mfnews.ir

انتشار: ۱۱:۱۰ - ۳۱ مرداد ۱۳۹۴
کد خبر : ۷۹۲۳
تعداد بازدید: ۲۲۸۰
برق شهر بازی ارم هرگز قطع نمی شود
با اجرای طرح راه اندازی نیروگاه و تامین برق اضطراری مجموعه ارم که با هدف افزایش ضریب ایمنی مجموعه صورت گرفته است ، برق مجموعه ارم حتی در صورت خاموشی شهر تهران قطع نمی شود.

به گزارش روابط عمومی ارم سبز به نقل ازمحمد صنوبر معاونت فنی و توسعه این مجتمع، جهت افزایش ایمنی و رضایت بازدید کنندگان ونیز جلوگیری از زیانهای اقتصادی،نیروگاه تامین برق اضطراری به صورت اتوماتیک  به مرحله  بهره برداری رسید.  

                                             

صنوبر گفت؛ با توجه به استقبال زیاد و ازدحام مراجعین درهنگام شب ،قطع برق این مرکز موجب توقف همه فعالیتها می شد و علاوه بر زیانهای مالی و اقتصادی به مجموعه  و بهره برداران خصوصی، نارضایتی مشتریان و بازدید کنندگان وهمچنین امکان بروز حوادث وتبعات منفی وجود داشت، از این رو با هدف رفع نواقص و جلوگیری ازحوادث ، پروژه  راه اندازی نیروگاه و تامین برق اضطراری به صورت اتوماتیک از طریق مناقصه عمومی دراواخرسال 93 به پیمانکار واگذار شد.   

                                                               

 وی افزود؛طرح فوق با هزینه ای حدود پنج میلیاردو پانصد میلیون ریال در مدت 5 ماه اجرا و در پایان تیر ماه سال جاری  به صورت آزمایشی و در نیمه اخر مرداد ماه به صورت کامل به بهره برداری رسید.

صنوبر تعمیرات و راه اندازی دو دستگاه دیزل ژنراتور 1000و 1250kVA،ساخت و نصب تابلوهای برق،خرید و نصب دو دستگاه ترانسفورماتور KVA1250 وهمچنین خرید و نصب رادیاتور را از جمله اقدامات اصلی این طرح برشمرد.

  این گزارش می افزاید : در صورت قطع برق شهر،ژنراتور های مذکور پس از 5 ثانیه به صورت خودکار روشن شده و پس از 30 ثانیه رق مصرفی مجموعه به ویزه در بخش های امنیت دستگاه ها را تامین می کند.پس از وصل برق شهر عملیات سنکرونایزینگ و پارالل شدن برق دیزلها با برق کلانشهر تهران  به صورت اتوماتیک اجرا و ژنراتورها به مرور از مدار خارج می شوند.

 لازم بذکر است که در این پروژه امکان استفاده همزمان از برق شهر و دیزل نیز در ساعات پیک مصرف و حوادث غیر مترقبه نیز پیش بینی شده است.

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها