mfnews.ir

انتشار: ۰۹:۴۱ - ۰۵ بهمن ۱۳۹۳
کد خبر : ۷۲۳۶
تعداد بازدید: ۱۹۹۴
با حضور دبیر ستاد اقامه نماز بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی مسجد آل رسول سلام الله علیهم و پنج باب نمازخانه در شرکت فولاد کاوه جنوب کیش افتتاح و مورد استفاده نمازگزاران قرار گرفت.

 با حضور دبیر ستاد اقامه نماز بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی مسجد آل رسول سلام الله علیهم و پنج باب نمازخانه در شرکت فولاد کاوه جنوب کیش افتتاح و مورد استفاده نمازگزاران قرار گرفت.

 

به گزارش پایگاه خبری بنیاد مستضعفان به نقل از روابط عمومی شرکت فولاد کاوه جنوب کیش، این آیین با حضور معاونین، مدیران و کارکنان این شرکت برگزار شد و طرح توسعه مسجد آل رسول سلام الله علیهم که از ابتدای مهرماه آغاز شده بود مورد بهره برداری نمازگزاران قرار گرفت.

 

در ابتدای این مراسم علی اصغر توحیدی، مشاور فرهنگی مدیرعامل با تقدیر و تشکر از مدیریت شرکت جهت حمایت از طرح توسعه این مسجد گفت: شرکت فولاد کاوه جنوب کیش با سرمایه نیروی جوان خود که محدوده سنی 24 تا 32 سال دارد بهترین بستر برای توسعه مکان های مذهبی و اجرای برنامه های فرهنگی است، در همین راستا جلسات ستاد اقامه نماز در این شرکت منظم برگزار می گردد و در نه ماهه نخست امسال 10 جلسه ستاد اقامه نماز و 30 جلسه کارگروه نماز برگزار شده است.

توجیدی با اشاره به تشکیل کارگروه های تخصصی فرهنگی به عنوان طرح و ایده ای جدید در این شرکت گفت: 9 کارگروه فرهنگی در این شرکت تشکیل شده است که در تمامی این کارگروه ها ترویج نماز جزو اولویت های اصلی است. مصوبات هر یک از کارگروه ها به عنوان طرح های قابل اجرا به مدیریت ارشد شرکت ارائه و پس از بررسی و تایید به مرحله اجرا در خواهد آمد.

 

وی در ادامه با ارائه گزارشی تصویری از عملکرد ستاد اقامه نماز شرکت فولاد کاوه جنوب کیش از طرح های فرهنگی این شرکت نیز سخن به میان آورد و افزود: برگزاری مسابقات کتابخوانی، مقاله نویسی و اهدای هدایا به فرزندان مکلف و برگزاری جلسات آموزشی و کارگاهی برای خانواده ها و برگزاری نماز پرشور جماعت در همایش ها قسمتی از تلاش های فرهنگی این مجموعه است.

 

مشاور فرهنگی مدیر عامل شرکت فولاد کاوه،  حضور جوانان در این شرکت را برگ زرینی در کارنامه مدیریتی این شرکت برشمرد و این حضور را بستری برای توسعه فعالیت های فرهنگی دانست و تصریح کرد: امید است در سال آتی نیز همزمان با بهره برداری فاز یک فولادسازی شاهد کلنگ زنی مسجد دیگری در شرکت باشیم تا مهندسین جوان خداجوی شرکت نماز را به جماعت و در محیطی مناسب اقامه کنند.

 

وی در پایان سخنان خود آمادگی این شرکت جهت ثبت اطلاعات فرهنگی این شرکت در بانک اطلاعاتی ستاد اقامه نماز را اعلام داشت و تصریح کرد: این شرکت آمادگی دارد طرح کارگروه های فرهنگی را به عنوان طرحی الگویی به دیگر شرکت های بنیاد معرفی و تجربیات این مجموعه در این خصوص را به دیگر مجموعه های بنیاد نیز منتقل کند.

 

بهزاد وجدانی، دبیر ستاد اقامه نماز بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی نیز که به عنوان مهمان ویژه در این مراسم حضور پیدا کرده بود  ضمن تقدیر از فعالیت های فرهنگی و تلاش های ستاد اقامه نماز این شرکت  گفت: ستاد اقامه نماز شرکت فولاد کاوه جنوب کیش نمونه مثال زدنی است که امسال نیز در همایش سالیانه توانست با کسب رتبه ممتاز 100 رتبه نخست و ممتاز را کسب کند و با این فعالیت هایی که امروز مشاهده شد؛ امید می رود که توان فرهنگی این مجموعه در ستاد اقامه نماز بیش از پیش متبلور شود.

 

وی فعالیت های ستاد اقامه نماز بنیاد مستضعفان در ترویج نماز را در کشور الگویی قابل مثال برشمرد و افزود: عملکرد این ستاد نه تنها در شرکت های زیرمجموعه بلکه در سراسر کشور و بالاخص در نقاط محروم همیشه و به طور مستمر وجود داشته است. وی همچنین از حضور ستاد اقامه نماز بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی در بین 4 ستاد برتر بین ستادهای اقامه نماز نهادها و سازمان های کشوری خبرداد.

 

دبیر ستاد اقامه نماز بنیاد مستضعفان با اشاره به حضور بیش از 200 شرکت در همایش سالیانه با ابراز خرسندی از کسب رتبه بالای 80 در 115 شرکت خبرداد و افزود: شرکت فولاد کاوه جنوب کیش در همین سه سال حضور خود در این همایش سالیانه عملکرد موفقی داشته است.

وی ضمن تاکید بر حضور مدیران در نمازجماعت به کوتاه بودن نمازجماعت نیز اشاره کرد و افزود: زمان نمازجماعت بایستی به نحوی تنظیم شود که همه همکاران بتوانند در نمازجماعت شرکت کنند. وی در ادامه نظارت مستمر و یادآوری فعالیت هایی که در ترویج نماز نقش مروجی دارند را مهم ارزیابی کرد و اذعان داشت: ارزیابی مستقیم، خودارزیابی و تکمیل فرم های مربوطه و گزارشات و صورتجلسات، عمده مبادی ورودی اطلاعات جهت ارزیابی عملکرد شرکت ها است.

وجدانی اولویت ستاد اقامه نماز را بهبود فضای فیزیکی و ترویج فرهنگ اقامه نماز دانست و یادآور شد: با تمامی تلاش های صورت گرفته تا رسیدن به جایگاهی که حق نماز ادا شده باشد فاصله داریم و در این راستا همه باید نقش مروج و یاور نماز را ایفا کنند.

 

وی در پایان ضمانت آینده همه را تنها از راه نماز برشمرد و گفت: همه باید برای توسعه و ارتقای فرهنگ نماز تلاش کنند و این مهم مسئولیت و جایگاه نمی شناسد؛ چراکه همه مسئولند.

 

وی در پایان حضور چشمگیر و پرشور مهندسین و تکنسین های جوان در نمازجماعت شرکت فولاد کاوه جنوب کیش را ستود و تصریح کرد: امروز من با خاطری خوش از دیدن خیل جوانان در نمازجماعت، شرکت فولاد کاوه جنوب کیش را ترک می کنم.

 

در پایان این مراسم، ضمن بازدید دبیر ستاد اقامه نماز بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی از پروژه های شرکت فولاد کاوه جنوب کیش،  نمازخانه حمزه سیدالشهداء واقع در سایت آبشیرین کن نیز مورد بهره برداری قرار گرفت.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها