳۹۳/۰۹/۳۰
0
0
ضمن تشکر از گزارش اختتام پیشنهاد میگردد از مدیران در زمان اجرا ی طرح ها نیز یاد گردد .
پرطرفدارترین ها