mfnews.ir

انتشار: ۱۴:۵۶ - ۲۵ شهريور ۱۳۹۳
کد خبر : ۶۷۹۴
تعداد بازدید: ۲۸۸۳
نهال های عاری از ویروس به و زالزالک به منظور احداث باغ مادری درختان دانه دار واحد مهیار شهرضا متعلق به شرکت فجر اصفهان در اسکرین هاوس ویپه واحد چهار میل شرکت پرورش داده می شوند.

 نهال های عاری از ویروس به و زالزالک به منظور احداث باغ مادری درختان دانه دار واحد مهیار شهرضا متعلق به شرکت فجر اصفهان در اسکرین هاوس ویپه واحد چهار میل شرکت پرورش داده  می شوند.

 به گزارش پایگاه خبری بیناد مستضعفان : جهت احداث باغ مادری درختان دانه دار و هسته دار در واحد مهیار شهرستان شهرضا، نهال "به" و "زالزالک" عاری از بیماریهای ویروسی و قارچی داخل اسکرین هاوس ویژه در واحد چهارمیل پرورش داده می شوند.

بنابر این گزارش : نهال ها ی مذکور  شامل 6 رقم "به" از جمله رقم گورتان و ارقام 1 تا 5 اصفهان جهت تهیه پیوندک و "زالزالک قرمز" به عنوان پایه پیش بینی شده است  که عاری از ویروس های لکه برگی سیب، موزائیک سیب، لکه حلقوي توتون، لکه حلقوي گوجه فرنگی و بیماریهای زوال گلابی و آتشک می باشند.

این گزارش می افزاید :  شرکت فجر اصفهان با دقت عمل در پرورش نهال های مذکور در نظر دارد با کیفیت ترین  باغ مادری درختان دانه دار و هسته دار را در استان اصفهان ایجاد کند .

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها