mfnews.ir

انتشار: ۰۱:۱۱ - ۲۶ خرداد ۱۳۹۴
کد خبر : ۷۶۸۳
تعداد بازدید: ۲۸۱۴
برای اولین بار در آستانه ماه ضیافت الهی از سوی بنیاد مستضعفان :
بر اساس منویات مقام معظم رهبری طی مراسمی با حضور مسوولان استان وشهرستان اسناد زمین های علوی ، حدود یکصد باب مدرسه و 2000 واحد مسکونی و زمین کشاورزی به مردم محروم منطقه راز و جرگلان خراسان شمالی اهدا شد.

 بر اساس منویات مقام معظم رهبری طی مراسمی با حضور مسوولان استان وشهرستان اسناد زمین های علوی ، حدود یکصد باب مدرسه و 2000 واحد مسکونی و زمین کشاورزی به مردم محروم منطقه راز و جرگلان  خراسان شمالی  اهدا شد.

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بنیاد مستضعفان ،با حضور مهندس سعیدی کیا  ریاست بنیاد ، انمه جمعه استان ،مدیران استانداری  خراسان شمالی و فرمانداری و همچنین جمعی از معاونان بنیاد مستضعفان حدود 2100 فقره اسناد زمینهای علوی  به محرومان  و  آموزش و پرورش منطقه راز و جرگلان اهدا شد.

 

بنابر این گزارش ، در مراسم مذکور حاج آخوند صمدی امام جمعه اهل سنت شهرستان راز و جرگلان ضمن تقدیر از  مقام معظم رهبری و مسوولان نظام به جهت برنامه ریزی برای  محرومیت زدایی  هموطنان اهل سنت  منظقه خراسان شمالی  به ویژه مرز نشینان  غیور  ترکمن گفت ،خوشحالم که درد دل محرومین منطقه به گوش مسوولان رسیده و طی سه ماه گذشته بالاترین مقام مسوول بنیاد مستضعفان  ضمن خوش قولی و مراجعه مکرر به منطقه راز و جرگلان با هدف اهدای زمین های علوی به محرومان منطقه  نور امید را در دل اهالی ایجاد کردند  که انشا ا..  همه برادران اهل سنت و تشیع که در نقاط مختلف ایران اسلامی زندکی می کنند با برخورداری از راهنمایی های مدبرانه رهبری فرزانه ،یکدل و یکزبان امسال مصداق همزبانی و همدلی  شوند .

 

اهدای رایگان دو هکتاز زمین کشاورزی

مهندس کاری مدیر عامل سازمان اموال و املاک بنیاد نیز در ادامه مراسم ضمن ارایه گزارشی از زمین های اهدا شده به محرومان منطقه توضیح داد: سه ماه پیش1200 فقره  اسناد واحد های مسکونی در اختیار مردم منطقه قرار گرفت و در همان جلسه قول دادیم ضمن بررسی شرایط مشمولان طرح واگذاری اسناد زمین های علوی، حداقل  1500 سند دیگر به واجدان شرایط  بر اساس آیین نامه ها و قوانین و مقررات اهدا شود ، خوشبختانه با تلاش شبانه روزی کارکنان بنیاد امروز افتخار آن را داشتیم که حدود 2100 فقره سند  واحد های مسکونی ، کشاورزی و مدرسه به مردم و آموزش و پررورش اهدا کنیم.

 وی افزود: در واقع بیش از تعهد و فولی که به مردم محروم منطقه دادیم عمل کرده ایم و  و خوشبختانه برای اولین بار موفق شدیم اسناد زمین های زراعی را نیز در اختیار مردم غیور راز و جرگلان  قرار دهیم  تا ضمن ایجاد آرامش خاطر بیشتر، رونق کسب و کار کشاورزان زحمتکش این نقطه از میهن اسلامی را فراهم کنیم .

 

مدیر عامل سازمان اموال و املاک بنیاد مستضعفان در ادامه خاطر نشان کرد :در مورد زمین های کشاورزی اراضی تا دو هکتار به صورت کاملا رایگان به واجدان شرایط اهدا میشود و  در ازای مازاد بر دو هکتار تنها 25 درصد بهای  آن دریافت می شود.

وی در انتهای سخنان خود از همه دستگاه هایی که در این طرح ویژه محرومیت زدایی با بنیاد همکاری دارند  به وِیژه بنیاد مسکن، سازمان ثبت اسناد،سازمان جهاد کشاورزی ، استانداری و فرمانداری منطقه و ... تقدیر و تشکر کرد.

 

همه ایران سرای خدمتگزاران نظام است

مهندس محمد سعیدی کیا ریاست بنیاد در  ادامه مراسم با تاکید بر اینکه برای خدمت رسانی در جمهوری اسلامی ایران  هیج  فرقی بین شیعه و اهل سنت وجود ندارد گفت : برای ایجاد اشتغال  توسط بنیاد درخواست های زیادی شده است ولی من موافق نیستم که یک واحد بزرک کسب و کار ایجاد کنیم و جوانان منطقه  تنها به عنوان " منابع انسانی" برای واحد ایجاد شده کار کنند ، ریاست بنیاد در ادامه با اشاره به الکوی موفق بازسازی شهر زلزله زده "بم" توسط خود مردم تاکید کرد : بنیاد مستضعفان از هر طرح مشارکتی کسب و کار که از سوی مردم منطقه با هدف محرومیت زدایی انجام شود ، حمایت میکندو باید با توجه به مزیت های منطقه و  مدیریت و سرمایه گذاری خودتان و همچنین  حمایت بنیاد مستضعفان  ،موجب اشتغال و رونق و آبادانی منطقه را فراهم کنید همانگونه که شهر بم  پس از زلزله ناگوار با دست پر توان مردم آباد شد.

مهندس سعیدی کیا در انتها به منویات مقام معظم رهبری مبنی بر خدمت به محرومان کشور  اشاره کرد و از مردم درخواست کرد : دعا کنید تا ما نیز بتوانیم به بهترین نحوی به مردم محروم کشور خدمت کنیم

در انتهای مراسم به طور نمادین اسناد  حدود یکصد مدره به مهندس لنگری مدیر کل آموزش و پرورش و اسناد چند واحد مسکونی و اراضی کشاورزی به مردم محروم منطقه اهداشد .

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: