mfnews.ir

انتشار: ۱۵:۰۶ - ۰۳ تير ۱۳۹۴
کد خبر : ۷۷۲۲
تعداد بازدید: ۲۸۹۴
شرکت فولاد کاوه جنوب کیش در نخستین نمايشگاه تخصصي جمهوري اسلامي ايران در شهر لاگس كشور نيجريه حضور یافت و با برخی فعالان اقتصادی، بازرگانان، سفرای دو کشور و برخی شخصیت های سیاسی به تبادل نظر در حوزه همکاری های متقابل پرداخت.

 به گزارش  پایگاه خبری بنیاد مستضعفان به نقل از روابط عمومي شرکت فولاد کاوه جنوب کیش، در اين نمايشگاه پنج روزه كه به همت سفارت جمهوري اسلامي ايران در مركز نمايشگاهی "لند مارك" شهر لاگس جزیره ویکتوریا برگزار شد، شركت فولاد کاوه جنوب کیش در كنار ساير شركت هاي صنعتي، توليدي و خدماتي كشور توانمندي هاي خود را در زمينه توليد محصولات آهن و فولاد و ايجاد فرصت هاي صادراتي به بازديدكنندگان ارائه کرد.

 

 دکتر سعيد كوزه چي، سفير جمهوري اسلامی ایران، با اشاره به توانمندي هاي شرکت بزرگ گسترش صنایع معدنی و فلزی کاوه پارس، گفت: كشور نيجريه با قريب به 180 ميليون نفر جمعيت به عنوان يكي از كشورهاي در حال توسعه غرب آفريقا بازار هدف مناسبي است تا شركتهاي توليدي و خدماتي ايران به ويژه صنايع با امكان سنجي لازم در زمينه صادرات محصول و همچنين ارائه طرح های توجيحي براي احداث كارخانه در اين كشور، بتوانند سهم قابل توجهي از نياز بازار نيجريه در حال توسعه را از آن خود نمايند.

سفير ايران در نيجريه در حاشیه بازدید از غرفه کاوه پارس اذعان داشت: كشور نيجريه، با توجه به دارا بودن طرح هاي عمراني بزرگ در بخش هاي مختلف و نياز قابل توجه به مصالح ساختمانی مي‌تواند بستر مناسبی جهت سرمايه گذاري و فعاليت شركتهاي سيمانی و فولادی در ايران به حساب آيند.

دکتر سعید کوزه چی، سفیر جمهوری اسلامی ایران و دکتر افخم معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رییس سازمان توسعه تجارت ایران با حضور در غرفه شرکت کاوه پارس و شرکت فولاد کاوه جنوب کیش ضمن آشنایی با هلدینگ بزرگ گسترش صنایع معدنی و فلزی کاوه پارس با فعالیت های شرکت فولاد کاوه جنوب کیش نیز آشنا و هوشمندی این شرکت در تکمیل چرخه تولید آهن و فولاد را ستودند.

مدیر فروش و صادرات شرکت فولاد کاوه جنوب کیش جهت معرفی این شرکت به حضور در نمایشگاه بسنده نکرد و با حمایت و هماهنگی سفارت ایران ضمن بازدید از بازار بزرگ فولاد نیجریه با تجار و فروشندگان فولاد این کشور آشنا و به تبادل اطلاعات و معرفی این شرکت بزرگ پرداخت. با حمایت های سفیر ایران در نیجریه مقرر شد که همکاری ها و جلسات مذاکره در تهران و در دفتر سفارت نیجریه در ایران با حضور برخی شخصیتهای سیاسی  و صاحب نفوذ در حوزه صنعت سیمان و صنعت آهن و فولاد نیجریه ادامه داشته باشد.

 كشور نيجريه با جمعيتي حدود 180 ميليون نفر، وجود زير ساختهاي در حال توسعه و امكان دسترسي آسان به آبهاي آزاد يكي از كشورهاي درحال توسعه در غرب آفريقاست كه با وجود پروژه و طرحهاي عمراني بسيار عظيم مي‌تواند بازار هدف بسيار مناسبي براي صادرات محصولات جمهوری اسلامی ایران محسوب شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها