mfnews.ir

انتشار: ۱۳:۳۱ - ۲۲ شهريور ۱۳۹۳
کد خبر : ۶۷۹۰
تعداد بازدید: ۴۵۰۸
بهره‌برداری از پل مکانیزه ارتباطی و ترمینال موقت حجاج فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) که عملیات احداث آن توسط شرکت دی صورت گرفته بود هفته گذشته به صورت رسمی آغاز شد.

بهره‌برداری از پل مکانیزه ارتباطی و ترمینال موقت حجاج فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) که عملیات احداث آن توسط شرکت دی صورت گرفته بود هفته گذشته به صورت رسمی آغاز شد.

 به گزارش پایگاه خبری بنیاد مستضعفان به نقل از روابط عمومی شرکت ساختمانی دی : عملیات احداث این پل و ترمینال موقت حجاج، توسط شرکت دی در محل ارتباط بين ترمينال و پاركينگ روباز و با رعایت تكنولوژي روز و نصب پياده‌روي متحرك جهت سهولت در تردد، نماي زيباي شيشه‌اي امن و سیستم تهویه مطبوع، انجام شده است.

 بنا براین گزارش : کاربری اولیه این مجموعه به عنوان پل ارتباطی فاز 1 و 2 فرودگاه برنامه‌ریزی شده بود، لیکن با توجه به مشکلات و کمبودهایی که در زمان آمد و شد حجاج به فرودگاه مهرآباد برای آنان، همراهان، مسافران سایر پروازها و شهروندان تهرانی ایجاد می‌شد، با در نظر گرفتن لزوم حفظ حرمت حجاج و شهروندان، مقرر گردید که با تغییر کاربری، این مجموعه به عنوان ترمینال موقت حجاج فرودگاه راه‌اندازی شود.

 

این گزارش می افزاید: سالن زیارتی حج فرودگاه امام(ره) در مساحتی به وسعت 5 هزار و 600 مترمربع در سه طبقه آماده شده است. طبقه زیرین این سالن در مساحت 800 مترمربع برای استراحت و نماز اختصاص داده شده و دو طبقه دیگر نیز شامل سالن انتظار، چک و بازرسی و توجیه زائران از سوی پلیس است. 46  چشمه بهداشتی در محوطه مستقبلین، 24 چشمه بهداشتی در ورودی و خروجی سالن، نصب 70 دستگاه نمایشگر، نصب 10 گیت چک و بازرسی سپاه و پلیس، سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی، آماده‌سازی فضا برای استقرار آمبولانس و اورژانس، شبکه زیرساخت اینترنت برای شرکت‌های هواپیمایی مستقر، نصب 600 عدد صندلی و دوربین مدار بسته از جمله امکاناتی است که در این سالن در نظر گرفته شده است.

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها