mfnews.ir

انتشار: ۱۲:۰۷ - ۰۷ آبان ۱۳۹۳
کد خبر : ۶۹۳۱
تعداد بازدید: ۱۵۵۳
از سوی شرکت عمران و توسعه شهرک قدس صورت پذیرفت:
باتوجه به افزوده شدن دو طبقه در طرح توسعه پروژه پارک خرید شرکت عمران و توسعه شهرک قدس و افزایش تعداد طبقات از 11 به 13 طبقه محاسبات کفایت مقاومت عملکرد سازه قبلی انجام و جهت افزایش مقاومت فشاری؛ برشی و خمشی برخی از المان های سازه بتنی از تکنولوژی مقاوم سازی سازه FRP استفاده شد .

باتوجه به افزوده شدن دو طبقه در طرح توسعه پروژه پارک خرید شرکت عمران و توسعه شهرک قدس و افزایش تعداد طبقات از 11 به 13 طبقه محاسبات کفایت مقاومت عملکرد سازه قبلی انجام و جهت افزایش مقاومت فشاری؛ برشی و خمشی برخی از المان های سازه بتنی از تکنولوژی مقاوم سازی سازه FRP  استفاده شد .

به گزارش پایگاه خبری بنیاد مستضعفان به نقل از روابط عمومی شرکت مادر تخصصی آتیه سازان :

در تکنولوژی مذکور  الیافی ویژه بدون انجام هرگونه تخریبی و یا تغییر معماری در پروژه؛ به اعضای بتنی چسبانده می شود.

 

گفتنی است : ورق های FRP : Fiber Reinforcement Polymer یا فیبرهای پلیمری تقویت شده که در پروزه های مرتبط با مقاوم سازی و پوشش سازه های بتنی و فلزی کاربرد دارند و  از دو جزء اساسی تشکیل می شوند؛ فایبر (الیاف) و رزین (ماده چسباننده). فایبرهای FRP که دارای مشخصات فنی الاستیک و بسیار مقاوم هستند، جزء اصلی باربر در ماده FRP محسوب می شوند. فیبرهای تشکیل دهنده FRP می توانند در یک راستا یا در دو راستای عمود بر هم قرار داشته باشند و رزین FRP نیز اصولاً به عنوان یک محیط چسباننده  عمل می کند که فایبرها را در کنار یکدیگر نگاه می دارد.

 

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها