mfnews.ir

انتشار: ۱۴:۵۹ - ۰۸ شهريور ۱۳۹۴
کد خبر : ۷۹۴۵
تعداد بازدید: ۲۶۴۴
مهندس مختارپور در نشست هم افزايي گروه سيمان:
نشست هم افزايي و هم انديشي گروه سيمان تهران با حضور مديران عامل و مديران كارخانجات واحدهاي تابعه سيمان تهران در محل مجتمع صنعتي سيمان تهران برگزار شد.

به گزارش  پایگاه خبری بنیاد مستضعفان به نقل از عباسعلی کارشناس روابط عمومی  «سيمان تهران» در اين نشست يك روزه كه باهدف هم افزايي و ارتقاء هم انديشي مديران گروه سيمان تهران و تشكيل كارگروههاي تخصصي برگزار شد، مهندس مختارپور مدير عامل گروه صنعتي سيمان تهران ضمن خوشامدگويي به ميهمانان نشست بابيان اينكه همه مديران و كاركنان يك گروه و سازمان مي بايست از يك باور مثبت و يكرنگ نسبت به كل سازمان برخوردار باشند ، چهار ويژگي « خدامحوري ، مسئوليت پذيري، فرآيند محوري و مشاركت پذيري» را مهمترين عوامل مشترك در ايجاد باور مشترك و تاثيرگذار در هم افزايي برشمرد.

 

بنابر این گزارش : مديرعامل گروه سيمان تهران افزود هرچند برآيند تمامي فعاليتها و برنامه هاي سازمان در صورت هاي مالي نمايان مي شود ولي اين بدين معنا نيست كه ما از اخلاق ،فرهنگ و توجه به منابع انساني به عنوان سرمايه هاي اصلي هر سازمان غافل شويم .

 

وي اظهار داشت :براي رسيدن به هم افزايي همه جانبه در گروه ابتدا مي بايست مشاركت پذيري مبتني بر باورهاي انساني و برخواسته از فضيلت هاي اخلاقي از قبيل صداقت و اخلاق نهادينه شود و اين مهم ميسر نمي شود مگر اينكه مديران ما ابتدا مشاركت جو باشند تا بتوانند مشاركت تمامي كاركنان را در سرنوشت  شركت ها بدست آورند.

 

   مهندس مختارپور با اشاره به اينكه سيمان تهران يك گروه بزرگ است و با يك شركت مستقل فرق دارد اضافه کرد به همين خاطر در ارزيابي ها نيز با گروههاي هم سطح خود مقايسه مي شود و اين وظيفه مديران اين گروه را سنگين تر مي كند.

 

مديرعامل گروه سيمان تهران در بخش ديگري از سخنان خود گفت :صنعت سيمان جز معدود صنايعي است كه توانست در سالهاي گذشته مطابق با سند چشم انداز 20 ساله كشور برنامه هاي خود را محقق كند و امروز به توليدي بالغ بر 80 ميليون تن در سال دست يابد البته اين درحاليست كه اقتصاد كشور نتوانست به وعده هاي خود در قبال اين صنعت عمل نمايد و امروز شاهد آن هستيم كه صنعت سيمان روزهاي سرد پاييز و زمستان خود را سپري مي كند و از هر حيث تحت فشار است.

 

 مهندس مختار پور مهمترين عوامل تاثيرگذار در بحران فعلي صنعت سيمان را تغيير رشد نرخ ارز،تحريمهاي طاقت فرسا و عدم حمايت صنايع بالا دستي و پايين دستي دانست كه به عنوان پشتيبان صنعت سيمان به درستي وظيفه خودرا دنبال نكردند.

 وي اضافه كرد در حال حاضر نيز كه به علت عدم رونق طرح ها و پروژه هاي عمراني و ركود ساخت ساز ميزان توليد برمصرف سيمان پيشي گرفته و شركت ها مي بايست از بازار كشورهاي منطقه و رونق صادرات بهره ببرند وجود جنگ و ناامني در كشورهاي عراق و سوريه رونق صادرات را ازبين برده است.

 

مختارپور در بخش ديگري از سخنان خود به تشريح وظايف امروز مديران گروه سيمان تهران در شرايط بحران و ركود پرداخت و بابيان اينكه شركت هاي سيماني در شرايط رونق و شكوه يك دهه پيش مي بايست پيش بيني وضعيت سخت امروز را نموده و آينده نگري  مي داشتند ، رقابتهاي منفي امروز بين شركت هاي سيماني را براي فروش محصولات خود به ضرر كل صنعت سيمان دانست.

 

مديرعامل گروه سيمان تهران با اشاره به اينكه گروه سيمان تهران سهم خوبي در قالب كل واحد بين ديگرسيماني ها به لحاظ فروش و صادرات دارد ،برنامه ريزي هرچه بهتر براي هم افزايي بين گروه را در قالب كارگروه تخصصي فروش مهمترين راهكار دستيابي به سودآوري بيشتر عنوان داشت.

 

وي ادامه داد :شايد مهمترين تكليف در شرايط بحران و ركود يك صنعت بقاو حيات يك مجموعه باشد ،يكي از بهترين راهكارها براي ماندگاري بيشتر را كنترل هزينه ها دانست و افزود :البته در حوزه منابع انساني معيشت كاركنان به عنوان سرمايه هاي اصلي سازمان نبايد تحت الشعاع اين كاهش هزينه باشد بلكه كنترل هزينه مي بايست هدفمند و نظام مند انجام گيرد.

 

مهندس مختارپور اصلي ترين هدف برگزاري اين نشست را شكل گيري كارگروههاي تخصصي با نگرش هم افزايي هر چه بيشتر عنوان كرد و ازتشكيل و فعاليت كارگروههاي مالي ،بازرگاني ، فروش  و صادرات غرب كشور خبر داد.

 

اين گزارش مي افزايد نشست يك روزه هم افزايي گروه سيمان تهران دو سخنران ديگر هم داشت كه مطالب خود را ارائه نمودند.

 

پس از سخنراني مديرعامل گروه سيمان تهران ،مهندس مجيد پور مديرعامل شركت سيمان هگمتان با ارائه مقاله اي بابيان تعاريفي از مفهوم هم افزايي ،مثال هايي ملموس از معناي هم افزايي را با اشكال و تصاويري از نمادهاي طبيعي مورد نقد و بررسي قراردادند.

 

در بخش ديگر اين هم انديشي مهندس رئيسي مديرعامل شركت سيمان پيوند گلستان بابيان مصداق ها و موارد متعددي از بسترهاي هم افزايي بين شركت هاي سيماني گروه ، تحقق واقعي هم افزايي بين شركت ها را يكي از مهمترين و اصلي ترين عوامل كاهش هزينه ها و حذف اقدامات و خدمات موازي بين كارخانجات عنوان نمود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها