mfnews.ir

انتشار: ۱۸:۲۸ - ۱۶ اسفند ۱۳۹۳
کد خبر : ۷۴۰۲
تعداد بازدید: ۳۲۶۶
مهندس سعید کیا در همایش هم اندیشی برنامه های و راهبرد های بنیاد مستضعفان:
مهندس محمد سعیدی کیا : جزییات برنامه و بودجه سال آینده به منظور شفاف سازی در سایت های بنیاد مستضعفان منتشر خواهد شد و علاوه بر آن به منظور شفاف سازی و اعتماد سازی ، شرکت های بنیاد تمام قرار داد ها و معاملات مرتبط را در سایت خود منتشر کنند.

 همایش هم اندیشی  برنامه ها و راهبرد های بنیاد مستضعفان با حضور مهندس محمد سعیدی کیا  رییس بنیاد مستضعفان  ، جمعی از اعضای هیات امنا , معاونان و مدیران شرکت های  وابسته به بنیاد مستضعفان در روز شنبه 16 اسفند ماه جاری برگزار شد .

 به گزارش خبرنگار پایگاه خبری بنیاد مستضعفان ، بعد از برگزاری  دو گارگاه هم اندیشی  معاونان و نماینده منتخب شرکت  های مادر تخصصی بنیاد مستضعفان ،محمد سعیدی کیا رییس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی طی سخنانی ضمن تسلیت ایام فاطمیه و اشاره به تولد بنیاد مستضعفان در اسفند ماه به دستور  بنیان گذار جمهوری اسلامی امام خمینی (ره) گفت : بنیاد مستضعفان طی 37 سال فعالیت خود  ،فصول مختلف مدیریتی را طی کرده است .

وی با تقدیر از عملکرد مدیران قبلی بنیاد تاکید کرد :  با حکم مقام معظم رهبری  فصل جدیدی از فعالیت در بنیاد مستضعفان با تاکید بر محرومیت زدایی به عنوان  اساس موجودیت بنیاد آغاز شده است .

رییس بنیاد مستضعفان با اشاره به فرمایشات امام راحل و مقام معظم رهبری خدمت به محرومان و مستضعفان   را مهمترین رسالت بنیاد عنوان کرد و گفت :  تک تک افراد  شاغل در  بنیاد در ارایه خدمات به این گروه از جامعه سهیم هستند و امیدوارم که این مسوولیت را به خوبی به اجرا برسانیم .

 

اسفند ماه فصل بودجه بنیاد

 مهندس سعیدی کیا  ضمن تشکر از دقت نظر  هیات امنای بنیاد  در تصویب بودجه سال آینده گفت :

جزییات بودجه بنیاد مستضعفان به منظور شفاف سازی در سایت های  بنیاد قرار خواهد گرفت تا مورد قضاوت همگان قرار گیرد و در سال آینده  30 درصد از سود کل بنیاد برای خدمات مستقیم و غیر مستقیم بنیاد برای محرومیت زدایی تخصیص خواهد یافت  و اکثر نقطه نظرات مطرح شده  مدیران بنیاد در بودجه بندی سال آینده پیش بینی شده است ولی اگر پیشنهاد جدیدی در این رابطه ارایه شود در شورای معاونان بنیاد مورد مطالعه و بررسی قرار خواهد گرفت .

 

رییس بنیاد  با اشاره به جمله مشهور حضرت امام راحل که فرموده  بودند " هیچ عبادتی بالاتر از خدمت به محرومان نیست " گفت : مسوولیت محرومیت زدایی افتخاری است که  حدود 28 هزار نفر شاغل در خانواده  بنیاد مستضعفان در اقصی نقاط کشور  در  آن سهیم هستند .

 

ضرورت مسوولیت پذیری مدیران

محمد سعیدی کیا  خروج بنیاد مستضعفان از کسب و کارهای کوچکی که بخش خصوصی و عامه مردم توانایی انجام  آنها را دارند و  ورود به کار های  بزرگ برای عمران ،آبادانی و توسعه کشور و همچنین  تمرکز بر مولفه های اقتصاد مقاومتی  مورد نظر مقام معظم رهبری  از جمله توسعه صادرات با تخصیص مشوق های لازم را  از جمله شاخص های مهم در نظر گرفته شده برای برنامه و بودجه سال آینده  عنوان  و تاکید کرد : باید در درون خانواده  بنیاد با استفاده از هم افزایی شاخص های بهره وری را   بهبود و افزایش دهیم  

رییس بنیاد مستضعفان  با تاکید بر اهمیت مسولیت پذیری مدیران عامل و نقش آفرینی  اعضای هیات مدیره شرکت ها و شرکت های مادر تخصصی  در رابطه با فعالیت  های شرکت ها و هلدینگ ها گفت : باید ضمن باور نقش کارکنان، از همه منابع انسانی  در اختیار استفاده کرده و  علاوه بر آن بستر رشد آنها را نیز فراهم کنیم به طوری که  احساس کنند محیط کار مانند محیط خانواده خودشان است .

  

ایجاد فضای رقابتی منجر به رشد

 وی در بخشی از سخنان خود با اشاره به  ایجاد و بهره گیری  از شرکت های دانش بنیان برای تقویت کسب و کار ،توجه به کار آفرینان را به عنوان مبنای رشد شرکت  ها به ویژه در مناطق محروم خواستار شد  و افزود:  سرمایه هر بنگاه اعتماد مردمی است ، شرکت های بنیاد با تمرکز بر ارزش های  انقلاب اسلامی   با افزایش کیفیت تولید خود ، احترام به مخاطبان و عمل به وعده ها می توانند اعتماد سازی کنند و در همین رابطه به منظور شفاف سازی و اعتماد سازی شرکت ها   ، تمام قرار داد ها و معاملات   را در سایت خود منتشر نمایند تا دربین سازمان های داخل و خارج از بنیاد شرایط  رقابتی منجر به رشد   ایجاد کنند.

 

دو انتظار  مهم مردم

محمد سعیدی کیا در انتهای سخنان خود  با تشکر از همه کارکنان بنیاد مستضعفان در سراسر کشور  برای تحقق  اکثر اهداف برنامه میان مدت بنیاد مستضعفان  اظهار داشت :  مردم دو  انتظار مهم را از مسوولان دارند  اول آنکه صداقت داشته باشند  و دوم انکه در حد توان کار و خدمت کنند  امیدوارم در بنیاد این دو خواسته مردمی سر لوحه فعالیت ها و تلاش هایمان قرار گیرد تا زمان پایان مسوولیت با سرافرازی مسوولیت خود را واگذار کرده و سرباز وفادار و خوبی برای مقام معظم رهبری و خدمتگزاری خوب برای مردمی باشیم که همه داشته های  خود  را برای حفظ دستاورد های انقلاب و نظام در طبق اخلاص می گذارند . 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱۶
در انتظار بررسی: ۱
غیر قابل انتشار: ۱
سید رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۰ - ۱۳۹۳/۱۲/۱۷
0
0
به نظر من شفاف سازی برنامه و بودجه بنیاد و تاکید ریاست بنیاد به شفاف سازی شرکت های زیر مجموعه و انتشار ان ها در فضای مجازی برای رقابت صحیح و فعالانه با بخش خصوصی قابل تحسین است
بهادری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۰ - ۱۳۹۳/۱۲/۱۷
0
0
چنانچه ممکن است نظرات نمایندگان شرکت های مادر تخصصی و پیشنهاد های انها را نیز بر اساس قانون شفاف سازی مهندس سعیدی کیا بر روی سایت منتشر کنید
سردبیر سایت خبری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۴ - ۱۳۹۳/۱۲/۱۷
به منظور شفاف سازی مورد تاکید ریاست محترم بنیاد کلیه گزارشات و اخبار طی یک ویژه نامه در سایت خبری بنیاد منتشر خواهد شد
احمدی نظری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۸ - ۱۳۹۳/۱۲/۱۸
0
0
متن سخنان آقای سعیدی کیا بسیار عالی و شفاف و آقای غلامی نماینده هلدینگ حمل و نقل و سیاحتی پارسیان بسیار جامع، متین و اصولی و واقعا درد دل و خواسته کارکنان و مدیران محترم عامل شرکت ها بود .
لطفا منتشر نمایید .
همكار بنياد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۰ - ۱۳۹۳/۱۲/۱۸
0
0
با سلام و تشكر از رياست بنياد كه كاركنان را در رسيدن به اهداف متعالي بنياد سهيم نموده اند
جوادی کیا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۷ - ۱۳۹۳/۱۲/۱۹
0
0
با سلام
در عکس مرتبط فقط اعضا و مدیران دامپروری معلومند بقیه کجا هستند و اینها چه طور همه هستند
محمدی حضرتی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۰ - ۱۳۹۳/۱۲/۱۹
0
0
نقطه نظرات آقای مهندس سعیدی کیا را از دوستان شنیدم . از شفافیت ایشان و دلسوزی محرومان بسیار خوشحالم .
نماینده هلدینگ سیاحتی بنیاد هم موارد بسیار خوبی را اشاره نمودند .
از طرف ما از ایشان تشکر و لطفا سخنان ریاست محترم بنیاد و نمایندگان هلدینگ ها را روی سایت بگذارید.
صادقی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۹ - ۱۳۹۳/۱۲/۱۹
0
0
متن سخنرانی آقای غلامی نماینده پارسیان و جناب مهندس سعیدی کیا را لطفا چاپ کنید. مننون
پرسنل شرکتی سازمان اموال و املاک
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۸ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۰
0
0
جناب آقای سعیدی کیا ، ریاست محترم بنیاد ، تو رو خدا یه ذره به فکر نیروهای شرکتی سازمان اموال و املاک استانها باشید که با قراردادهای ناامن ، حقوق ناچیز مزایا صفر نسبت به سایر همکاران. لطفا منتشر کنید.
پرسنل بنیاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۰ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۱
0
0
از ریاست محترم بنیاد سپاسگزاریم که به نقش نیروی انسانی در تحقق اهداف والای بنیاد نگاه ویژه ای دارند.
پرسنل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۳ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۲
0
0
بنظر لازم است که برای موفقیت بیشتر در مباحث مطرح شده در نشست و استفاده عملی از مطالب طرح شده ، بویژه در خصوص منابع انسانی و سخنان آقای سعیدی کیا و نماینده هلدينگ پارسیان کارگروههاي اجرایی تشکیل شود.
محسن فلامند
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۹ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۲
0
0
از جلسه مدیران در همایش خبرهای خوبی رسید. خوشحال شدیم از این تفاهم و همکاری. مطالب آقای غلامی را خواندم جالب بود ولی باید کاربردی میشد. موفق باشند.
همکار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۸ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۳
0
0
با سلام و تشکر از مسولین محترم سایت خبری در انعکاس مناسب اخبار بویزه این خبر. فقط نکته اینکه اغلب سخنرانان از کندی بررسی پروزه ها ابراز نارضایتی داشتند که بهتر است مدیران ارشد ستاد فکری به حال این معضل نمایند تا نفس ارزشمند کار زیر سوال نرود.
محسنی وحید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۳ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۴
0
0
از آقای سعیدی کیا خواهشمندیم که موضوع توجه به نیروی انسانی را با تشکیل کارگروههای تخصصی و استفاده از نظرات صاحبنظران بصورت کاربردی مورد توجه قرار دهند .
احدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۰ - ۱۳۹۴/۰۱/۲۹
0
0
در بنیاد عده ای هستند که سالهاست در آنجا رحل اقامت دارند و متاسفانه کسی هم از کار آنان سر درنیاورده است دوم اینکه برای جوانان بنیاد اشتغال ایجاد نماید رسالت اصلی بنیاد رفع استضعاف است که بهترین راه اشتغال جوانان است
برومند
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۱ - ۱۳۹۴/۰۲/۰۷
0
0
با سلام و عرض ادب به محضر مسئولین محترم سایت خبری، روابط عمومی و نیز ریاست محترم بنیاد جناب آقای مهندس سعیدی کیا.
با توجه به توانایی های بالقوه و بالفعل بنیاد، پیشنهاد جدید تدوین مطالعات آمایش منطقه ای محرومیت زدایی استانهای کشور را در سه سطح بلند مدت،میان مدت و کوتاه مدت با لحاظ کردن زمینه های صنعت، توریسم، صادرات، فراوری، و... را درخواست مینمایم.
پرطرفدارترین ها