mfnews.ir

انتشار: ۱۵:۴۴ - ۱۲ آذر ۱۳۹۳
کد خبر : ۷۰۵۵
تعداد بازدید: ۲۲۸۰
گردهمایی بزرگ متخصصان غدد و راهکارهای جلوگیری از مرگ روزانه ۱۰۴ بیمار دیابتی و معرفی جدیدترین داروی دیابت در هتل 5ستاره پارسیان استقلال برگزار شد.

گردهمایی بزرگ متخصصان غدد و راهکارهای جلوگیری از مرگ روزانه ۱۰۴ بیمار دیابتی و معرفی جدیدترین داروی دیابت در هتل 5ستاره پارسیان استقلال برگزار شد.

 

به گزارش پایگاه خبری بنیاد مستضعفان به نقل ازسایت هتل پارسیان استقلال :  گردهمایی بزرگ متخصصان غدد که در سالن باشکوه دریای نورهتل استقلال برپا شد درباره آشنایی با شیوه‌های جدید درمانی دیابت راهکارها و توصیه‌های لازم ارائه شد و از داروهای جدیدی برای کنترل دیابت نیز رونمایی کردند.

 

در مراسم مذکور دکترنیکوسخن مدیرعامل انجمن دیابت ایران گفتند: با اشاره به اینکه ۱۰۴ بیمار دیابتی در ایران به‌دلیل بی توجهی شهروندان و مسئولان به اصلاح شیوه زندگی و مصرف غذاهای آماده و یا غذاهای چرب و عدم کنترل و پیشرفت دیابت روزانه جان خود را از دست میدهند.

 

برپایه همین گزارش، همایش آشنایی با شیوه‌های جدید درمانی دیابت علیرضا استقامتی عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفتند: تشویق جامعه به ورزش برای جلوگیری از دیابت بسیار موثر و کم هزینه است، ولی برای اجرای آن نیاز به عزم ملی است .به گفته این متخصص غدد برنامه ریزی، فرهنگ سازی و عزم ملی سه عامل مهم در راه مهار رشد دیابت در ایران است که قطعاً یک شبه نتیجه نخواهد داد.

 

تعدادی از پزشکان و متخصصان غدد با اشاره به آلودگی هوای شهرهای بزرگ و عوارض ورزش در این شرایط گفت: شنا کردن و ورزش‌های خانگی کمترین عوارض را درشرایط بد آب و هوایی در شهرهای بزرگ دارند. پرهیز ازغذاهای آماده، تنقلاتی مانند چیپس و پفک، غذاهای چرب و پرکالری و عدم استعمال دخانیات را از دیگر موارد تاثیرگذار درمقابله با دیابت برشمرد. آگاهی شهروندان از شرایط موجود و راه‌های مقابله با آن نقش بسیار تعیین کننده ای در مهار دیابت در جامعه دارد.

گفتنی است  گردهمایی بزرگ متخصص غدد به منظور آشنایی با شیوه‌های جدید درمان با داروهای مدرن در هتل استقلال تهران برگزار شد و در این نشست انسولین ویکتوزا که هم اکنون در اتحادیه اروپا و آمریکا هم عرضه می‌شود، به عنوان یکی از داروهای جدید برای کنترل دیابت معرفی شده که عوارض چاقی هم برای دیابتی‌ها نداردو  در پایان این همایش پزشکان و میهمانان از میهمان نوازی پرسنل این هتل 5 ستاره قدردانی نموده و از برگزاری این مراسم در این مجموعه اقامتی و پذیرایی بسیار خرسند بودند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها