mfnews.ir

انتشار: ۱۱:۳۸ - ۲۹ آبان ۱۳۹۳
کد خبر : ۶۹۹۳
تعداد بازدید: ۲۵۱۷
در بهارستان شماره 140:
شاید نیم قرن سلطنت طبع شاه صاحبقران قاجار را به گونه ای شکل داده بود که وی دستی هم بر نوشتن و هنر داشته باشد و حتی مثل برخی از امروزی ها ، یادداشتهای روزانه بنویسد؛ یادداشتهایی که در تازه ترین شماره نشریه الکترونیکی بهارستان می توانید با دست خط خود شاه صاحبقران آنها را بخوانید.

شاید نیم قرن سلطنت طبع شاه صاحبقران قاجار را به گونه ای شکل داده بود که وی دستی هم بر نوشتن و هنر داشته باشد و حتی مثل برخی از امروزی ها ، یادداشتهای روزانه بنویسد؛ یادداشتهایی که  در تازه ترین شماره نشریه الکترونیکی بهارستان می توانید با دست خط خود شاه صاحبقران آنها را بخوانید.

 

به گزارش پایگاه خبری بنیاد مستضعفان به نقل از روابط عمومی و اطلاع رسانی موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران؛ در تازه ترین ماهنامه الکترونیکی این موسسه «روزنامه قبله عالم» منتشر شد.

 

این روزنامه در حقیقت یادداشت های ناصرالدین شاه قاجار در سنوات مختلف است که به روز بوده و به  وقایع اتفاقیه روزمره چه جزئی و چه مهم می‌پردازد و جالب این است که هیچ نکته  کوچکی را از قلم نمی اندازد.

 

تا کنون این یادداشتها در جایی به چاپ نرسیده و برای اولین بار است که از سوی موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران منتشر می شود .

در شماره های بعدی نیز بخش های دیگر این یادداشتها ارائه خواهد شد. نقاشیهای این شاه قاجار نیز در بخش دیگری از بهارستان شماره 140 آورده شده است.

 معرفی نخستین نشریه زنان در کشور به نام "دانش" که به مدیریت و صاحب امتیازی خانم دکتر کحال دختر یعقوب جدیدالاسلام همدانی در 10 رمضان سال 1328ق، در «مطبعه شرقی» منتشر شد در شماره جدید بهارستان آمده است . آلبوم تصاویر بازدید ملکه انگلیس از ایران در اسفند 1339 و تاریخچه ای از دیدار شاهان ایران با ملکه های انگلستان را در " به روایت تصویر" ملاحظه خواهید کرد.

 

 نخستین اجلاس سران کشورهای اسلامی اهداف و دستاوردهای آن نیز بخش دیگری از تازه ترین شماره نشریه الکترونیکی موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران است.برای ورق زدن این نشریه کافی است تا به آدرس اینترنتی http://iichs.ir/p/Publication.aspx?PName=baharestan&theme=Publication  سری بزنید .

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها