mfnews.ir

انتشار: ۱۲:۳۷ - ۲۹ شهريور ۱۳۹۳
کد خبر : ۶۸۰۹
تعداد بازدید: ۱۷۶۱
موزه پول ایران با همکاری مجتمع آموزشی مفید، اقدام به برگزاری کارگاه آموزشی برای 50 نفر از دانش آموزان مقطع متوسطه اول این مجتمع کرد.

موزه پول ایران با همکاری مجتمع آموزشی مفید، اقدام به برگزاری کارگاه آموزشی برای 50 نفر از دانش آموزان مقطع متوسطه اول این مجتمع کرد.

به گزارش پایگاه خبری بنیاد مستضعفان  به نقل از روابط عمومی موسسه فرهنگی موزه های بنیاد:  کارگاه آموزشی مذکور با عنوان « اقتصاد در دوره ساسانی» و در دو بخش تئوری و عملی برگزار شد.

 

بنابر این گزارش : در بخش نخست مطالبی پیرامون وضعیت اقتصادی مردم از جمله مشاغل موجود در عصر ساسانی، نحوه داد و ستد و مبادله میان آنها، روش های مختلف تامین درآمد دولت ساسانی، میزان، نحوه محاسبه و چگونگی دریافت مالیات توسط حکومت ، روش های تجارت در این عصر ، کالاهای تجاری و بازرگانی این دوران، نقش سکه ها در امور تجاری و... ارائه شد.

 در ادامه دانش آموزان به همراه کارشناس موزه به بازديد گروهي از مجموعه پرداختند. دانش آموزان علاقه مند به عکاسی ، با تهیه عکس از مجموعه سکه و اسکناس های موجود در موزه در مسابقه ای که به همین منظور ترتیب داده شده بود، شرکت کردندو سپس دانش آموزان با استفاده از گِـل و ابزار سفالگری اقدام به ساخت نمونه سکه هایی از مجموعه آثار نمایش موزه کردند.

 

گفتنی است  در این کارگاه آموزشی دانش آموزان ضمن فراگرفتن هنر سفالگری با جزئيات سكه هاي تاريخي ايران از نزدیک آشنا شدندو در پایان این کارگاه به کلیه شرکت کنندگان، گواهی نامه پایان دوره اعطا شد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها