mfnews.ir

انتشار: ۱۴:۳۴ - ۰۸ شهريور ۱۳۹۴
کد خبر : ۷۹۳۹
تعداد بازدید: ۳۱۷۵
در گردهمایی کمیته های توسعه روستایی عنوان شد
گردهمایی کمیته های توسعه روستایی و کارگاه آموزشی صندوق های توسعه روستایی طرح پیشرفت و آبادانی شهرستان قلعه گنج با حضور ریاست بنیاد مستضعفان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری بنیاد مستضعفان به نقل از رسانه پیام طبیعت جنوب کرمان ، گردهمایی کمیته های توسعه روستایی و همچنین کارگاه آموزشی صندوق های توسعه روستایی مربوط به فاز دوم پروژه تعمیم ترسیب کربن جازموریان تحت عنوان پروژه توانمندسازی طرح پیشرفت و آبادانی شهرستان قلعه گنج با حضور مهندس سعیدی کیا رئیس بنیاد مستضعفان و مهندس خداکرم جلالی معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان جنگلها ، مراتع و آبخیزداری کشور در جمع مردم این شهرستان برگزار شد.

 

بنابر این گزارش ، در ابتدای این جلسه که در محل مسجد جامع قلعه گنج برگزار شد حجت الاسلام نجنو امام جمعه قلعه گنج از تلاش های اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان در اجرای پروژه بین المللی ترسیب کربن قدردانی کرده و آن را یک نعمت الهی برای این منطقه دانست.

 

 وی همچنین ضمن اشاره به اقدامات اخیر بنیاد مستضعفان در این شهرستان افزود: فعالیتهای بنیاد مستضعفان بارقه امیدی در دل مردم منطقه ایجاد کرده تا به همت همه مسئولین این منطقه نیز طعم پیشرفت و آبادانی را بچشد.

 

پس از سخنان امام جمعه قلعه گنج کارگاه آموزشی کمیته ها و صندوق های توسعه روستایی این شهرستان برگزار و در آن مهندس شفیعی مشاور ملی پروژه ترسیب کربن پیرامون فعالیت این کمیته ها و همچنین نحوه راه اندازی صندوق های توسعه روستایی مطالبی را ارائه کرد.

 در ادامه مهندس خداکرم جلالی معاون وزیر جهادکشاورزی و رئیس سازمان جنگلها ، مراتع و آبخیزداری کشور  ضمن تقدیر از مشارکت همه جانبه مردم در اجرای پروژه های منابع طبیعی و آبخیزداری گفت: طرح پیشرفت و آبادانی شهرستان قلعه گنج که با حضور جناب آقای سعیدی کیا و همکاران وی در بنیاد مستضعفان حسب تاکید  مقام معظم رهبری در امر خدمت به مستضعفان  در این شهرستان در حال اجراست مایه خیر و برکت بوده که بایستی در آن به بحث توانمندسازی جوامع محلی نیز توجه ویژه ای شود تا این طرح بتواند به عنوان الگویی موفق برای توسعه مناطق کمتر توسعه یافته دیگر نیز محسوب شود.

 

معاون وزیر جهادکشاورزی همچنین ضمن اشاره به روند اجرایی فاز دوم پروژه بین المللی تعمیم ترسیب کربن جازموریان در قلعه گنج افزود : ما به دنبال آن هستیم تا در این مدل مشارکتی در راستای توانمندسازی جوامع محلی زمینه اشتغال را برای مردم روستاهای این منطقه فراهم کنیم البته برخی از چالش های زیست محیطی منطقه نظیر حرکت ماسه های روان و طوفان های شن و ماسه را بایستی در اولویت قرارداد.

 

وی در ادامه افزود : برای جلوگیری از بیابانزایی در این منطقه بایستی تالاب جازموریان که امروزه به دلیل خشکسالی منبع برداشت ریز گردها و ماسه های روان شده است احیاء شود و این امر باید توسط دولت برنامه ریزی شده و حق آبهای مورد نیاز این تالاب در اختیار آن قرار گیرد البته اقدامات بیابانزدایی نظیر تثبیت ماسه های روان نیز بایستی در اولویت وظایف ما در این منطقه قرارگیرد که با توجه به حساسیت منطقه و وخامت اوضاع آن، جز با مشارکت مردم در زمان کوتاهی میسر نخواهد شد.

 

مهندس جلالی ضمن اشاره به نقش مردم و مشارکت آنها در کلیه پروژه های دولت تصریح کرد: اساس کار در توانمندسازی جوامع محلی و اجرای پروژه های بیابانزدایی تنها مشارکت کلیه مردم و دستگاه های اجرایی خواهد بود لذا از همه درخواست دارم تا با اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان که در انجام وظایف همیشه پای کار بوده است حداکثر همکاری لازم را داشته باشند.

 

در ادامه جلسه نیز مهندس سعیدی کیا رئیس بنیاد مستضعفان کشور گفت: خدمت به مردم این منطقه یک توفیق الهی است .مقام معظم رهبری به بنده فرمودند این بنیاد را واقعاً تبدیل کنید به بنیاد مستضعفان تا در خدمت مستضعفین جامعه باشد ، از آنجایی هم که اراده شخص مقام معظم رهبری پشت این کار است برای توسعه و پیشرفت قلعه گنج جمعی از مسئولین اعم از بنیاد مستضعفان ، سازمان جنگلها و منابع طبیعی و مسئولین محلی واقعاً پای کار آمده اند تا در خدمت شما مردم عزیز باشند.

 

 

رئیس بنیاد مستضعفان افزود: ظاهر قضیه اینست که ما آمده ایم برای شما خدمت کنیم اما بدون همکاری و مشارکت شما مردم ما نمیتوانیم به درستی کاری از پیش ببریم لذا از همه شما مردم عزیز قلعه گنج درخواست دارم تا با بنیاد مستضعفان و منابع طبیعی همکاری لازم را داشته باشید تا بتوانیم بهتر و بیشتر در خدمت شما مردم عزیز باشیم.

 

لازم به ذکر است که در حاشیه این گردهمایی ، بخشی از پتانسیل های بالقوه و بالفعل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان و همچنین فعالیت های آن در راستای توانمندسازی جوامع محلی در قالب نمایشگاهی کوچک در محل مسجد جامع قلعه گنج به نمایش گذاشته شد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها