mfnews.ir

انتشار: ۱۰:۱۸ - ۲۷ بهمن ۱۳۹۳
کد خبر : ۷۳۲۵
تعداد بازدید: ۱۵۴۲
برای تامین نیاز های تخصصی منابع انسانی در مناطق کم برخودار کشور باید جذابیت های شغلی به گونه ای فراهم شود تا مهاجرت به کلان شهر ها برای نیرو های شاغل اولویت شغلی و تصمیمی راهبردی محسوب نشود.

برای تامین نیاز های تخصصی  منابع انسانی  در مناطق کم برخودار کشور باید جذابیت های شغلی  به گونه ای فراهم شود تا  مهاجرت به کلان شهر ها برای نیرو های شاغل  اولویت شغلی و تصمیمی راهبردی  محسوب نشود.

مهندس سید رضا مرجان زاده رییس نیروگاه چابهار گفت :  برای تامین نیاز های تخصصی  منابع انسانی  در مناطق کم برخودار کشور باید جذابیت های شغلی  به گونه ای فراهم شود تا  مهاجرت به کلان شهر ها برای پرسنل  اولویت شغلی محسوب نشود.

وی با اشاره به اهمیت  تحصیلات دانشگاهی و آموزش های ضمن خدمت افزود:  مناطق کم برخوردار کشور شامل مناطقی هستند که از نظر اقتصادی یا شرایط آب و هوا و امکانات نسبت به کلان شهر ها در شرایط نابرابری قرار دارند و برای مدیریت منابع انسانی با هدف توسعه مناطق کم برخوردار باید به جز امنیت شغلی و حقوق و مزایای متناسب جذابیت های ویژه ای برای فارق اتحصیلان دانشگاهی بومی و غیر بومی فراهم کنیم .

رییس نیروگاه چابهار مهمترین این جذابیت ها :  ایجاد بستر لازم برای آسایش و رفاه خانواده ها ، تشکیل و حمایت از  گروه های درون سازمانی مانند شرکت تعاونی مسکن و مصرف و صندوق قرض الحسنه ...، مشوق های زیارتی و مسافرتی اعتباری ، آموزش ضمن خدمت ، ترسیم کار راهه شغلی و چارچوب امنیت شغلی با امکان تبدیل وضعیت شرکتی به قراردادی و رسمی در صورت واجد الشرایط بودن  و ....  عنوان و تاکید کرد بخش عمده ای از این جذابیت ها با حمایت مادی و معنوی کم سازمانی و  مشارکت خود پرسنل قابل دستیابی است .

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها