mfnews.ir

انتشار: ۱۳:۰۸ - ۱۲ اسفند ۱۳۹۳
کد خبر : ۷۳۹۸
تعداد بازدید: ۱۸۳۱
برنامه ریزی برای اشتغال بیش از 2هزارنفردرمنطقه ای محروم
با توجه به وجود زیرساخت ها و فراهم بودن مکان مناسب و تائید بنیاد مستضعفان طرح گاور داری 5هزار راسی که موجب اشتغالزایی و رونق اقتصادی در منطقه خواهد شد در شهرستان کمتر توسعه یافته دلفان اجرا می شود.

با توجه به وجود زیرساخت ها و فراهم بودن مکان مناسب و تائید بنیاد مستضعفان طرح گاور داری 5هزار راسی که موجب اشتغالزایی و رونق اقتصادی در منطقه خواهد شد در شهرستان کمتر توسعه یافته دلفان اجرا می شود.

به گزارش پایگاه خبری بنیاد مستضعفان  به نقل از ایرنا: علی هادی چگنی معاون برنامه ریزی استانداری لرستان در جلسه بررسی روند اجرایی طرح گاوداری پنج هزار راسی در شهرستان دلفان گفت: وعده احداث این طرح در یکی از مناطق توسعه نیافته استان توسط بنیاد مستضعفان توسط رئیس جمهور داده شده است و ما تمام توان خود را برای اجرایی شدن این طرح بکار گرفته ایم.

 

وی افزود: با توجه به وجود زیرساخت ها و فراهم بودن مکان مناسب و تایید بنیاد مستضعفان این طرح بزرگ که موجب اشتغالزایی و رونق اقتصادی در منطقه خواهد شد در شهرستان کمتر توسعه یافته دلفان اجرا می شود.

 وی ‏ از دستگاههای اجرایی استان خواست با توجه به نقش مهم ایجاد این گاوداری در رونق اقتصادی و توسعه استان و شهرستان دلفان تمام موانع و مشکلات اجرای این طرح را با تلاش یکدیگر بردارند تا در آینده ای نزدیک شاهد اجرایی شدن این طرح در دلفان باشیم.

 رجایی مدیر عامل شرکت مادر تخصصی پارس از شرکت های زیر مجموعه بنیاد مستضعفان کشور نیز در این جلسه سرمایه گذاری در مناطق محروم کشور را از اولویت های بنیاد مستضعفان اعلام کرد و افزود : استان لرستان نیز از ظرفیت های بسیار خوب و منابع آبی و علوفه مناسبی جهت سرمایه گذاری در بخش دامپروری وجود دارد.

 وی با قدردانی از استقبال مسئولان استانی از سرمایه گذاران بخش خصوصی بیان داشت : استقبال مسئولین ارشد استان ما را برای اجرای این گونه طرح ها در لرستان رغبت ما را دو چندان کرده است.

 

رجایی با اشاره به موقعیت استان لرستان که در نزدیکی کشورهای غربی قرار دارد اشاره کرد و اظهار داشت : سرمایه گذاری در این استان در بلند مدت بسیار امیدوار کنند است و با ایجاد و راه اندازی این گاوداری در آینده شاهد صادرات انواع محصولات دامپروری به کشورهای خارجی خواهیم بود.

 وی با تاکید بر اینکه اجرای طرح گاوداری پنج هزار راسی 70 میلیارد تومان اعتبار نیاز است افزود : این میزان اعتبار متغیر است و با توجه به وضعیت اقتصادی حاکم بر کشور امکان سرمایه گذاری تا 90 میلیارد تومان نیز خواهد رسید.

 علی باقری فرماندار دلفان نیز در این جلسه با اشاره به اینکه تمامی زیرساختهای لازم از قبیل تامین آب مورد نیاز ، برق ، گاز و سایر زیرساخت ها برای اجرایی شدن این طرح آماده است گفت : : این طرح که در زمینی به مساحت 52 هکتار در روستای سالیانه دلفان اجرا می شود .

 به گفته علی باقری ‏ در صورت به بهره برداری رسیدن این طرح زمینه اشتغال بیش از 2 هزار نفر بصورت مستقیم و غیر مستقیم فراهم خواهد شد.

 این گزارش حاکیست مدیر عامل شرکت مادر تخصصی شیر و گوشت  پارس ، معاون برنامه ریزی استانداری و تعدادی از مسئولین استانی و شهرستانی در بازدید از محل احداث گاوداری صنعتی دلفان مسائل و مشکلات روند اجرایی آنرا مورد بررسی قرار دادند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها