mfnews.ir

انتشار: ۱۵:۵۸ - ۳۰ تير ۱۳۹۳
کد خبر : ۶۶۲۱
تعداد بازدید: ۴۲۷۷
با اجرای طرح توسعه هتل صفائیه یزد ضریب اشغال سه ماهه اول سال 93 به هشتاد و سه درصد رسید

با اجرای طرح توسعه هتل صفائیه یزد ضریب اشغال سه ماهه اول سال 93 به هشتاد و سه درصد رسید

هتل صفائیه یزد با اعلام درصد اشغال سه سال متوالی طی سالهای 90تا 92 توانست رکورد پذیرش میهمان در سه ماهه اول سال 93 را به خود اختصاص دهد.

هتل صفائیه یزد تنها هتل پنج ستاره در استان یزد می باشد که تحت برند پارسیان مدیریت می شود و از خدمات وپذیرایی که نظیر و شاید هم بی نظیر باشد، بهره مند می باشد به طوری که مسئولین استان برای اقامت میهمانان خاص داخلی و خارجی خود این هتل را انتخاب می کنند.

هتل صفائیه یزد نسبت به هتلهای استان از نظر معماری تعداد وتنوع اتاق بسیار متفاوت بوده ودر زمینه سرویس دهی و پذیرایی در منطقه بی رقیب می باشد همین عوامل ،افزایش روز افزون میهمانان دایمی و فصلی هتل را در پی داشته است.

مشخصات عمومی پروژه

         این هتل از لحاظ موقعیت جغرافیایی در جنوب شهر یزد ودر مسیر ورودی جاده کرمان بندر عباس واقع شده اما از نظر موقعیت شهری در بالای شهر ودر منطقه اعیان نشین صفاییه قرارگرفته است که به واسطه چهار حلقه چاه آب موجود در هتل این مجموعه را بسیارسرسبز ودل نشین نموده است.

هتل در زمینی به مساحت 40 هزار متر مربع در منطقه صفائیه یزد بناشده، مقدمات اجرای طرح احداث پروژه هتل 4 ستاره با ظرفیت 105 اتاق بوده که با طراحی و معماری سنتی در زمین فاز دوم هتل اجراشده است.

این هتل پس از اجرای طرح توسعه توانست با 195 اتاق به میهمانان سرویس دهی نماید.

ضرورت اجرای طرح

           با توجه به قدمت چندین ساله هتل واستهلاک تجهیزات وتاسیسات موجود و نیز ظرفیت کم هتل قدیم صفاییه جهت پذیرش میهمان و همچنین احساس نیاز و داشتن ظرفیت منطقه به علت توریست پذیربودن شهر یزد ،یکی از ده شهر تاریخی جهان و دومین شهر دارای آثار خشت خام به یک هتل مدرن مطابق با استانداردهای روز دنیا تصمیم گیرندگان را بر آن داشت تا جهت پاسخگویی به این نیاز طرح توسعه را مصوب وپس از تاییدآن را اجرایی نمایند.

استراتژی های حاکم برهتل

1-     توسعه مهارت های رفتاری وحرفه ای طبق ترازهای جهانی

2-     بهبود وپایش شاخصه های سلامت ونشاط

3-     بهینه سازی ترکیب کمی و کیفی نیروی انسانی

4-     توسعه فرهنگ اسلامی ایرانی میهمان نوازی و اخلاق مداری

5-     توسعه سطح ارتقاو دانش به روز پرسنل

6-     غافلگیری مشتریان با خدمات قوی و جدید

7-     اهمیت به جایگاه بازاریابی ،تبلیغات و روابط عمومی

 

تاثیرات اقتصادی

        اجرای طرح توسعه هتل صفاییه یزد ضمن اینکه تاثیرات مستقیم اقتصادی در مجموعه بوجود آورده است سبب شده تا 86 نفر به صورت مستقیم وارد بازارکار شوند این در حالی است که در محوطه هتل مجموعه هایی هم به خدمات رسانی به میهمانان با توجه به قدمت تاریخی شهر مطابق با فرهنگ حاکم بر منطقه ،کافی شاپها ،رستورانها ،عکاسخانه، چایخانه سنتی، آژانسهای گردشگری و تفریحی سالنهای ورزشی و آرایشی اختصاص داده شده است که افراد بومی به صورت غیر مستقیم مشغول به کار هستند.

تاثیرات فرهنگی سیاسی

             نوع سازه هتل صفائیه سبب شده تا این هتل از جایگاه خاصی در منطقه برخوردار باشد به طوری که از لحاظ خدمات کیفیت و نظافت اعتبار خاصی به شهر  یزد داده است.

روابط خوب این هتل با شهرداری موجب شد بخش وسیعی از پیاده روهای اطراف هتل سنگفرش شود که آسایش میهمانان را درپی دارد واز طرفی با همکاری تولید کنندگان داخلی فعالیتهای فرهنگی ویژه فرزندان میهمانان برگزار می شود که در این زمینه شرکت پارس مدادبا اهدا ی مداد رنگی و سایر هدایا ،فرزندان میهمانان تشویق به کشیدن نقاشی می شوند که با برگزاری مسابقه ،جوایزی هم به آنها اهدا می شود.

با همکاری سازمان محیط زیست هر گونه پرنده کمیاب که ازشکارچیان ضبط می شود در قفسهای زیبایی که برای حفاظت از آنها در محوطه هتل تعبیه شده نگهداری می شودکه موجب سرگرمی میهمانان و از طرفی حفظ پرندگان به بهترین شیوه ممکن می شود.

اجرای موسیقی ویژه ، سفره هفت سین و نمایش خوش آمد گویی به میهمانان تازه وارد به ویژه گروهی از جمله دیگر موارد فرهنگی به منظور جلب نظر میهمانان می باشد

فضای پرورش گل وگیاه در این هتل با همیاری کلیه کارکنان هتل به شکل بسیار زیبایی طراحی و سر سبز شده که دردل کویر همچون نگینی درخشان می باشد

برای تامین امنیت میهمانان در تمامی محوطه هتل دوربین مدار بسته تعبیه شده و میهمانان با آسودگی خاطر از سفرخود لذت می برند

تمایل دانشجویان برای همکاری با این هتل جهت اجرای برخی هنرهای معماری گویای رابطه نزدیک هتل با دانشگاه می باشد. برگزاری مسابقات ورزشی و فرهنگی از جمله قرآن و نماز وسفر زیارتی مشهد مقدس در بین کارکنان هتل ،روحیه و دلگرمی آنان را افزایش داده است.

برخی خدمات از جمله آکواریوم و دکتر ماهی موجب جذب میهمانان شده که در نوع خود در هتلهای منطقه بی نظیر است.و برگزاری تورهای کویر گردی و رصد ستارگان از خدمات دیگر این هتل می باشد که آن را از سایر هتلها متمایز می سازد.

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: