mfnews.ir

انتشار: ۱۱:۴۱ - ۱۰ آذر ۱۳۹۳
کد خبر : ۷۰۵۰
تعداد بازدید: ۱۷۶۳
رئیس خدمات پزشکی و پیراپزشکی شرکت حفاری شمال، در حاشیه اولین نمایشگاه تخصصی HSE آتش نشانی و امداد و نجات فعالیت های این واحد را تشریح کرد.

رئیس خدمات پزشکی و پیراپزشکی شرکت حفاری شمال، در حاشیه اولین نمایشگاه تخصصی HSE آتش نشانی و امداد و نجات فعالیت های این واحد را تشریح کرد.

 به گزارش پایگاه خبری بنیاد مسضعفان به نقل از پایگاه خبری شرکت حفاری شمال  محمد بینا در حاشیه اولین نمایشگاه تخصصی بهداشت، ایمنی، محیط زیست، آتش نشانی و امداد و نجات در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت حفاری شمال با بیان اینکه واحد خدمات پزشکی یکی از زیر مجموعه های اداره HSE است، اذعان کرد: این واحد وظیفه سنگینی از نظر تامین و ارتقای سطح آگاهی بهداشت و سلامت کارکنان شاغل در ادارات و دستگاه های حفاری را بر عهده دارد.

 

رئیس خدمات پزشکی و پیراپزشکی شرکت حفاری شمال ادامه داد: این واحد در جهت افزایش سطح آگاهی کارکنان شاغل اقدام به تهیه بروشورهای بهداشتی، چاپ پوستر و نصب آنها و آموزش حین کار (OJT)، توسط پزشکان مستقر در درمانگاه دستگاه های حفاری به صورت کلاس های آموزشی در مواقع فراغت کارکنان کرده است.

 بینا اضافه کرد: از دیگر وظایف واحد خدمات پزشکی و پیراپزشکی می توان به تجهیز درمانگاه ها با وسایل جدید و مناسب در مواقع اورژانس و حادثه اشاره کرد.

 وی افزود: مصاحبه و جذب پزشکان مجرب و با تجربه، بررسی لیست های دارویی ارسالی توسط پزشکان، تهیه و ارسال آنها برای تمامی درمانگاه ها، بازرسی تمامی درمانگاه های خشکی و دریایی و تبادل نظر با پزشکان جهت بالا بردن سطح آگاهی بهداشت و سلامت کارکنان مشغول به کار در دستگاه ها از دیگر وظایف واحد خدمات پزشکی و پیراپزشکی به شمار می رود.

 رئیس خدمات پزشکی و پیراپزشکی شرکت حفاری شمال عنوان کرد: از وظایف پزشکان مستقر در درمانگاه ها دستگاه های حفاری، نظارت مستقیم بر مواد غذایی ورودی به دستگاه از نظر سلامت و بهداشتی بودن آنها، بازرسی از محیط طبخ غذا، معاینه دائمی کارکنان آشپزخانه از نظر سلامتی کامل و نداشتن بیماری های واگیر است.

 بینا همچنین بازرسی بهداشتی از محل طبخ غذای نیمروزی در تهران را از وظایف واحد خدمات پزشکی و پیراپزشکی برشمرد و گفت: این واحد بر اساس توانایی افراد که قدرت انجام کار محوله را به دلایلی ندارند و درخواست جابجایی دارند توسط این واحد با همکاری اداره روابط کار بررسی می شود. 

 وی تصرح کرد: واحد خدمات پزشکی و پیراپزشکی انجام تست های غربالگری دوره ای همچون تست فشارخون، قند و مسائلی از این دست را در دستور کار دارد.

 رئیس خدمات پزشکی و پیراپزشکی شرکت حفاری شمال یادآور شد: در مجموع رسالت این واحد تلاش در جهت ارتقای سطح کیفی بهداشت و تامین سلامت کارکنان خدوم و زحمتکش شرکت حفاری شمال است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها