mfnews.ir

انتشار: ۱۲:۰۴ - ۲۴ اسفند ۱۳۹۳
کد خبر : ۷۴۳۸
تعداد بازدید: ۲۶۰۴
مقاله علمی سامینا دهقانی زاده ، از کارکنان هتل پارسیان آزادی دانشجوی دکترای فیزیک با موضوع فیزیک پلاسما در مجله علمی بین المللی springer منتشر شد.

مقاله علمی  سامینا دهقانی زاده ، از کارکنان هتل پارسیان آزادی  دانشجوی دکترای فیزیک با موضوع فیزیک پلاسما در مجله علمی  بین المللی springer  منتشر شد.

به گزارش  خبرنگار پایگاه خبری بنیاد مستضعفان به نقل از سایت اینترنتی هتل این مقاله که حاصل دوسال تلاش علمی با صرف 40میلیون ریال هزینه شخصی است که بدون حمایت و با هزینه شخصی صورت پذیرفته است.

بنابر این گزارش  خانم دهقانی زاده   موضوع این مقاله، تقويت توان امواج راديويي است كه از تقويت كننده هاي ميكرو موج پهن باند موسوم بهTWT استفاده مي کند . مهم ترين ويژگي ميكرو موج ها، پهناي باند بزرگ آن ها مي باشد، به همين دليل مي توان با استفاده از آن ها اطلاعات بيشتري را منتقل كرد. در بین طیف الکترومغناطیسی امواج رادیویی کم ترین فرکانس (بزرگ ترین طول موج) را دارند و بیش ترین استفاده از این امواج در ارتباطات و مخابرات است. اين امواج بسته به طول موج خود، توسط انواع مختلفي از فرستنده ها توليد مي شوند و معمولا با سرعت نور c حركت مي كنند، بنابراين نقش بسزایی در تسریع ارتباط بر عهده دارند انرژی فرکانس رادیویی ، بیش از ۷۵ سال است که برای درمان‌های پزشکی بکار می‌رود. به همین دلیل تقویت توان امواج رادیویی از اهمیت بسزایی برخوردار است. امروزه و در عصر پیشرفت تکنولوژی، کاربرد و استفاده از طیف‌های فرکانسی و امواج رادیویی در حال گسترش روزافزون است. مهم‌ترین مزیت این فناوری کاهش حجم اتصالات و وسایل رابط، همچون سیم‌ها و کابل‌ها هستند که در نتیجه موجب کاهش چشم‌گیر هزینه‌ها می‌گردند.

 

پایگاه خبری بنیاد مستضعفان ضمن تبریک مجدد با آروزی موفقیت روز افزون برای دکتر سامینا دهقانی زاده  امیدوار است که یافته های علمی این عضو  دانشمند از خانواده بزرگ کارکنان   پر تلاش بنیاد مستضعفان  به صورت کاربردی مورد استفاده و حمایت شرکت های بنیاد مستضعفان  یا شرکت های خارج از مجموعه قرار گیرد.

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها