mfnews.ir

انتشار: ۱۰:۲۸ - ۲۶ آبان ۱۳۹۳
کد خبر : ۶۹۸۹
تعداد بازدید: ۲۰۷۲
مهندس محمد سعیدی کیا ریاست بنیاد:
رئیس بنیاد مستضعفان کشور در بازديد از فعاليت ها و دستاوردهاي پروژه ترسیب کربن گفت: در پروژه ترسیب کربن مشارکت مردم اصل کار است. و در حقيقت با همکاری مردم طرحی بزرگ برای ایجاد اشتغال براي آنها در حال اجراست.

رئیس بنیاد مستضعفان کشور در بازديد از فعاليت ها و دستاوردهاي پروژه ترسیب کربن گفت: در پروژه ترسیب کربن مشارکت مردم اصل کار است. و در حقيقت با همکاری مردم طرحی بزرگ برای ایجاد اشتغال براي آنها در حال اجراست.

 

به گزارش پایگاه خبری بنیاد مستضعفان به نقل از پایگاه  اداره کل منابع طبیعی و آبخیز داری خراسان جنوبی ریاست بنیاد مستضعفان در این باره  گفت: دلیل موفقیت این پروژه همکاری و مشارکت مردم است که با روحیه جهادی و استمرار بعد از حدود 11 سال شاهد ادامه آن هستیم . وی گفت: این پروژه در همه کشور می تواند با کمک مردم اجرا شود و باید توانایی و امکانات هر منطقه در این خصوص شناسایی شود .

 

 

پروژه ترسیب کربن هم اکنون در 20 استان کشور در حال اجراست

رئیس سازمان جنگلها ، مراتع و آبخیزداری کشور هم در اين بازدید، پروژه ترسیب کربن خراسان جنوبی را پروژه اي موفق در کشور دانست و گفت: در این پروژه انسان ، اقتصاد و محیط با هم گره خوردند و به معیشت مردم همراه با حفظ طبیعت کمک می کند .

  جلالی افزود: در پروژه ترسیب کربن به گونه ای عمل می کنیم که از نزولات آسمانی به خوبی استفاده گردد.

 وی گفت: در این پروژه از تخریب سرزمین جلوگیری و عملیات آبخیزداری صورت می گیرد تا چاه های آب به آبدهی برسد و رشد بیابانها کند و از افزایش آن جلوگیری شود. رئیس سازمان جنگلها ، مراتع و آبخیزداری کشور روند اجرای این پروژه را در خراسان جنوبی مثبت ارزیابی کرد.

 

باگذشت 11 سال از اجرای پروژه بین المللی ترسیب کربن در شهرستان سربیشه خراسان جنوبی تاکنون  حدود 30 هزار هکتار از مراتع تخریب یافته احیا و مدیریت و بیش از 53 هزار متر مکعب سازه های آبخیزداری در محدوده اين پروژه اجرا شده است.

 این پروژه با تشكيل 63 گروه توسعه روستا شامل 14 گروه زنان، 18 گروه مردان، 31 گروه مشترك در 37 روستا با 1771 نفر عضو موفق شده تا بهبود شاخص توسعه انساني مردم منطقه را بهبود بخشد و با توانمندسازي گروههاي توسعه روستايي و راه اندازي مشاغل درآمدزا با هدف افزايش درآمد سالانه و بهبود وضعيت معيشتي مردم در شهرستان سربشه در حال اجرا شود.

 گفتنی است : این بازدید با هدف آشنایی مسئولین با فعالیت ها و دستاوردهای صورت گرفته توسط پروژه در سطح روستاهای محروم می باشد. که به همین منظور بازدید کنندگان از فعالیت های اشتغالزای روستای حجت آباد، گزدز، حسن کلنگی، چاه شماره 1 و در نهایت نمایشگاه دستاوردهای پروژه در ایستگاه آموزشی، ترویجی دشت حسین آباد دیدن کردند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها