mfnews.ir

انتشار: ۱۴:۱۳ - ۲۱ اسفند ۱۳۹۳
کد خبر : ۷۴۲۳
تعداد بازدید: ۲۴۶۵
محمد احمدیان نماینده شرکت تخصصی مادر برق و انرژی صبا در همایش مدیران بنیاد :
در حوزه برق بخش قابل توجه از نو آوری ها و فناوری ها به تولید پراکنده و همزمان برق و حرارت و برق و برودت معطوف است ، متاسفانه به دلایل مختلفی در کشور ما تا به حال در این جهت حرکت شایسته ای انجام نشده است

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری بنیاد مستضعفان : محمد احمدیان  رییس هیات مدیره شرکت برق و انرژی صباو  نماینده هلدینگ برق و انرژ ی  صبا ضمن اعلام مطلب فوق گفت :  مجموعه ای مانند بنیاد مستضعفان در مقایسه با سازمان های کوچکتر که فقط در یک حوزه فعال هستند بدون شک با مشکلات و چالش های بیشتری مواجه هستند ولی در عوض این تنوع فعالیت فرصت ها و امکانات ارزشمندی را برای مواجه شدن با برخی محدودیت ها و برای توسعه و نو اوری ایجاد می کند که تا به حال از این فرصت ها در منابع محدودی استفاده شده است .

 

احمدیان در ادامه به ابلاغیه اخیر ریاست محترم بنیاد اشاره کرد و افزود: اصول موضوعه فعالیت های اقتصادی بنیاد که در سال 1388 ابلاغ شده بود مجددا به هلدینگ ها برای توجه بیشتر ارسال شده است که در بند پنجم ، به اصول قابلیت های رقابت اقتصادی در سطح ملی و بین المللی تاکید شده و برای تحقق آن به استفاده از تکنولوژی ها برتر توجه داده شده است .

در بند ششم نیز تمرکز به طرح و پروژه های سرمایه گذاری ف سهم و حمایت از مخترعان و نو آوران در حوزه های نوین یا فناوری پیشرفته توجه شده است .

 

نماینده هلدینگ برق و انرژ ی صبا خاطر نشان کرد : در حوزه برق بخش قابل توجه از نوآوری ها و فناوری های جدیدد به تولید پراکنده و همزمان برق و حرارت و برق و برودت معطوف است که متاسفانه به دلایل مختلفی در کشور ما تا به حال در این جهت حرکت شایسته ای انجام نشده و شاید یکی از دلایل آن عدم هماهنگی و تعامل مصرف کننده و تولید کننده است .

وی در پایان ضمن اشاره به طرح های جالب توجه در تولید و مصرف برق در سایر کشور ها گفت ما باید از فرصت به وجود امده در بنیاد در حوزه های علمی بسیاری از پیشرفت و نو آوری ها در فعالیت ها استفاده کنیم که اغلب این فعالیت ها بین رشته ای است مانند مهندسی پزشکی ، هوافضا ، مگا ترونیک و ... و به نوعی فرصت هایی وجود دارد که در کار های بین رشته ای پتانسیل خیلی خوبی به وجود خواهد اورد که امیدوارم با تعامل بیشتر بین هلدینگ ها قدم های بلندتری در جهت اهداف بنیاد بر داریم 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها