mfnews.ir

انتشار: ۱۲:۱۰ - ۱۰ تير ۱۳۹۴
کد خبر : ۷۷۵۰
تعداد بازدید: ۲۳۷۲
جمعی از کارشناسان ایتالیایی و متخصصان حوزه فعالیت‌های بندری و دریایی کشور از ظرفیت‌ها و تاسیسات بندری بوشهر و توانایی های شرکت توسعه خدمات بندری سینا بازدید کردند.

 به گزارش پایگاه خبری بنیاد مستضعفان به نقل از خبرگزاری مهر ، سیمونتی مدیرعامل ترمینال‌های دریایی شرکت Contship Italia به همراه مدیرعامل شرکت توسعه خدمات دریایی و بندری سینا و هیئت همراه پس از بازدید از محوطه و اسکله‌های موجود بندر طی نشستی در جریان طرح توسعه بندر بوشهر در جزیره نگین قرار گرفتند.

 

شرکت Contship Italia از شرکت‌های سرمایه‌گذار و اپراتور در بخش ترمینال‌های دریایی و خصوصی کانتینری است و هم‌اکنون اپراتور چند بندر مهم کشور ایتالیا است.

 مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر در حاشیه این بازدید در نشستی با تشریح فعالیت‌های بندر بوشهر گزارشی از عملکرد بندر بوشهر را به‌صورت مقایسه‌ای و آماری ارائه و طرح توسعه بندر بوشهر در جزیره نگین را تشریح کرد.

 

محمد راستاد افزود: بندر بوشهر ظرفیت تخلیه و بارگیری سالانه ۷ میلیون تن کالا را دارد و این روند با طرح توسعه بندر بوشهر در جزیره نگین به ۱۵ میلیون تن در سال خواهد رسید.

 

مدیرکل بنادر و دریانوردی بوشهر تصریح کرد: با توجه به محدودیت فضا،در نظر است طرح توسعه در جزیره نگین با حدود ۶۰۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری بخش خصوصی انجام شود.

 

راستاد اضافه کرد: در جزیره نگین پایانه کانتینری، پایانه چندمنظوره، پایانه مواد فله مایع احداث می‌شود و نقش مهمی در فعالیت‌های بندری خواهد داشت ضمن اینکه در ۵ سال آینده فاز نخست توسعه بندر بوشهر در جزیره نگین تکمیل خواهد شد.

 

وی تصریح کرد: در حال حاضر عملیات آماده‌سازی محوطه‌ها برای احداث زیرساخت و روبناها آغازشده و نخستین پایانه جزیره نگین که کانتینری است در ۲ سال آینده افتتاح می‌شود.

 

راستاد اضافه کرد: با تکمیل طرح توسعه بندر بوشهر ظرفیت کنونی که ۴۳۰ هزار TEU است به ۵۰۰ هزار TEU می‌رسد و برنامه زمان‌بندی برای تکمیل این طرح ۳ سال خواهد بود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: