mfnews.ir

انتشار: ۱۱:۱۷ - ۱۲ مرداد ۱۳۹۴
کد خبر : ۷۸۶۰
تعداد بازدید: ۳۱۹۵
کردستانی مدیر کل منابع طبیعی جنوب استان کرمان در قلعه گنج گفت : طرح ترسیب کربن برای حفظ جنگلها ،آموزش و تقویت بنیه اقتصادی ، اشتغالزایی مردم، با 150 میلیارد ریال ازمحل اعتبارات سازمان ملل ،اعتبارات استانی و بنیاد مستضعفان اجرا می شود.

کردستانی مدیر کل منابع طبیعی جنوب استان کرمان در قلعه گنج گفت : طرح ترسیب کربن  برای حفظ جنگلها ،آموزش و تقویت بنیه اقتصادی ، اشتغالزایی مردم، با 150 میلیارد ریال ازمحل اعتبارات سازمان ملل ،اعتبارات استانی و بنیاد مستضعفان اجرا می شود.

 

عیدی فرماندار قلعه گنج نیز در این باره توضیح داد : برای جلوگیری از حرکت ریز گردها وشن های روان ، دوهکتار از عرصه های این شهرستان با اعتبار افزون بر یک میلیارد و پانصد میلیون ریال، جنگل کاری شده است . عیدی افزود : حدود 900 هزار هکتار از اراضی قلعه گنج به منابع طبیعی ،و مرتع و جنگل اختصاص دارد.

طرح ترسیب کربن با کمک دفتر برنامه توسعه سازمان ملل متحد (UNDP) انجام می شودوضمن حفظ و احیای منابع طبیعی و تقویت معیشت مردم، موجب رسوب و جذب دی اکسید کربن اضافی موجود در جو در گیاهان شده و به کاهش آثار سوء پدیده گرم شدن هوا کمک می کند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۱
غیر قابل انتشار: ۰
علی قمریان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۶ - ۱۳۹۴/۰۵/۲۳
0
0
اگر مردم از مزایای ترسیب کربن مطلع شوند به مزایای خوب آن هم دسترسی پیدا میکنند من با کاشت 20 درخت گردو و20درخت بادام و 20 بوته انگور وکاشت علف هرز در زیر آنها برای تبدیل به کود هم میوه فراوان برداشت میکنم وهم به غنی سازی خاک کمک میکنم
پرطرفدارترین ها