mfnews.ir

انتشار: ۱۳:۰۱ - ۱۱ خرداد ۱۳۹۴
کد خبر : ۷۶۳۹
تعداد بازدید: ۲۵۳۹
با حضور حمید چیت‌چیان وزیر نیرو، فاز دوم نیروگاه سیکل ترکیبی خرمشهر که شامل واحدهای پنج وشش گازی با مجموع ظرفیت 324 مگاوات می باشد، به بهره‌برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل گروه صبا ،این طرح در قالب پروژه‌های مشارکت بخش خصوصی (BOO) با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی، با هدف تأمين بخشي از تقاضاي شبكه سراسري برق كشور و با توجه به افزايش مصرف برق و كمك به افزايش پايداري شبكه در كيلومتر ۸ جاده خرمشهر به اهواز احداث شده است.

 

بنابر این گزارش در مراسم مذکور مهندس مومنی مدیر عامل شرکت برق و انرژی صبا ،خبر از عزم جدی گروه صبا برای تبدیل  واحدهای گازی به چرخه ترکیبی داد و ضمن ابراز امیدواری در رابطه با آغاز فعالیتهای بخش بخار نیروگاه در سال جاری گفت : سه شاخص جذب نیروی انسانی کارآمد به شیوه اصولی و از طریق آزمون و مصاحبه ، رکورد شکنی تعمیرات اساسی واحدها در مدت زمان کوتاه 12 روزه و همچنین سطح بالای آمادگی نیروگاه در تولید برق  از دست آوردهای مهم این نیروگاه خرمشهر  محسوب می شود .

 

 لازم به ذکر است حجم سرمایه گذاری به عمل آمده برای این دو واحد معادل  مجموع  108 میلیون یورو ارزی و 200 میلیارد ریال گزارش شده و با افزودن این دو واحد، مجموع ظرفیت بخش گاز نیروگاه به 972 مگاوات بالغ شده  است. 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: