mfnews.ir

انتشار: ۱۳:۴۱ - ۲۱ اسفند ۱۳۹۳
کد خبر : ۷۴۱۸
تعداد بازدید: ۲۴۲۹
عبدالرزاق اله مرادی نماینده شرکت مادر تخصصی شرکت گسترش کشاورزی پیوند فردوس پارس
عبدالرزاق اله مرادی نماینده شرکت مادر تخصصی شرکت گسترش کشاورزی پیوند فردوس پارس : مراحل آغازین پروزه ها در سیستم بنیاد کند و نامطلوب است به صورتی که برای یک پروزه از مرحله طرح و ایده پردازی تا مرحله اجرا زمان زیادی صرف می شود و همین امر سبب می شود که زمان بهره برداری ، شاخص های پیس بینی شده اقتصادی پروزه ها کم رنگ و ضعیف شود.

به گزارش پایگاه خبری بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی ، مهندس عبدالرزاق اله مرادی مدیر عامل شرکت کشاورزی و دامپروری نگین فام خوزستان که در همایش " هم اندیشی برنامه ها و راهبرد های بنیاد"سخن می گفت : به ارایه گزارش از وضعیت شرکت های کشاورزی  و دامپروری بنیاد پرداخت ومشکلات و چالش های پیش رو و موانع پیشرفت پروژه ها را تشریح کرد .

 

ضعف در بررسی پروژه های توسعه ای

وی  به مراحل آغازین پروژه ها در شرکت های تحت پوشش  اشاره کرد و آن را در سیستم بنیاد کند و نامطلوب دانست به صورتی که برای یک پروزه از مرحله طرح و ایده پردازی تا مرحله اجرا زمان زیادی صرف می شود و همین امر سبب می شود که زمان بهره برداری ، شاخص های پیس بینی شده  اقتصادی پروزه ها کم رنگ و ضعیف شود.وی در این ارتباط به پروژه باغ ملک اشاره کرد و آن را در این رابطه دچار ضعف دانست .

 

عبدالرزاق اله مرادی منابع مالی را عامل مهم موتور توسعه  ذکر کرد که همچون خون در سیستم  عمل می کند و گفت  :با دیدگاه های تازه امید می رود  تقویت این موتور  توسعه به نحوه مطلوبی در بخش نامه ها مورد تجدید نظر قرار گیرد به طوری که با دیدگاه های فکری فعلی بنیاد نیز هم خوانی داشته باشد.

 

پیشنهادی برای دارایی های فاقد بازده

نماینده هلدینگ کشاورزی و دامپروری بنیاد گفت : تنها با تکیه بر منابع ، خزانه و بانک های نمی توان

حرکتی جدی را در امر توسعه اجرا کرد و منابع مالی دیگری برای تامین هزینه های پروزه و تسریع در امر توسعه مورد نیاز است .

در سبد دارایی های بنیاد و هلدینگ های مادر تخصصی دارایی هایی وجود دارد که فاقد بازده اقتصادی هستند و ما صرفا نقش سرایداری دارایی را انجام می دهیم .

چنانچه این دارایی ها به فروش برسانیم ، خواهیم توانست منابع مالی لازم را جهت سرمایه گذاری های جدید مهیا کنیم و با این روش خون توسعه را تزریق کنیم که ابتدا برای مدیریت ان می بایست فرایند کار و اختیارات تعریف شود.

 

خدشه دار شدن اعتبار شرکت ها

وی بی اعتبار شدن در بازار سرمایه را از دیگر چالش های شرکت های بنیادی به ویژه شرکت های زیر مجموعه بخش دامپروری دانست که به دلیل مشکلات نقدینگی و بدهی بالا قادر به تامین نهاده های مورد نیاز خود از بازار نیستند و چون ساختار مالی این شرکت ها وابسته به بانک ها و مردم است لذا شرکت های دامپروری اعلب به مردم و بانک ها بدهکار بوده و قادر به پرداخت  بخشی از بدهی خود نخواهند بود .

 

چالش های منابع انسانی

مدیر عامل شرکت نگین فام خوزستان   همچنین اقدامات ویژه مدیریتی را از عوامل دیگر این چالش ها دانست که فاقد سیستم انگیزشی مناسب در مجموعه است  به طور مثال در پرداخت پاداش مدیران عمدتا مبنا سود آوری است شاید روش خوبی باشد اما در رابطه با شرکت هایی که پروزه محور هستند ، با وجود فعالیت و تلاش بیشتر و انجام اقدامات ویژه مدذیریتی به دلیل عدم سود اوری و یا سود آوری پایین متاسفانه ناکار امد بوده و قطعا انگیزه مناسب را ایجاد نخواهد کرد بلکه سبب بی انگیزگی و دلسردی مدیران چنین  شرکت هایی  می شود.

مهندس مرادی در ادامه به نقش منابع انسانی در سازمان ها اشاره کرد و افزود: جذب ، حفظ و نگهداری نیرو های راهبردی و کلیدی از موارد مهم و عامل پیشرفت در هر سازمانی است ولی متاسفانه بنیاد در این زمینه دچار ضعف شده است .

 

وی  در انتهای سخنان خود شاخص های امکانات رفاهی ، مبنای حقوق و مزایای شغلی ، مساله  تامین مسکن  مورد نیاز کارکنان را  در بنیاد بسیار پایین دانست و تصریح کرد :  بسیاری از کارکنان بنیاد  با وجود گذشت 20 سال از سابقه خدمت در شرکت های زیر مجموعه هنوز فاقد مسکن هستند در صورتی که هم دروه ای های آنها در سایر نهاد ها و ارگان ها و سازمان ها از حداقل  امکانات  مسکن برخور دار شده اند   

 

 

 

 

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۴
در انتظار بررسی: ۱
غیر قابل انتشار: ۰
همکار بنیادی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۴ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۱
2
0
بیراهه رفتن روند ایده تا بررسی طرح در ستاد بنیاد مشکلات زیاد و افراط در بوروکراسی اداری را بوجود آورده است
شرکت تابعه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۰ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۳
2
0
با سلام و تقدیر از مسولین محترم سایت خبری در انعکاس مناسب مطالب. واقعا روند بررسی پروزه های توسعه ای در ستاد بنیاد نیازمند بازنگری و لااقل تسریع می باشد
علاقمند
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۴ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۷
1
0
سلام علیکم. ضعف در بررسی پروزه های توسعه ای در ستاد بنباد نکته کلیدی و مهمی است که مورد اشاره ایشان قرار گرفت.
پرسنل ران
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۸ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۸
1
0
یا سلام و فرا رسیدن سال جدید را خدمت همکاران پر تلاش و زحمتکش شرکتهای وابسته و مدیران محترم بنیاد:فرمایشات جناب همندس مرادی واقعیت است .من کارشناس ارشد با 15 سال سابقه خدمت می باشم ولی مزایای خاصی مثل کارمندان دولت که نداریم ، امنیت شغلی که نداریم ، حقوقمون هم با یک کارشناسی که یکسال خدمت در دولت دارد یکی است... مدیران عزیزمان تا به این باور نرسند که منابع انسانی سرمایه هستند نمی توان انتظار معجزه داشته باشند؟؟بنیاد با اینهمه سرمایه و امکاناتی که در اختیارش است به پرسنل که واقعا هر کدام دنیایی از تجربه هستند با کلی سابقه اجرایی ولی متاسفانه نه حقوق و نه مزایا و امکانات مناسبی دارند...با این حقوق فقط زنده ایم و زندگی نمیکنیم...مدیران عزیزم دست شکسته کار میکند ولی دل شکسته جطور میتونه کار کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/
پرطرفدارترین ها