mfnews.ir

انتشار: ۱۸:۰۷ - ۳۰ تير ۱۳۹۳
کد خبر : ۶۶۲۷
تعداد بازدید: ۶۱۵۹
طبقه پنجم مجتمع تجاري پارسيان تهرانپارس، توسط شركت توليد مسكن خاور و با مشاركت بخش خصوصي توسعه يافت.

طبقه پنجم مجتمع تجاري پارسيان تهرانپارس، توسط شركت توليد مسكن خاور و با مشاركت بخش خصوصي توسعه يافت.

 

معرفي پروژه

اين پروژه با زير بناي كل 3462 مترمربع و به صورت 63 واحد تجاري در يك طبقه و كافي شاپ و رستوران در نيم طبقه آن طراحي و اجرا گرديده است.ميزان سرمايه گذاري بالغ بر 122/105 ميليون ريال مربع بوده است. احداث اين پروژه در سال 1/7/88 شروع و در 29/12/90 پايان يافت.

 

تاثيرات فرهنگی - اقتصادی پروژه

پروژه تجاری – اداری پارسیان تهرانپارس به چند دلیل در منطقه به عنوان پروژه اي خاص مشهور است كه عبارتند از  :

1-قرار گرفتن در ضلع جنوب شرقی فلکه دوم تهرانپارس در کنار معماری بدیع و استفاده از مواد و مصالح خاص در نماسازی ، این پروژه را در منطقه شاخص نموده است.

2-کلیه مجتمع‌های تجاری در منطقه در واقع مجموعه‌ای از واحد‌های تجاری هستند که هیچگونه هدفمندی جمعی برای آنها طراحی نشده است. این پروژه تنها مجتمع به معنی دقیق تجاری در کل منطقه می‌باشد. فضاسازی مناسب با کاربری، در کنار مساحت مشاع کافی ضمن جریان سیال بازدید کنندگان ، حس آرامش به آنها منتقل مینماید. 

3-استفاده از آسانسور و پله برقی برای حرکت روان خریداران و بازدید کنندگان بسیار مفید و در کل منطقه شاخص است.

4-بکارگیری سیستم مدیریت مجتمع و مجموعه ارکانهای خدمات جمعی مانند اعلام حریق، کنترل تردد، سیستم اطلاع رسانی و پیجینگ، اینترنت پر سرعت، روشنائی و کنترل انرژی هوشمند.

5-نما سازي مناسب و طراحي زيباي معماري مشخصه مجتمع است و شاخص بودن مهم ترين عاملي است كه در طراحي پروژه، ساخت و مصالح مصرفي به آن توجه گرديده. ايده نو، طرح معماري زيبا، معماري داخلي سنجيده و هدفمند توانسته تا مدتها احداث پروژه را به موضوع بحث شهروندان تبديل نمايد.

 

شاخص های پروژه توسعه تجاری پارسیان

-هدف اصلی این پروژه ایجاد بورس موبایل و کامپیوتر در شرق تهران بوده است. بررسیهای میدانی در تهران نشان میداد که بورس موبایل و کامپیوتر در تهران اغلب متمرکز در مرکز این شهر بوده و در نادر موارد مجتمع های تجاری در شمال (میرداماد) و غرب تهران (فلکه صادقیه) توانستند مراکز خرید متمرکز برای این محصول ایجاد نمایند. در این حالت اهالی شرق و شمالشرق تهران با احداث این پروژه توانستند از نظر زمان دسترسی، ترافیک و سایر هزینه‌های وابسته دسترسی راحت تر و کم هزینه‌تر به این کالا داشته باشند.

علاوه بر آن افزایش رضایتمندی خریداران از دسترسی آسانتر به کالا موجب افزایش سطح انتظار اجتماع از خدمات رسانی خواهد شد. در این حالت انتظار جامعه برای سطح زندگی بهتر موجب تلاش آحاد جامعه در جهت تحقق زندگی بهتر و فراهم آوری شرایط آن خواهد گردید.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها