mfnews.ir

انتشار: ۱۲:۱۶ - ۰۸ آذر ۱۳۹۳
کد خبر : ۷۰۴۵
تعداد بازدید: ۱۹۸۹
قائم مقام شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران حین بازدید از غرفه کاوه پارس :
سید جواد میرمعینی قائم مقام و معاون برنامه ریزی تهیه و تولید مواد معدنی از غرفه شرکت گسترش صنایع معدنی کاوه پارس در یازدهمین نمایشگاه ایران متافو بازدید کرد.

سید جواد میرمعینی قائم مقام و معاون برنامه ریزی تهیه و تولید مواد معدنی از غرفه شرکت گسترش صنایع معدنی کاوه پارس در یازدهمین نمایشگاه ایران متافو بازدید کرد.

 

وی صنایع معدنی را حائز اهمیت در تولید سرمایه در هر کشور برشمرد و افزود: صنایع بدون اکتشاف و معدن چرخه کاملی نیست و هوشمندی بنیاد در تکمیل چرخه تولید از معدن تا مقاطع مختلف فولاد و همچنین نورد قابل ستایش است.

 میر معینی عمر معادن موجود در کشور را اندک ارزیابی کرد و اذعان داشت: هزینه کردن در بخش اکتشاف، تغلیظ و توسعه معادن مهمترین رکن تولید در صنایع فلزی محسوب می شود. تهیه و تامین مواد اولیه همیشه مهمترین دغدغه صنایع بوده است.

 میرمعینی حرکت بنیاد مستضعفان را در صنایع معدنی رویکردی معقول دانست و پیشنهاد کرد: بنیاد می تواند در دیگر مواد معدنی همچون مس، روی و طلا نیز ورود کند و تجارب موفق خود در فولاد را در دیگر فلزات مورد بهره برداری قرار دهد.

 قائم مقام شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران در ادامه تصریح کرد: تامین مواد اولیه استراتژیک ترین نکته در صنایع معدنی است و تکمیل این چرخه می تواند صنایع فلزی را از حیث مالی قدرتمند کند و تولید را مستمر، پایدار و سودده کند.

 سید جواد میر معینی اکتشاف معادن را بسیار مهم بر شمرد و افزود: کشف معادن جدید، استفاده از دیگر روش ها در تولید آهن اسفنجی، برنامه   ریزی جهت تولید فولاد از آهن قراضه و ضایعات از جمله سیاست هایی است که می بایست روی آن برنامه ریزی نمود.

 این پیشکسوت صنعت در ادامه گفت: با توجه به کاهش منابع، مواد اولیه و تامین سنگ آهن در سالهای آتی بهترین رویکرد واردات مواد معدنی، اکتشاف منابع جدید، استفاده از دیگر روش های تولید و استفاده از قراضه رویکرد مناسبی برای تداوم و توسعه تولید خواهد بود.

 

وی ایران را کشوری با مشکل منابع آب برشمرد و تصریح کرد: احداث شرکت فولاد کاوه جنوب کیش در بندرعباس و همجواری با خلیج همیشه فارس بسیار هوشمندانه بوده و نزدیکی به آبهای آزاد، نزدیکی به بندر شهید رجایی، مجاورت با منابع انرژی برق و گاز در منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس مزیتی منحصر بفرد خواهد بود.

 و ضمن تاکید بر تولید فولاد با روش کوره بلند و استفاده از ذغال سنگ رویکرد مناسبی برای مواجه با فاز دوم هدفمندی یارانه ها و افزایش قیمت انرژی دانست.

وی در پایان اکتشاف معادن جدید، واردات مواد اولیه و قراضه و استفاده از روش های دیگر تولید را مکملی برای رسیدن به چشم انداز 50 میلیون تن فولاد در سال بر شمرد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها