mfnews.ir

انتشار: ۱۱:۵۴ - ۱۵ آذر ۱۳۹۳
کد خبر : ۷۰۶۵
تعداد بازدید: ۲۰۱۵
حضور فعال شرکت پرسپولیس در هفته فرهنگی ایران درمقدونیه :
مؤسسه خدمات مسافرتی و ترویستی و گردشگری پرسپولیس وابسته به بنیاد مستضعفان جهت معرفی جاذبه های توریستی ایران در نخستین هفته فرهنگی ایران در مقدونیه حضوری فعال ارایه خواهد کرد .

مؤسسه  خدمات مسافرتی و ترویستی  و گردشگری پرسپولیس وابسته به بنیاد مستضعفان جهت معرفی جاذبه های توریستی ایران در نخستین هفته فرهنگی ایران در مقدونیه  حضوری فعال ارایه خواهد کرد .

به گزارش پایگاه خبری بنیاد مستضعفان به نقل از عرش نیوز : در ابتدای مراسم  مذکور از سوی رایزنی فرهنگی کشورمان در صربستان و همکاری سفارت ایران در اسکوپیه افتتاح شد سعیدصادق محمدی، سفیر ایران در اسکوپیه برگزاری هفته فرهنگی در مقدونیه را گامی مهم در تقویت و توسعه روابط دو کشور بیان کرد و افزود: امید است که با برگزاری هفته فرهنگی، دامنه همکاری های دو جانبه گسترش یابد.

در ادامه مراسم شالویی رایزن فرهنگی کشورمان در صربستان مثنوی را گوهری گرانبها در عرصه معنویت و معرفت نام برد و گفت: در راستای بسط و گسترش فرهنگ کشورمان در سطح جهان، کتاب "مثنوی معنوی" به زبان مقدونیه ای ترجمه شده است.

همچنین ابیاتی از مثنوی توسط محمود شالویی، رایزن فرهنگی کشورمان قرائت و ترجمه کتاب  مثنوی معنوی نیز رونمایی شد.

 از دیگر برنامه های این آیین می توان به زنگ و ضرب مرشد باستانی و هنرنمایی پهلوانان ایرانی که از سوی فدراسیون ورزش های باستانی با حمایت بنیاد فردوسی به اسکوپیه آمده بودند، اشاره کرد.

 

در حاشیه هفته فرهنگی ایران در اسکوپیه، نمایشگاه هنری از آثار متنوع فرهنگی و همچنین کارگاه آزاد صنایع دستی توسط اسدالله شاه میوه اصفهانی به مدت پنج روز دایر خواهد بود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها