mfnews.ir

انتشار: ۱۷:۱۶ - ۱۹ مرداد ۱۳۹۴
کد خبر : ۷۸۸۱
تعداد بازدید: ۳۸۸۷
خبر خوش حاشیه همایش« آموزه ها و چالش های طراحی و اجرای آسمانخراش ها»
برنامه ریزی برای بومی سازی فناوری احداث آسمانخراش ها در معاونت توسعه ساختمان بنیاد مستعضفان در دست مطالعه است و این طرح با ساخت اسمان خراش 121 طبقه ای در تهران آغاز خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری بنیاد مستضعفان  ، منوچهر خواجه دلویی معاون توسعه ساختمان بنیاد ضمن اعلام مطلب فوق افزود: بنیاد مستضعفان در حوزه ساختمان سال ها است که فعالیت دارد و پایه رسالتی که بر دوش دارد برنامه ریزی می کند  که هم در جهت انتقال و توسعه فناوری ، هم  بهبود کیفیت کار و مدیریت به صنعت ساختمان کشور کمک  نماید.

وی با اشاره به اینکه تصمیم داریم در بخش بلند مرتبه سازی در این جهت نسبت به طراحی و ساخت اسمانخراش ها اقدام کنیم افزود: این کار یک دانشگاه برای دست اندرکاران و دانشگاهیان این حوزه خواهد بود  ، ضمن اینکه در حوزه انبوه سازی نیز وارد می شویم و تلاش می کنیم از نیرو های متخصص ایرانی داخل و خارج از کشور برای طراحی و ساخت آسمانخراش  استفاده کنیم .

 

خواجه دلویی اظهار داشت : در نخستین گام در حوزه بررسی تئوری کنفرانس « آموزه ها و چالش های طراحی و اجرای آسمانخراش ها» در تهران برگزار شد و مطالعات در این حوزه  ادامه پیدا خواهد کردتا بتوانیم با تعریف پروزه مناسب قدم های بعدی را برداریم .

 

معاون توسعه ساختمان بنیاد مستضعفان یاد آور شد : در فاز اول روی مکان یابی ساخت آسمانخراش متناسب با ضوابط شهرسازی و طرح جامع کار می کنیم و تمامی نکات فنی مطرح شده در کنفرانس را طی مراحل ساخت رعایت  خواهیم کرد و تا اویل سال آینده نقطه قطعی ساخت آسمانخراش 121 طبقه و مطالعات نهایی جمع بندی می شود که هم اکنون  11 نقطه در تهران برای اینکار در حال بررسی است و پهنه هایی که در طرح جامع امکان ساخت های صد طبقه به بالا در آنها وجود دارد مورد مطالعه قرار گرفته است .

 

وی در پایان اعلام کرد : این آسمانخراش 121 طبقه خواهد بود و کاربری آن عمومی  و ترکیبی از فرهنگی ،تجاری و اداری است و طراحی سازه آن به عنوان اساسی ترین گام ساخت آسمانخراش به عهده مهندسان ایرانی است که متخصصان تراز اول دنیا در این بخش با ما همکاری خواهند کرد ، در نتیجه مشکلی در این زمینه نخواهیم داشت و در اجرا نیز از پیمانکاران ایرانی و متخصصان ایرانی مقیم خارج از کشوراستفاده  خواهد شد .

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها