mfnews.ir

انتشار: ۱۴:۲۵ - ۲۰ بهمن ۱۳۹۳
کد خبر : ۷۳۰۲
تعداد بازدید: ۱۸۹۱
مدیر عامل موسسه فرهنگی موزه های بنیاد خبر داد:
مدیرعامل موسسه فرهنگی موزه های بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی از ایجاد راه اندازی موزه های انقلاب و مطبوعات در آینده ای نزدیک خبر داد.

مدیرعامل موسسه فرهنگی موزه های بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی از ایجاد راه اندازی موزه های  انقلاب و مطبوعات در آینده ای نزدیک خبر داد.

 

به گزارش  خبرنگار پایگاه خبری بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی ، محمد رضا جواهری که درحاشیه برپایی اولین نمایشگاه انقلاب با عنوان " انقلاب را ورق بزنیم" با خبرنگاران رسانه های گروهی در محل ستاد بنیاد سخن می گفت ، اصالت ، واقعی بودن و جذابیت را از مهمترین خصوصیات این نمایشگاه عنوان کرد و اظهار داشت :  در واقع جمع آوری ایده های مختلف ، عرضه و اجرایی کردن این ایده ها در غالب نمایشگاه از اهم موضوعاتی بود که توسط موسسسه فرهنگی موزه های بنیاد برای نخستین بار به منصه ظهور در آمد .

 

وی بالا بردن سطح آگاهی قشر جوان و آشنایی آنان با واقعیات  توسط مستندات موجود را از مهمترین اهداف برگزاری  این نمایشگاه عنوان کرد و افزود:  متاسفانه پس از گذشت 36 سال از انقلاب شکوهمند اسلامی به صورت جدی به برخی از مستندات موجود  در اختیار مردم توجه کافی نشده است و با توجه به گذشت زمان امکان  و فرصت گرد آوری و نگهداری این اسناد تاریخی از دست خواهد رفت .

 

وی وجود اشیاء واقعی مانند اسکناس های رایج دوران انقلاب و قبل از آن ، فضای کتابفروشی و نمونه کتاب های مختص آن دوران ، دکه روزنامه فروشی  شبیه سازی شده و نمونه های روزنامه ها و همچنین دوربین های عکاسی  آن دوران را از ویژگی های این نمایشگاه دانست .

 

جواهری در ادامه همچنین  به ایجاد و راه اندازی مجتمع موزه ای در محوطه پارک ارم  اشاره کرد و گفت : در این مجتمع سعی خواهد شد  مجموعه خودرو ها ، تندیس ها و نیز آثار چوبی  که دارای حجم زیادی هستند را نگهداری و در یک مجموعه کامل با برخوداری از استاندارد های لازم در معرض دید قرار دهیم

 

مدیر عامل موسسه  فرهنگی موزه های بنیاد در ارتباط با راه اندازی موزه مطبوعات به خبرنگاران گفت :  از چندین سال گذشته تا کنون در حال گردآوری آثار مطبوعاتی دوران قبل از انقلاب و بعد از آن هستیم و در آینده ای با ایجاد و راه اندازی موزه مطبوعات در محوطه پارک ارم آثار ثبت شده و مستندات موجود و در اختیار را که مربوط به چاپ و نشر اولین نسخه های روزنامه های مختلف در ایران می باشد را پس از افتتاح رسمی  در معرض دید قرار خواهیم داد.

 

جواهری در پایان اظهار داشت : در حال حاضر آنچه که در موزه ها و خزانه های بنیاد موجود است و از آنها نگهداری می شود و متعلق به ملت و کشور است و نسل های آینده را باید با آموزش و مطالعه نسبت به ارزش  این اشیاء و آثار مطلع سازیم .

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها