mfnews.ir

انتشار: ۱۲:۰۵ - ۱۳ تير ۱۳۹۴
کد خبر : ۷۷۶۰
تعداد بازدید: ۲۸۸۱
طی مراسمی با حضور نماینده بنیاد مستضعفان :
با حضور مدیر عامل انجمن خیرین مسکن ساز استان، حجه الاسلام هاشمی نماینده بنیاد مستضعفان و اعضای هیئت امناء انجمن خیرین مسکن ساز استان اردبیل اولین خانواده دو معلول که مبتلا به بیماری EB در استان اردبیل کلید واحد ساختمانی خود را دریافت کرد.

با حضور مهندس کیومرث سلکی مدیر عامل انجمن خیرین مسکن ساز استان، حجه الاسلام هاشمی نماینده بنیاد مستضعفان ،مهندس علی آذرنژاد -معاون امور هماهنگی عمرانی، دکتر احمد حاج علیزاده و اعضای هیئت امناء انجمن خیرین مسکن ساز استان اردبیل اولین خانواده دو معلول که مبتلا به بیماری EB در استان اردبیل کلید واحد ساختمانی خود را دریافت کرد.

 

به گزارش پایگاه خبری بنیاد مستضعفان به نقل از مسکن و شهر سازی استان اردبیل  ،در این مراسم حجه الاسلام هاشمی با بیان اینکه بیماری یارثی EB یک بیماری خاص ژنتیکی و پوستی است و این بیماری در بافت‌های پوستی ایجاد تاول می‌کند و در نتیجه، پوست به شدت شکننده شده و با کوچکترین اصطکاک یا آسیبی لایه‌های پوستی را جدا کرده و ایجاد زخم می‌کند.

 

وی با بیان اینکه در سطح کشور حدود 400 نفر در سطح کشور مبتلا به این مرض می باشند گفت: در استان اردبیل 3 نفر مبتلا به این بیماری اهستند که متاسفانه دونفر آنها در خانواده صحبت زاده وجود دارد. و عادل صحبت زاده با وجود این بیماری ، در رشته مهندسی پزشکی درس می خواند که بسی جای مباهات دارد

نماینده بنیاد مستضعفان با تشکر از بنیاد مسکن و انجمن خیرین مسکن ساز استان ابراز داشت: کار بزرگی در استان انجام شد و من دست همه خیرین عزیز را می بوسم ، درود خدا بر شما که کار خیر کردید ، بسیار همت کردید و درود بر شما اردبیلی ها .

 لازم به ذکر است در راستای کمک به تامین مسکن مناسب خانواده های دارای حداقل دو معلول تحت پوشش سازمان بهزیستی ، تفاهم نامه تامین مسکن این خانواده ها با مشارکت انجمن خیرین مسکن ساز ، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ،بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی، سازمان ملی زمین و سازمان بهزیستی در استان اردبیل اجرایی شده و یکی از خانواده های جامعه هدف صاحب مسکن شدند.

 سرپرست خانواده  دارای دو معلول ،  وجود هزینه های زیاد زندگی ، هزینه تحصیل دانشگاهی فرزندش در رشته مهندسی پزشکی و هزینه های درمان بیماری دو فرزندش را طاقت فرسا عنوان نموده و نبود مسکن مناسب و اقامت در زیرزمین 30 متری را از دیگر مشکلات زندگی خویش عنوان می کند.

 خوشبختانه با پیگیری های بعمل آمده انجمن خیرین مسکن ساز استان اردبیل و با نظر مساعد نهادهای ذیربط یکی از واحدهای پروژه 64 واحدی خیرین مسکن ساز در شهرک ولیعصر(عج) شهر نمین به خانواده مذکور اختصاص یافت و در جلسه هیات امنای انجمن خیرین مسکن ساز استان اردبیل ، کلید واحد مسکونی توسط مدیرعامل انجمن خیرین مسکن ساز کشور ، تحویل خانواده ایشان شد.

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها