mfnews.ir

انتشار: ۱۰:۰۶ - ۰۱ تير ۱۳۹۴
کد خبر : ۷۷۰۰
تعداد بازدید: ۲۶۱۹
با اجرای طرح حمایتی بنیاد علوی
مدیرکل تعاون روستایی جنوب استان کرمان گفت: به منظور ارتقای سلامت جامعه، یکهزار و ۸۰۰ سبد کالا بین مادران شیره و زنان باردار در این منطقه توزیع شد.

 به گزارش پایگاه خبری بنیاد مستضعفان ،فرود سالاری  افزود: در اجرای طرح حمایت تغذیه ای از مادران شیرده و زنان باردار نیازمند، تفاهم نامه ای بین سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران و بنیاد علوی در راستای تامین کالای مورد نیاز برای طرح ارتقای سلامت جامعه منعقد شده است.

 

وی گفت: این سبد حاوی ۱۴ قلم مواد غذایی از جمله مرغ، برنج، ماکارونی، عسل، تن ماهی، روغن، خرما، شکر و حبوبات است.

سالاری تاکید کرد: در مرحله اول یکهزار و ۸۰۰ سبد کالا از طریق اتحادیه و شرکت های تعاون روستایی منطقه جنوب کرمان در هفت شهرستان توزیع شد.

وی گفت: در این طرح مادران باردار نیازمند توسط مراکز بهداشتی درمانی و خانه های بهداشت شناسایی و برای دریافت سبد کالا معرفی می شوند.

 

سالاری با بیان این مطلب که اینگونه سبدهای کالا در جهت بالابردن سطح سلامت جامعه توزیع می شود، بیان کرد: با نظارت دانشگاه علوم پزشکی جیرفت و در راستای رفع سوء تغذیه بین مادران، این سبد کالا در چند مرحله در سالجاری تهیه و در اختیار خانوار قرار می گیرد.

وی خاطرنشان کرد: اجرای این طرح هر دو ماه یکبار با عنوان طرح سلامت و با حضور و هماهنگی نمایندگان بنیاد علوی تهران انجام می گیرد.

گفتنی است اداره کل تعاون روستایی جنوب کرمان به صورت مستقل از مرکز استان فعالیت می کند و هفت شهرستان جیرفت، عنبرآباد، فاریاب، رودبار جنوب، کهنوج، قلعه گنج و منوجان را زیر پوشش دارد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها