mfnews.ir

انتشار: ۱۴:۵۵ - ۰۱ تير ۱۳۹۴
کد خبر : ۷۷۱۵
تعداد بازدید: ۳۴۳۲
هدایت الله خادمی خبر داد
مدیر عامل حفاری شمال از دریافت پاداش نفتی ۱.۵ میلیون دلاری از شرکت اماراتی به دلیل ثبت رکورد جدید حفاری ۱۰ حلقه چاه در آب‌های کم عمق دریای خزر خبر داد.

به گزارش  پایگاه خبری بنیاد مستضعفلان به نقل از خبرگزاری مهر، هدایت الله خادمی با اشاره به بازگشت دکل دریایی و ایرانی سحر یک به پارس جنوبی، گفت: پس از چند ماه توقف فعالیت‌های دکل دریایی سحر یک، این دستگاه پیشرفته حفاری بار دیگر در پروژه حفاری طرح توسعه فاز ۱۳ پارس جنوبی در آب های خلیج فارس مشغول به کار می شود.

 مدیر عامل حفاری شمال با اعلام اینکه این دستگاه حفاری دریایی اولین دکل حفاری ملکی ایرانی است که پس از نزدیک به سه دهه به ناوگان حفاری کشور اضافه شده است، تصریح کرد: در طول فعالیت این دکل دریایی در پروژه های حفاری فازهای پارس جنوبی تاکنون رکوردهای جدید حفاری چاه های گاز ترش در خلیج فارس به ثبت رسیده است.

 این مقام مسئول با اشاره به ثبت رکوردهای حفاری حفره ۳۲ اینچی چاه های فاز ۱۳ پارس جنوبی، اظهار داشت: همزمان با فعالیت این دکل ملکی ایران در پارس جنوبی، فعالیت های حفاری دکل های حفاری ایرانی در دریای خزر ادامه دارد.

 وی با اشاره به فعالیت یک دستگاه دکل حفاری ایرانی در آب‌های کم عمق دریای خزر در ترکمنستان، بیان کرد: این دکل حفاری دریایی در طول یک سال تعداد ۱۰ حلقه چاه را در یکی از میادین شرق دریای خزر و تحت نظارت کارفرمای غیر ایرانی حفاری کرده است.

 مدیرعامل شرکت حفاری شمال با اشاره به شگفتی شرکت‌های خارجی از حفاری بدون حادثه ۱۰ حلقه چاه در آب‌های کم عمق دریای خزر توسط این دستگاه دکل دریایی ایرانی، افزود: بر این اساس کارفرمای اماراتی در نامه ای رسمی ضمن اشاره به اینکه فعالیت و دستاوردهای حفاری شمال فراتر از تصور بوده از تلاش حفارمردان ایران تقدیر کرده است.

 خادمی از دریافت پاداش ۱.۵ میلیون دلاری به منظور انجام فعالیت سریع و ایمن در پروژه حفاری در آب‌های کم عمق دریای خزر از سوی کارفرمای اماراتی خبر داد و یادآور شد: حفر ۱۰ حلقه چاه در آب‌های مناطق شرق خزر را سریع ترین پروژه حفاری دریایی در منطقه خاورمیانه بوده است.

 

وی با یادآوری اینکه حفر ۱۰ حلقه چاه در طول یک سال در آب‌های فراساحلی منطقه خزر که جزو مناطق نسبتا سخت حفاری در جهان است، نشان می دهد توان عملیاتی متخصصان ایرانی در بالاترین سطح ممکن قرار دارد، تاکید کرد: با این حال نباید فراموش کرد که یک عامل موثر و بسیار مهم در کسب این رکورد، برنامه ریزی دقیق، پشتیبانی و تعامل حداکثری کارفرمای اماراتی با حفاری شمال بوده است.

 

به گزارش مهر، شرکت دراگون اویل کارفرمای اماراتی، شرکت حفاری شمال در پروژه حفاری آب‌های کم عمق ترکمنستان در دریای خزر یکی از شرکت‌های چند ملیتی صنعت نفت جهان است که علاوه بر حفاری در طرح‌های تجارت و سوآپ نفت، فرآورده‌های نفتی و سرمایه گذاری هم در کشورهای مختلف جهان فعالیت می کند.

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها