mfnews.ir

انتشار: ۱۴:۴۶ - ۲۰ آبان ۱۳۹۳
کد خبر : ۶۹۷۰
تعداد بازدید: ۱۶۷۶
تعمیرات اساسی واحد دو نیروگاه خرمشهر در مدت زمان کوتاه 20 روز انجام گرفت و واحد با توان کامل وارد مدارشد.

تعمیرات اساسی واحد دو نیروگاه خرمشهر در مدت زمان کوتاه 20 روز انجام گرفت و واحد با توان کامل وارد مدارشد.

به گزارش روابط عمومی گروه صبا ، تعمیرات اساسی واحد دو نیروگاه خرمشهر توسط پرسنل متعهد و متخصص این شرکت و براساس دستورالعمل های استاندارد فنی انجام پذیرفت.

بنابراین گزارش از اصلی ترین عوامل موفقیت این پروژه می توان به برنامه ریزی جهت تأمین به موقع قطعات یدکی ، تلاش شبانه روزی کارکنان نیروگاه و اتکا به توان متخصصان تعمیرات شرکت اشاره کرد. در این تعمیرات بخشی از پره های اصلی توربین واحد نیز تعویض یا تعمیر شد.

گفتنی است تعمیرات اساسی این نوع واحدها عموماً توسط شرکت های متخصص تعمیراتی و با حضور دستگاه نظارت، در مدت زمان 45 روز و با هزینه اجرایی بالغ بر 10 میلیارد ریال صورت می گیرد، اما در تعمیرات واحد 2 نیروگاه خرمشهر، این زمان به 20 روز کاهش پیدا کرده و با هزینه ای به مراتب کمتر به اتمام رسید. علاوه بر این انجام این پروژه به صورت دانش محور و با بهره مندی از متخصصان داخلی شرکت در تمامی مراحل برنامه ریزی ، دمونتاژ ، مونتاژ تجهیزات و راه اندازی مجدد و بدون بهره مندی از نیروهای فنی خارج از مجموعه ، یکی دیگر از افتخارات این پروژه می باشد .

لازم به ذکر است هسته اصلی شرکت بهره برداری و تعمیرات نیروگاه صبا، متخصصان جوان و تحصیلکرده ای می باشند که طی چند سال اخیر جذب مجموعه شده و اکنون با رویکرد اقتصاد مقاومتی تمامی این مراحل را با روحیه جهادی و اتکا به توان داخلی به انجام می رسانند.  

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها