mfnews.ir

انتشار: ۱۰:۵۵ - ۰۸ آذر ۱۳۹۳
کد خبر : ۷۰۳۹
تعداد بازدید: ۱۸۴۳
سرپرست HSE شركت حفاري شمال مي گويد: بانك اطلاعات كاركنان در قالب پاسپورت HSE و با هدف اجراي عملياتي در دستگاه هاي حفاري اين شركت محقق شده است.

سرپرست HSE شركت حفاري شمال مي گويد: بانك اطلاعات كاركنان در قالب پاسپورت HSE و با هدف اجراي عملياتي در دستگاه هاي حفاري اين شركت محقق شده است.

 

به گزارش پایگاه خبری بنیادمستضعفان به نقل از روابط عمومی شرکت حفاری شمال : محمد مرادي در آستانه برگزاري اولين نمایشگاه بین المللی بهداشت، ایمنی، محیط زیست، آتش نشانی و امداد و نجات گفت: اداره HSE شركت حفاري شمال به منظور تحقق اهداف استراتژیک خود از طریق تدوین اهداف کلی بر اساس استراتژی و پس از آن تعریف برنامه ها اقدام كرده است.

 

سرپرست  اداره ايمني، بهداشت و محيط زيست شركت حفاري شمال با بيان اينكه امروزه توجه به موضوعات بهداشت، ايمني و محيط زيست در توسعه صنعت نفت بيش از هر زمان ديگري تعيين كننده است، ادامه داد: افزايش فشار هاي قانوني و سطح توقعات، پيشرفت تكنولوژي، افزايش بيش از پيش ميزان ضايعات و انتشار گازهاي گلخانه اي از يك سو و نياز به توسعه سريع از سوي ديگر سبب شده كه پيشرفت همزمان مديريت بهداشت، ايمني و محيط زيست در كنار توسعه مفاهيم كليدي، يكي از دغدغه هاي هميشگي محسوب مي شود.

 

وي افزود: نزدیک شدن به استانداردهاي بین المللی در زمینهHSE، اخذ گواهینامه های معتبر و عضویت در مجامع بین المللی و همچنين ارتقاء فرهنگ ایمنی شرکت حفاری شمال از اهداف کلان اداره HSE شرکت حفاری شمال است.

 

مرادي تصريح كرد: از مهمترين اولويت هاي اداره HSE مي توان به ارتقاء سطح فرهنگ HSE در سطح شرکت و کلیه سطوح سازمانی، برنامه مدون به منظور شناسایی نواقص و معایب و ارائه راه حل جهت رفع آن ها و همچنين برنامه ريزي به منظور ایمن سازی و کاهش مخاطرات و حوادث اشاره كرد.

 

سرپرست  اداره ايمني، بهداشت و محيط زيست شركت حفاري شمال اظهار كرد: هم اكنون اين اداره پروژه هاي متعددي چون پروژه شناسنامه مشاغل شرکت حفاری شمال، پروژه اندازه گیری عوامل زیان آور محیط کار و  پروژه اندازه گیری و پایش پساب بهداشتی را در دستور كار دارد.

 

وي در خصوص دستاوردهاي بخش بهداشت اداره HSE شركت حفاري شمال افزود: تدوين روش هاي اجرايي مرتبط با فعاليت هاي بهداشت صنعتي، تدوين مشخصات فني تجهيزات حفاظت فردي، ويزيت بيماران در ستاد، مراكز پشتيباني و همچنين بر روي دستگاه هاي حفاري، تامين دارو و وسايل موردنياز و بازرسي هاي دوره اي بهداشتي از دستاوردهاي بخش بهداشت اداره HSE شركت حفاري شمال به شمار مي رود.

 

مرادي اضافه كرد: از ديگر دستاوردهاي بخش بهداشت اداره HSE شركت حفاري شمال مي توان به بازرسي و نظارت بر وضعيت آمبولانس ها، انجام سمپاشي دستگاه هاي حفاري، كنترل محموله هاي غذايي ارسال شده به دستگاه هاي حفاري، نظارت بر نحوه طبخ غذا و كيفيت مواد غذايي و تهيه بروشورها و پوسترهاي آموزشي جهت ارتقاء سطح آگاهي افراد با برخي بيماري ها اشاره كرد.

 

سرپرست اداره ايمني، بهداشت و محيط زيست شركت حفاري شمال اذعان كرد: مشاركت در تدوين JSA مرتبط با هر فعاليت كاري، كنترل مستمر Safety Card هاي صادر شده و همچنين اجراي مانورهاي مختلف همچون Fire، BOP و H2S از موفقيت هايي بوده است كه در بخش ايمني اداره HSE شركت حفاري شمال صورت گرفته است.

 

مرادي با بيان اينكه تدوين برنامه زمانبندي مدون به منظور كاليبراسيون انواع دتكتورها در بخش ايمني اداره HSE شركت حفاري شمال انجام شده است، يادآور شد: بازرسي تجهیزات ایمنی، آتش نشانی، تجهیزات بالابر،LSA  و FFA، بازرسي از دستگاه هاي حفاري توسط كارشناسان اداره HSE و همچنين تجزيه و تحليل حوادث مختلف و انتشار هشدار ايمني(Safety Alert) پس از بروز هر حادثه و شبه حادثه در دستور كار واحد ايمني اداره HSE قرار گرفته است.

 

وي با تاكيد بر اهمیت موضوع حفاظت و صيانت از محیط زیست در چرخه عمليات حفاری ادامه داد: پيشرفت تكنولوژي، افزايش ميزان ضايعات و انتشار گازهاي گلخانه اي از يك سو و نياز به توسعه سريع از سوي ديگر اهمیت محیط زیست را در صنایع بالادستی به ویژه حفاری چاه های نفت و گاز بالا می برد.

 

به گفته مرادي شرکت حفاری شمال به عنوان پیمانکار حفاری خود را ملزم به رعایت قوانین و مقررات بین المللی و ملی محیط زیست در دریا و خشکی می داند و در زمینه مدیریت ضایعات حفاری، پساب بهداشتی و مدیرت پسماند پا را فراتر نهاده و اقدامات موثری را در دستور کار خود قرار داده است.

 

سرپرست اداره ايمني، بهداشت و محيط زيست شركت حفاري شمال در خصوص فعاليت هاي انجام شده در بخش محيط زيست اعلام كرد: نظارت مستمر بر دفع بهداشتي زباله ها و نيز فاضلاب هاي خروجي از دستگاه هاي حفاري خشكي و نظارت مستمر بر ارسال زباله هاي دستگاه هاي حفاري دريايي به خشكي جهت دفع بهداشتي آنها از جمله اقدامات صورت گرفته در بخش محيط زيست است.

 

وي تدوين روش اجرايي و آمادگي در زمينه ارائه خدمات جانبي مديريت پسماندها همچون طبقه بندي، تفكيك و حمل و نقل و همچنين همكاري  با واحد سيالات در زمينه ارائه خدمات مرتبط با كنترل جامدات و مديريت كنده هاي حفاري را از مهمترين فعاليت هاي انجام شده در بخش محيط زيست اداره HSEدانست.

 

مرادي در خصوص دستاوردهاي شاخص اداره  HSEعنوان كرد: تدوين راهبرد و HSE Road Map بمنظور اجراي برنامه هاي مدون بهداشت، ايمني و محيط زيست و ايجاد سامانه ثبت شاخص هاي كليدي عملكرد(KPI) مطابق با انجمن بين المللي شركتهاي نفت و گاز(OGP)  از جمله دستاوردهاي شاخص اداره HSE به شمار مي رود.

 

سرپرست اداره ايمني، بهداشت و محيط زيست شركت حفاري شمال تصريح كرد: اين شركت همچنين به جديدترين سيستم ثبت، صدور و رهگيري مجوزها و گواهينامه هاي انجام كار مجهز است.

 

وي يادآور شد: افزايش ضريب ايمني و كاهش حوادث بوسيله ترويج فرهنگ ايمني از طريق آموزش هاي مرتبط و استقرار Observation Systemبا تكميل و بررسي مستمر Safety Card ها در شركت حفاري شمال ممكن شده است.

 

به گفته مرادي پيگيري و تجزيه و تحليل حوادث و محاسبه شاخص هاي ارزيابي حادثه، ايجاد سامانه ثبت، نگهداري و بازنگري تمامي دستورالعمل ها و روش هاي اجرايي مرتبط باHSE و همچنين ايجاد سامانه سيستم مديريت يكپارچه(IMS)با تدوين 125 رويه اجرايي در بخش HSE جهت ايجاد يكپارچگي در سيستم هاي مديريت از جمله دستاوردهاي شاخص اداره HSE است.

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها