mfnews.ir

انتشار: ۱۳:۱۵ - ۲۴ تير ۱۳۹۴
کد خبر : ۷۸۰۳
تعداد بازدید: ۲۲۰۱
واحد اموزش شرکت ارم سبز با برگزاری چندین دوره کلاس و کارگاه های آموزشی طی سال گذشته نسبت به ارتقای سطح علمی و بالا بردن توان پرسنل اقدام کرده است .

به گزارش پایگاه خبری بنیاد مستضعفان ، ایرج جهانگیر ، مدیر عامل شرکت مجتمع ورزشی و تفریحی ارم سبز در این ارتباط نقش آموزش را در بدست آوردن حداکثر بازده و بهره وری یک سازمان بسیار موثر ارزیابی کرد و گفت :  بهترین راهنما برای نیل به این هدف استفاده از استاندارد های ملی و بین المللی است .

به گفته وی ، امروز نیاز به آموزش کارکنان در کلیه سازمان ها به یک ضرورت اجتناب پذیر ناپذیر تبدیل شده است .

ما نیز سعی کردیم با سرمایه گذاری و ارایه یک بسته آموزشی با توجه به نیاز داخلی و پیاده سازی آن در مجتمع نسبت به ارتقای سطح آموزشی و بالا بردن سطح آگاهی و افزایش عملکردی پرسنل گام های مثبتی برداریم . به گونه ای که طی سال گذشته 6 هزار و 374 نفر ساعت دوره آموزشی برای پرسنل و مدیران برگزار کرده ایم .

ایرج جهانگیر از برگزاری دوره های اطفای حریق مقدماتی ، کارگاه آموزشی نحوه انجام تجزیه و تحلیل شغل ، دوره الزامات اپراتوری دستگاه های تفریحی ، ممیزی داخلی HSE ، دوره آیین نگارش و اصول مکاتبات اداری ، ربان انگلیسی ، دوره تکریم ارباب رجوع جهت پرسنل فروش ،دوره آموزشی ویژه مسولان فنی ، شناسایی مراکزآموزشی ، سمینار های مدیرتی و تهیه شناسنامه آموزشی پرسنل به عنوان مهمترین دوره های برگزار شده در سال 93 عنوان کرد.

وی افزود: ما برای ارزیابی اثر بخشی دوره های برگزار شده طبق روش اجرایی مصوب شده واحد آموزش ، در انتهای هر دوره فرم نظر سنجی برگزار ی دوره بین شرکت کنندگان توزیع و پس از ارزیابی نظرات ، نتایج بدست آمده را درقالب نمودار تهیه و جهت ارزیابی  به مسوولان ارایه می دهیم .

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۱
غیر قابل انتشار: ۰
همکار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۶ - ۱۳۹۴/۰۴/۲۴
0
0
بعضی ها هنوز با نقش وجایگاه آموزش در ارتقاء توانمندیهای مجموعه شک دارند

حتی به سرفصل های بودجه تصویبی نیز اشرافیتی ندارند

احسنت بر شما
پرطرفدارترین ها