mfnews.ir

انتشار: ۱۳:۵۹ - ۲۱ اسفند ۱۳۹۳
کد خبر : ۷۴۲۱
تعداد بازدید: ۲۳۶۰
داوود مختارپورنماینده شرکت مادر تخصصی گسترش صنایع معدنی کاوه پارس در همایش مدیران بنیاد :
مدیر عامل شرکت سیمان تهران و نماینده شرکت مادر تخصصی گسترش ضنایع معدنی کاوه پارس اعلام کرد : مسوولیتی که بر عهده مدیران بنیاد گذاشته شده بسیار با اهمیت و سنگین است به گونه ای که از سوی ذینفعان و اجتماع همیشه مورد ارزیابی قرار میگیریم بنابراین می بایست در حوزه بهره وری مراقبت های لازم را داشته باشیم

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری بیناد مستضعفان انقلاب اسلامی ، مهندس داوود مختار پور که در همایش هم اندیشی ، برنامه ها و راهبرد های بنیاد سخن می گفت ، بحث شفاف سازی و سلامت در حوزه اقتصادی کشور را از سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری دانست که این امر برای مجموعه بنیاد بسیار با اهمیت می باشد و باعث افتخار است که در این مجموعه به عنوان مجری منویات مقام معظم رهبری فعالیت می کنیم .

 

وی افزود:  مدیران مجموعه به لحاظ مسوولیت اجتماعی که دارند به صورت مستمر مورد ارزیابی جامعه قرار می گیرند و می بایست در زمینه تدوین و پیاده سازی برنامه ها نیز قوی عمل نمایند و در ماموریت های واگذار شده به نحو مطلوب اقدام کنند.

 

انحراف در مفروضات بودجه

نماینده شرکت مادر تخصصی گسترش ضنایع معدنی کاوه پارس خاطر نشان کرد که در بخشی از سیاست های راهبردی برنامه و بودجه مصوب سال 94 مربوط به اصل رقابت پذیری در مجموعه و شرکت های تابعه به آن پرداخته شده است .

در نتیجه درک درستی ، حداقل در مرحله پیاده سازی و رقابت پذیری و شرایط رقابت پذیری وجود ندارد ،یعنی بدنه ما قادر نیست با شرایط رقابتی حرکت کند.

وی در عین حال یاد اور شد :  در حال حاضر ما به علت وجود سیستم های بوروکراتیک از چابکی لازم جهت رقابت با دیگر شرکت ها برخودار نیستیم و همین امر سبب می شود اعتبارمان در حوزه برند و مزیت های نسبی تهدید شود که این امر در حوزه صنایع غذایی و محصولات معدنی  اندکی مشهود است.

داوود مختار پور در ادامه به حوزه برنامه ریزی و بودجه عملیاتی اشاره کرد و خاطر نشان ساخت : طی دو یا سه سال اخیر عموما افزایش بودجه ها را به صورت انبساطی و افزایشی داشتیم و همین امر سبب شده ما یک نگاه پیشنگرانه نسبت به بودجه و اقتصاد حاکم داشته باشیم به گونه ای که در سال 93 دچار یک  رکود شدید شدیم و این رکود گروه صنایع  وابسته مار را خیلی آزار داده است .

به گفته وی بخشی از عدم تعهد و برنامه ها و تعدیل های منفی ما که در شان سازمان ما و شرکت های زیر مجموعه نیست ، ناشی از انحراف در مفروضات بودجه است .

وی در این خصوص ایجاد بستر سالم جهت رقابت مطلوب را یک ضرورت دانست و به هم افزایی در گروه ها تاکید کرد.

 

ضرورت بازنگری در شاخص های نظارتی

مدیر عامل سیمان تهران برنامه های موجود در حوزه بازار های داخلی و خارجی ر ا بسیار مطلوب ارزیابی و گفت : این در حالی است که هیچ گونه هم افزایی قابل اتکایی در بازار های داخلی با توجه به استفاده از ظرفیت گروه بنیاد و همچنین تا حدی در  صادرات حتی در بخش فنی و مهندسی نداشته ایم .

وی در بخشی دیگر از سخنان خود به بحث نظارت در امور اشاره کرد و یاد اور شد : برای شرکت های بنیادی شاخص های نظارت باید به صورت تخصصی دیده شود زیرا زیر مجموعه بنیاد از حوزه های مختلف متفاوت هستند . شاخص های منتخب  باید منجر به ایجاد حرکت سالم و مثبت شود و میزان پاسخگویی ما را نیز افزایش دهد .

 

مختار پور خواستار مورد توجه قرار  گرفتن بحث های بهره وری و اثر بخشی در شاخص های نظارت شد و همچنین خاطر نشان ساخت ، در مجموعه بنیاد می بایست به تعهد، عملکرد و نیز توسعه شاخص های بهره وری و نظارت توجه ویژه ای  می شود و در این ارتباط پایدار ی در تجاری سازی و برند سازی از عوامل اصلی است .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها