mfnews.ir

انتشار: ۱۰:۰۳ - ۱۸ خرداد ۱۳۹۴
کد خبر : ۷۶۴۶
تعداد بازدید: ۱۶۴۰
به مناسبت میلاد فرخنده حضرت علی اکبر(ع) و روز جوان با حضور معاونین، مدیران و کارکنان شرکت فولاد کاوه جنوب کیش جلسه هم اندیشی مدیران و کارکنان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت فولاد کاوه جنوب کیش، در ابتدای این مراسم علی اصغر توحیدی، مشاور فرهنگی مدیرعامل به اهمیت آینده پژوهی در صنعت و چشم انداز آن در مدیریت کلان اشاره و آینده پژوهی را از سه زاویه تشریح کرد و افزود: در آینده پژوهی در سه زاویه صحبت می شود، اینکه آینده می تواند چطور باشد؟ اینکه آینده بهتر است چطور باشد؟ اینکه آینده باید چطور باشد؟.

وی درک حقیقت از آینده را متفاوت از تعابیر عامیانه دانست و افزود: ما امروز را از گذشتگان به ارث نبرده ایم؛ بلکه برای ساختن آینده از آیندگان وام گرفته ایم.

 

مشاور فرهنگی مدیرعامل پیشرفت هر مجموعه ای را منوط به آینده پژوهی و مدیریت کسب و کار برشمرد و تصریح کرد: تلاقی و هم افزایی دو دانش مهم امنیت دنیای هر کشوری را تضمین می کند؛ یکی آینده پژوهی و دیگری مدیریت کسب و کار.

وی آینده پژوهی را به عنوان علم و هنر کشف آینده و شکل بخشیدن به دنیای فردا دانست و اذعان داشت: فرایند توسعه و گسترش هوشیاری و آگاهی نسبت به موقعیت های در حال ظهور از طریق پیمایش آینده های ممکن را اصولی ترین تعریف برای آینده نگری می توان دانست.

علی اصغر توحیدی مشاور فرهنگی مدیرعامل در بخش دیگیری از سخنان خود  به ضمن اشاره به عملیات غرور آفرین بیت المقدس و آزادسازی خرمشهر گفت: امام رحمه الله علیه فرمودند که فتح خرمشهر فتح خاک نبود فتح ارزش ها بود؛ چرایی این تعبیر و کنکاش دلیل این بیان می تواند خیلی از گره ها را باز کند. حجم امکانات مکانیزه عراق و پشتیبانی ۴۵ کشور در دشمنی با انقلاب و جمهوری اسلامی در این نبرد چشمگیر بود؛ اما عملیات بیت المقدس مهمترین و گسترده ترین عملیات در تمام دوران دفاع مقدس بود و نتیجه بر خلاف امکانات و پشتیبانی به نفع مردم انقلابی ایران اسلامی تمام شد.

در ادامه این مراسم پرویز ابراهیمی معاون منابع انسانی در خصوص سوالات مطروحه کارکنان پاسخگو بود و به سوالات آنان پاسخ گفت.

گفتنی است مهندس حمیدرضا سلماسی مدیر پروژه فولادسازی، مهندس محمد مسلمی زاده، مدیر امور اداری و محمد شرفی مدیر انتظامات نیز از دیگر مهمانان ویژه ای بودند که در خصوص سوالات مطروحه در حوزه فعالیت خود به تشریح و تنویر مسایل پرداختند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: